Muko moja jedina! Ventilacija!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
23.10.2011
23
1
0
34
Ljudi jer ventovi trebaju da rade 24/0 i u veg i u cvetanju ili trebaju i da se gase ? Moje mi sljenje je da rade 24/0 naravno , zbog svezeg vazduha. Jel sam tacan ? Hvala unapred!
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
jedino sto zbog ventova se susi vazduh a to znaci i zemlja .Moja dva ( uduv i izduv ) rade na 15w i za sada je to previse za mini grow.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....tocno, ventovi rade uvijek i netrebas zbog takvog banalnog pitanja otvarat novu temu.....:eek:hno:
 
29.10.2011
19
1
0
41
Ali ispred ventova stavi mali ciniju sa vodom, koju ces morati da menjas svaki dan, jer ces skontati da je prazna. To podize vlaznost vazduha.
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Stavio sam ali je vlaga ostala na oko 30%,tek sa vlaznim krpama se popela na oko 40%
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ne slazem se s time da ventovi trebaju raditi cijelo vrijeme. kad je u pitanju vegetacija, biljke vole vlazniji prostor. Moji ventovi se ukljucuju svakih 1h na pola sata kad NE rade sijalice!! Time dobijam na vlazi u boxu dok su one male...
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......pa isto tak moze ih i smanjit na potenciometru......mene recimo vlaga muci dok je svjetlo ugaseno i penje se preko 75-80%.......ja bi za vrijeme mraka trebao pojacat ventilaciju.....:)

....kod svakog je drugcije jer box stoji u drugacijim uvjetima......al drzim se onog da biljci treba stalno nekakva ventilacija barem minimalno....
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Istina, treba biti ventilacije... :))
Oni koji nemaju potenciometar se snalaze kak znaju :))
 
23.10.2011
23
1
0
34
born_to_be_green je napisao(la):
Ne slazem se s time da ventovi trebaju raditi cijelo vrijeme. kad je u pitanju vegetacija, biljke vole vlazniji prostor. Moji ventovi se ukljucuju svakih 1h na pola sata kad NE rade sijalice!! Time dobijam na vlazi u boxu dok su one male...

A kako ih drzis kada ti rade sijalice ? Mislim kolko vremenski ti rade ventovi a kolko ne kada su ti upaljene sijalice ?

Hvala svima na odgovorima!
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Glupost je da ventovi trebaju radit 24 sata,radite nuklearnu fiziku od uzgoja bilja,ja sam x uzgoja odradio bez ventova uopće.Neću reći da ventovi nisu dobrodošli ali stvarno pretjerivate ponekad.Stvarno nema smisla da ventovi radi kad su lampe ugašene.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Blade je napisao(la):
Glupost je da ventovi trebaju radit 24 sata,radite nuklearnu fiziku od uzgoja bilja,ja sam x uzgoja odradio bez ventova uopće.Neću reći da ventovi nisu dobrodošli ali stvarno pretjerivate ponekad.Stvarno nema smisla da ventovi radi kad su lampe ugašene.

Glupost! Slazem se da ne trebaju raditi 24h od pocetka, ali trebaju raditi kasnije kad je "noc", posebno kad je biljka u fazi cvatnje... Zbog prevelike vlage mogu biti problemi s budji... Ti ili ocito imas super special box kojem nisu potrebni ventilatori ili ti je otvoren!

A kako ih drzis kada ti rade sijalice ? Mislim kolko vremenski ti rade ventovi a kolko ne kada su ti upaljene sijalice ?
,

Ventovi mi uglavnom rade cijelo vrijeme (samo ispuh i onaj unutra), samo sto sam rekao da malo rade malo ne kad su male, radi stvaranja vlage. Kasnije cu ih prebaciti na 24h rad.
 
23.10.2011
23
1
0
34
born_to_be_green je napisao(la):
Glupost! Slazem se da ne trebaju raditi 24h od pocetka, ali trebaju raditi kasnije kad je "noc", posebno kad je biljka u fazi cvatnje... Zbog prevelike vlage mogu biti problemi s budji... Ti ili ocito imas super special box kojem nisu potrebni ventilatori ili ti je otvoren!

,

Ventovi mi uglavnom rade cijelo vrijeme (samo ispuh i onaj unutra), samo sto sam rekao da malo rade malo ne kad su male, radi stvaranja vlage. Kasnije cu ih prebaciti na 24h rad.

Hvala covekovi :) Pomogli ste mi dosta.
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Da li bi potenciometar za sijalice(onaj kao prekidac u sobi za svetlo) mogao da odradi stvar na ventovima koji rade na 220w a trose 15w?
 
23.10.2011
23
1
0
34
camelonus9 je napisao(la):
Da li bi potenciometar za sijalice(onaj kao prekidac u sobi za svetlo) mogao da odradi stvar na ventovima koji rade na 220w a trose 15w?

Mislis da pojacavas jacinu ventova i to ? Ako si mislio na to , ja sam uzeo prekidac od buselice, spojio sa napajanjem od kompa i spojio vent, malim stiskom na prekidac jedva se okrenu stisnem do kraja rade punom brzinom. Siguran sam da mozes.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Zanimljivo kako se svi uvrijede na kritiku! A kad se meni proturjeci ja to trebam prihvatiti. Ovo je forum, di se RASPRAVLJA!!!! Deal with it.... nemaju svi isto misljenje tvojem. Trebao bih povuci rep i sloziti se s tobom? A post prije da zanemarim.... Bas ste nekad djeca....
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Kaj bi se uvrijedil samo mi se neda raspravljat s tobom jer znam da će to ići u nedogled?Ja tvrdim da netrebaju ventovi raditi kad nije ukljućena rasvijeta,ti tvrdiš da trebaju i kaj se tu ima više tipkat bezveze,niko zbog toga nije dijete.Naravno da se netrebaš složiti i naravno da je ovo forum.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.