My bike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
E taj rad,hehe
I sam sam bio u servisu neki dan :D vozio baciklo.

Neznam koje komponente ima ova crna zvijer, jer totalno sam površan što se tiče mehanike bilo kakve.Bilo da se radi o baciklu,motoru ili autu.
Natočim u auto 100 kn goriva,za 2 dana lokalne vožnje s posla i kontra...debela rezerva.Niš' mi nije jasno.
Kad izađem van iz auta,smrdi gorivo_Obzirom da mi je i lonac od auspuha trul iznutra (izvana je ok) zvoni i klepeće.Ma rek'o auspuh je kriv za to što se osjeti gorivo.
Razmišljam linijom manjeg otpora.
Nakon par mjeseci :) ubijeđenosti da je kriv lonac,odjedared,slučajno, sa desne strane kod zadnjeg točka ugledam fleku neku.
I još nešto kapa u nju.
Rek'o,koji je ovo vrag ?
Da ne duljim dalje...kod svoga mehaničara sam :D ,mijenja mi filter od goriva.Kaže,ovo odavno nije vidio,hehe
Strunio filter od goriva toliko jako da je za u udžbenike stavit,hahahahahahah
Uopće nisam znao da je tamo filter,da trune,da izgleda kao na motoru,samo je veći,da ga treba mijenjati s vremena na vrijeme,da sam se mogao zapaliti,hahahahahahahaha

Zašto servis na baciklu ?
Zapalio jedno veče pljugu i idem se provozati.
Nakon samo par vožnji do sada,osjetim da ta ruta kojom idem...odvažam ju sve lakše.
Vrijeme je povratka,pao je mrak,osvjetljen sam odlično,toplo je ... osjetim da me vozači u autima iza vide,jer je zadnje svjetlo agresivno crveno i jako.
Nadvožnjak pješački.Odlično.
Idem uzbrdo pješke.Sportski život do kragne :D
A i taman imam jedan mali zamotan,za povratak.
Dođoh do vrha nadvožnjaka,zastanem,gledam promet ispod,ljudi žure,putuju,pljugica lagano izgara...
Sad imam malo nizbrdo,pa opet uzbrdo i onda jedno dobro nizbrdo.
Dvaput zagazim i počmem se spuštati.Kočnica šimano,koče diskovi pravo :D .... odjednom se začu :spliff: zvuk,nešto kao ; ttttoooooooooiiinnggggggggggggggg.
Proleti mi misao kroz glavu. Puče žbica :(
Spustim se lagano,siđem sa baciklo.Sve žbice na broju.
I opet ona moja linija manjeg otpora ma natjera na misao; sve je u redu Venlo.

Lagano sam se popeo na sljedeće brdo,zadnji dio opet pješke i onda je uslijedio spust. Ala uživancije dok kliziš nizbrdo,prva liga.
Došlo vrijeme da se malo prikoči.Ja za kočnice a prednji točak se izvitoperi u lijevo skroz :(
Dobro da se nisam ubio,hahahahahahahaahah
Probam opet kočiti,opet se taj veliki točak iskrivljuje do nenormalnog položaja.A u khuracpalac sada.
Baciklo nema još tjedan dana starosti a već se obatalio.Pomislim.
Dođem kući,saopćim žalosnu vijest,žena kaže; pa kako ?
Ja u crnjaku,ona ode pogledati.
Skoro mi suze idu na oči.
Vraća se i kaže; ajme koji si ti lik,cccccccc
Pa otpustila ti se ona kopča što drži točak za ramu.

Hahahahahahahahahahaha,ja vidio sve žbice na broju.Rek'o ,to je to,hahahahahahahahahahahahaahh
Mogao mi je točak otpasti nizbrdo kad sam zakočio,hahahahahahhaha
I to prednji :D

Uglavnom,oprostite mi što sam se raspisao.Čekam da kiša stane,a stala je izgleda. Pa ću na jednu vožnjicu.
Na jedan ''leptirov let'' :D Aj' živili.
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.666
11.902
358
Socotra Island
eelslap.com
Ja inače , retko kad varnem pa sedam na bicikl . Al redovno sebe nagradim sa jednom posle treninga :)

Elem ,
juče sedim za računarom onako žešće baked sa obzirom na doba dana , i morao nešto skočiti do grada ...
Mislim se nešto , brže ću biciklom ,te nazuh sprinterice i sedoh na 29era .

