mrtva lampa?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Evo nabavio ja HPS, prigusnicu, starter i sve to... i idem spajat.. jedno 5 puta izazovem kratki spoj posto sam krivo spojio.

Pa se sjetim da bi mogo na vutri pogledat kak se to spaja (btw svaka cast svima na tim postovima i slikicama) i spojim ja to kak spada.. ne iskoci mi osigurac

E al sad drugo sranje. Lampa nece da radi.. E sad cekam ja nju jedno 2 min al nikaj..

Fizickih ostecenja nikakvih nema, a sve je 100% sigurno dobro spojeno jer kad gurnem onaj test odvijac u grlo on svjetli - sto znaci da struja tamo tece.

E sad jel mogu ja to reklamirat liku posto je lampa bila upaljena u grlo kad je nastajao kratki spoj.. Jel ju moglo to ubiti? Ak ne onda mi je lik uvaljo losu lampu pa cu mu napravit nesto.. nesto grdo :mrtva_banana::violent018:
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
A sunce mu, što nisi prije pogledao sheme, pa onda spajao :( Jesi siguran da je sad dobro spojeno? Pošalji fotke, nije mi teško pospajati to 'u paintu' mnogima sam tako, i sve je bilo ok.
Ne možeš reklamirati, tj možeš ako ti prodavač povjeruje da nisi ti nestručnim rukovanjem izazvao kvar. To što 'ispitivač' gori ne znači ti ništa, možda si 'sjebao' propaljivač, probaj ga otvoriti, ako je philipsov SN57 ili 58 lako se otvara, samo se izvuče sa kontaktima iz kućišta, vidi ako je nešto izgoreno (onako na oko)...
Možda ti je grlo 'sjebano', ima hladni spoj sa žaruljom, probaj malo napeti kontakte, očistiti ih ako je staro grlo... huh
Sretno.
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
bez obzira na to sto si krivo spojio zarulja nije pregorila, nema sanse ! zato i postoje osiguraci koji ce ti osigurati da u ovakvom slucaju ne izgori oprema .

dobro je rekao brain, uploadaj slike pa da se vidi o kojoj je opremi rijec .

evo jedne cake koja moze biti : znalo se ljudima desavat da su kupili prihusnicu i starter i jednostavno ta dva elementa nisu bila kompatibilna !
ako je upaljac sn58 tada ti i prigusnica mora biti od philipsa....
ma valjda nisi to sjebo :p

samo jos da dodam : posto si ustanovio da struja dolazi do grla sigurno je upaljac.... jer on ne stigne da digne napon koji treba biti induciran da upali zarulju !
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Evo buraz neci vjerovo al spojio sam tocno ovako: http://img186.imageshack.us/my.php?image=spajanjenw8.jpg

Btw to je shema s tvog posta :D

Mozda nevalja jer jedna zica kaj ide iz startera u grlo je plavozelena (il to nema veze, neznam)??

I valjda sam dobro pohvato one N L C oznake na starteru, onako kako se vidi na shemi tak su i postavljene jel?

E da i ja imam sve za 400W al to se isto tako spaja jel?

Slao sam liku mail, on veli da su sve lampe provjeravane i da ak ocu mogu platit provjeru lampe pa ak je tvornicka greska dobim novu. I reko mi je da su mozda zice predebele da stavim tanje.. ove kaj ja imam su dost debele pa cu kasnije probat s tim

Jbg previse stvari u postu al fakat sam LUUUUUD zbog ovog
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
M_wEeDmAn_88 je napisao(la):
evo jedne cake koja moze biti : znalo se ljudima desavat da su kupili prihusnicu i starter i jednostavno ta dva elementa nisu bila kompatibilna !
ako je upaljac sn58 tada ti i prigusnica mora biti od philipsa....
ma valjda nisi to sjebo :p

samo jos da dodam : posto si ustanovio da struja dolazi do grla sigurno je upaljac.... jer on ne stigne da digne napon koji treba biti induciran da upali zarulju !

Nisu prig i starter od phillipsa (samo je prig od phillipsa starter neki no name), al sam kupio od lika prek neta (od jednog od proizvodjaca koji se ovdje oglasava, hrvatski) STARTER SET; kako prodavac veli: "Kit koji ukljucuje : Prigušnicu za 400 W HPS, starter i reflektor sa odgovarajucim žicama".

Tak da sumnjam da je to problem..

Al evo za cuku vremena idem drkat po tome pa cemo vidit kaj ce bit (stara mi je sad u kuci a ona ne voli da se igra sa strujom :D
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
boja zice nije bitna .

po ovoj slici sta si uploadao je sve dobro spojeno ! i zice su ti dobre ....ne brini.... ne trebas niti probavat s drugima jer nema potrebe .

ocito je caka u necem drugom ..... ako je upaljac u redu ( btw...to lako mozes provjeriti voltmetrom ako ga imas - na stezaljkama koje idu na grlo mjeris napon i ako je dovoljno visok onda nije u njemu problem ) onda ostaje jos grlo ili zarulja !

pogledaj da li ti lijepo sjedne zarulja u grlo tj. da li je dobro ostvaren kontakt . reko si da na njega dolazi struja, a to bi trebalo biti dobro . ali jos trebas provjerit sve jos jednom, ali polako ! :)

ako mozes kako probat sa drugom zaruljom ....onda bis odmah znao sta je .


ja sam inace elektrotehnicar pa ovako: sto posto sam siguran da philipsova prigusnica trazi i philipsov starter !! sjecam se kad sam jos u skoli to probavao sa svim profesorima...nitko nije mogao spojit prigusnicu (ne znam ciju vise) i philipsov starter ! philips inace zasticuje svoje proizvode tako da....moguca je i nekompatibilnost.
jedino ako u tom paketu sta kazes nije univerzalni upaljac , ali i snjim moze biti neki puta problema !
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ako si 5 puta napravio kratki spoj onda zaboravi nešto si sjebao ...
dešava se i najboljima , ja sam par puta isto envirolitke sjebao al za hps sam provjerio shemu spajanja na više mjesta.
može jedno pitanje a što nisi otišo nekom električaru da ti to spoji za 20 kn provizorno ?? pa ti doma to ugnjezdiš i pospojiš ponovo kako i on
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Samo da ti kažem da mi uopće nije žao šta ti se to desilo ...

