Muzika za hemp

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.08.2012
8
2
0
34
Oi!

Pročitao sam mnogobrojne statistike koje pokazuju da puštanjem glazbe biljkama i pričanje s njima, im pomaže u razvoju/rastu.
Ja trenutno imam biljku koja je stara 1mj. i 18 dana. To mi je prvi grow.
Prakticiram i muziku i pričanje s njom, trenutno je 40cmm i lijepa :D
Nadam se da je žemsko hehe :D

Otvorio sam ovu temu da vidim vaše razmišljanje u vezi ove temen.
U jednoj epizodi "Na rubu znanosti" sam gledao kako je jedan Amerikanac napravio eksperiment s biljkom.
Biljku je spojio na cijeli sustav prostorije, sama je kontrolirala koliko želi vode, svijetla i ventilator.
Biljke imaju i osječaje!
Biljka koja je bila u ovom eksperimentu je i tako kontrolirala vrata.
Tako da je mogla uči samo osoba koja je imala pozitivne misli... Te ju je biljka pustila unutra.
U jednom drugom eksperimentu su na biljke bile pričvrščene elektrode koje su davale određeni signal na monitoru.
U tom eksperimentu je znanstvenik htio zapaliti upaljačem jedan list biljke. I na samu pomisao na to, biljka je reagirala stresno.
Znači osjete nas i više nego mislimo.
Ostavljam vas uz ovo :D
Na rubu znanosti - biljke - YouTube
Na rubu znanosti - Pri
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
imala sam nekih 13-14 god.. kada mi je susjeda ( profesorica biologije ) posudila knjigu "Tajni zhivot biljaka"..
frajer je primjetio da biljke reagiraju na ljude..
ne sjecham se vishe detalja..ali.mislim da je tip doshao na ideju da spoji biljku na "detektor lazhi"...
biljka je reagirala na svaki podrazhaj..ok..to i nije bilo pretjerano iznenadjenje.ali..tip je skuzhio da biljka reagira i na njegove misli...tj. kada bi tip pomioslio kako zheli nauditi biljci..ona bi reagirala-tj. vidjela bi se reakcija na detektoru...
uglavnom..tako je krenulo njegovo istrazhivanje...
ja se ne mogu sjetiti imena autora te knjige..ali..proguglala sam i naletila na knjigu identichnog naziva.
"Tajni život biljaka" autori :p.Tompkins i C. Bird .....to bi mogla biti ta knjiga- koja me iznenadila/odushevila pred 20 + godina...