Muške biljke- zašto ne vrjede ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
19.12.2010
42
8
0
33
Zašto muška bilja bi se trebala odstraniti ?
Primjer 1: posadim 4 biljke, i sve 4 postanu muške. Zar da i njih bacam ? Zar imaju tolko mali postotak thc-a ili ?

Primjer 2 : Posadim 4 biljke, 3 su muške i 1 ženska. Zar ne mogu jednostavno odrstanit sve muške cvjetove prije nego što oplode ženku?

U čemu je poanta ? osim toga što ta muška može oplodit žensku pa dobijemo manju kvalitetu.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....primjer 1-da imaju tolko mali postotak THC da se ne puse, jedino ak hoces pusit odvratno lisce ili jaja sa polemom.....da baci ih....

....primjer 2-odstranis muske cvjetove i ostaje ti sta? stabljika i lisce......

.....a poanta je u tome da muska biljka stvara vrecice (jaja) u kojima je polem, kad taj polem dode na zenski cvijet onda ga oprasi i tad biljka na tom cvjetu odnosno hedu pocne stvarat sjemenke i tu je fora da hranu koju moze upotrijebit za hed bzvz baca na sjemenke koja najvjerojatnije neces pusit i da tu pada kvaliteta....

.....poanta svega mici mudonju ako ne zelis sjemenke te vrste.....
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
Sam si sebi odgovorio na pitanje..upravo iz ta 2 NAJVECA razloga..muska biljka sjebe zenske(citaj: oprasi) i umjesto "kil" kvalitetne vutre dobijes "kil" sjemenja..
a kad bi kao u tvom primjeru bile sve muske isto bi ih sjekao jer se muske biljke ne puse..ne da imaju mali postotak thc-a,nego uopce ne formiraju vrhove..taj mali postotak thc- je zapravo vecinom u stabljici.
Stoga se muska biljka mora eutanazirati lol :)
osim u nekim slucajevima ako ti je cilj dobiti sjemenke kako bi imao stabilnu genetiku za sljedecu sadnju,
u tom slucaju ljudi skupljaju polene od muzjaka i njima oprasuju zenke..
eto nadam se da sam pomogao :)

EDIT: kolega bio brzi od mene ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.