Koliko pametan moraš bit da žarulju pod visokim pritiskom guraš u struju napamet ??? :eek:hno:
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
e sad jebiga i ja sam jednom dok nisam pratio vutra forum
spojio jednu 150-ku i naduvan naravno profulo shemu
nesta bljesnilo,iskocio osigurac, ja mislio sijalica riknila
spojim ponovno uz asistenciju i sijaljica radi eno i dan
danas.

Nije da reklamiram ali ti Benelukšani su zakon
:sun2::sun2:
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
OK, ti tada NISI pratio forum, ovaj gore zna za forum, zna da ima slike i da je sve objašnjeno, zna da ako pita, neko će mu objasniti ... i lik 5 puta izbacuje osigurač prije nego se obrati na forum.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Gle nije bilo nista napamet... i bio je elektricar u igri - moj 17ogodišnji buraz :(
Tak da sam ja naduvan njemu to povjerio.. uvjeravo me mali: ma buraz tu je shema nacratana na prigusnici znam ja to daj da spojim, daj daj daj daj!!!
I sta da malom kazem..

JEbga ja se jos nadam da to mogu popravt
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
a usput ovo je moj prvi homemade ref od 250
doduse za mh ali mislim da se svaka odgovarajuca prigusnica moze spojiti
bilo kineska,njemacka ili philips i sad
sam na 400w i to mi je dosta za berbu svakih par metara:icon_smile:
na jedan kvadratni metar i milina

 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
E sad, pitanje je kakva je prigušnica kod njega, takva kao tvoja ili kao kod brainchipa ?
Obe su philips, a drukčije se spajaju ...

EDIT:
brus, poslikaj sve to i pošalji, nema smisla da tipkamo ...
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
mr.skunk;50966 [URL="http://img50.imageshack.us/my.php?image=dsc07039rf8.jpg" je napisao(la):
dsc07039rf8.th.jpg
[/url]

E ja imam identicnu opremu..
sam sta je 400W.
Al prig i starter su istih proizvodjaca

U biti ne..
nije takva prig...
ima 4 ova slota za zice.. sori
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
svaka lampa....bila to od 70, 150, 250 , 400 ili 600 watta ima svoju odgovarajucu prigusnicu i starter ! ako za npr. zarulju od 400 stavis prigusnicu od 250 ili 600 , nece ti raditi !

za mh je drukcija situacija ...ni meni nije bilo jasno dok nisam probao...

mh moze upaliti bilo koja prigusnica sa bilo kojim starterom...ja sam cak npr spojio mh od 400 na prigusniocu bez upaljaca i radio mi je ! ali hpska je malo osjetljivija i treba biti odgovarajuca prig i upaljac !

@brus...torcida dobro kaze ! uploadaj bas svoju opremu !...ja sam prije misliop da je tvoja, a ono ***** ....to brainchipova slika-shema :))
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Znači prigušnica ti je sa 4 'slota' a propaljivač isti kao kod mr. skunka ?

Čini mi se da je problem u propaljivaču, treba ti pulsni, kao onaj sa slike po kojoj si spajao. Zajebao te lik u dućanu.
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
cekaj ja sam zaboravio davno je to bilo
ali dali uopce BHL prigusnica ide na sodium lampe
koliko se sjecam BSN idu a ima i neke univerzalne
sad vise neznam koja je koja dal je BHL ta stvarno se se
ne sjecam ja sam to sve posklepavao od dijelova koje sam uspio
nabaviti i jebiga uvijek nesto improvizirao.:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
jos ce ispast da je ono sta sam mu napisao u prvom postu !! da jednostavno oprema nije kompatibilna !!
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
TorcidaSpalato je napisao(la):
Znači prigušnica ti je sa 4 'slota' a propaljivač isti kao kod mr. skunka ?

Čini mi se da je problem u propaljivaču, treba ti pulsni, kao onaj sa slike po kojoj si spajao. Zajebao te lik u dućanu.


Da, prigusnica je ko ona sa prve slike (IDENTICNA), a propaljivac je ko onaj u mr. skunka. takodje identican, tj. ista je marka..

Ak me je lik zapalio reci cu ja njemu da on to spoji predamnom i ak radi ok.. ak ne nek mi da dobar dio..


Prokleti rastaman.. a mislio sam da se bar njima moze vjerovat

E btw.. kolko dodje taj pulsni propaljivac.. jer biljke samo sto nisu nikle, ak ce me ovaj prcat da ja to mogu nanovo kupit (starter barem)

Btw 2. Torco sliko bi ja to davno al neam ni fotic ni mob s kamerom.. al hvala vam svima na trudu
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Vrati se nazad i reci mu da ti zamjeni propaljivač. Još jednom baci oko na brainovu sliku, da budeš siguran kako izgleda.

Ja te iznapadao, a ustvari nije bilo do tebe ... jbga, bitno da samo otkrili u čemu je problem. :hehe:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.