Kao da žurim negde , a ni sam ne znam gde , zašprintam ispred tramvaja .
Biće žešći challenge mislim se u sebi ...
Dobro brdo ispred mene , a ja ni zagrejan , ni odmoran , pa još high ko prepelica :D

I tako , garim ga ja , a 5 metara iza mene majstor tramvaja gari sirenu, i verovatno mi pominje tetku ,majku i ostale ženske članove familije .
Sve u svemu , taman kad sam "izbio" na vrh brega i pomislio sve ok - završih na asfaltu .

Tramvajske šine su mi , nažalost više puta došle glave , to je i jedan od razloga zašto i vozim cross country i izbegavam gradske gužve ...
Prošao sa par ogrebotina , ništa strašno ...samo eto , htedoh vam reći kako baš i nije najpametnije drajvati pod psihoaktivnim supstancama , još kad glumite nindže ...lol :ninja: :ninja: :ninja:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.994
34.358
2.598
Ovo sa biciklima je isto kao i sa motorima..postoje razne varijante vozaca.Ja sam do sada imao 9 puta susret sa kojekakvim haubama.Vozio sam Haro traktore i spustao se niz brdo ali nikako se nisam u tome nasao.netko rece marihuana i vutra 0 bodova a evo ja se nisam nigdje naduvao tako kao sa bajkerima tako da ide to ruku pod ruku .
Zadnjih par godina sam na cesti.Ostavio sam se bukvi i topola i mogu reci da je voznja gradom uz adekvatnu opremu nenadjebiva adrenalinska inekcija.
Moj Fausto je bajk graden za takvu voznju.Lagan je,startan..strahovito brz i tko nije probao ..nezna ;)
Obecao sam postaviti jedan filmic ali nikako da to montiram.Zagreb je stvoren za adrenalinske voznje bilo u podsljemenskoj zoni ili na zelenom valu ,svejedno je.Ja sam jucer bio na zelenoj magistrali cisto da vidim tehnicki dio kako sljaka i fausto je nikada bolji.
Evo jedan filmic sa you-tube da malo docara tu ovisnost i o vutri i o voznji hahahaa

http://www.youtube.com/watch?v=oZjvDitm6eo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and NoSeeds

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
sale82ful je napisao(la):
Narode,jel mi moze neko reci kakve je kvalitete Deore oprema? Prvenstveno mislim na mjenjace. Trebam si nabaviti ovih dana ram pa sam mislio da si sklopim dobar bajs. A naletio sam na te mjenjace jeftno kod jednog lokalnog prodavca biciklisticke opreme. Slabo se kontam u te stvari pa ako bi mi neko dao savjet... :)

Kod mene je Deore XT oprema i sto se tice kvaliteta moze se opisati jednom rijeci - vrhunski. Nekadasnja najvisa klasa Shimanove opreme dok nisu ubacili R na kraju i dobili XTR. Inace XT u nazivu znaci extra, vrh i nema dalje, a ono R znaci "Racing" a ja nisam taj tip - trkaci, pa mi i ne treba :)

U svakom slucaju uzimaj te mjenjace kad ih vec dobijas povoljno.

Sto se servisa tice, sam servisiram bicikleto, a na to su me natjerali lokalni serviseri koji su mi trazili 100 evara za servis kocnica sa zamjenom ulja i disk plocica. Kazu mora originalno shimanovo ulje da se sipa, a ono skuplje od pticijeg mlijeka. Naravno da sam se posluzio alternativom i nasuo modricinog testerola. Dihtung poklopca rezervoara ulja za prednju kocnicu, kojeg nisam uspio naci u trgovini, isjekao sam od neke stare unutrasnje gume skinute sa jugica prije 15 godina i zamislite dihtuje bolje od one stare originalne gumice koja je propustala. Disk plocice sam odnio na servis kod majstora sto prepakuje lamele. Malo me je cudno pogledao kad je vidio sta sam mu donio, al je posao odradio valjano, kao sto je i placen - trazio za pivu a dobio za pet pivi :D
Taka smo mi sorta - alternativna.
Sta 100 evara, 100 ti majki majcinih :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.994
34.358
2.598
za 100 evara mozes uzeti kadeta jaje hahah...salim se ali i ne.Sam svoj majstor pa nije bajs shuttle jbt haha..sta 100 evara 100 ti majki majcinih :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
05ef5a08-d782-4443-9ea2-4e6604480454_zps5edc326c.jpg
Jučer klizim glatkim asfaltom,hash ok radi,odjednom mi se počme gubiti baciklo ispod mene.Počme da nestaje.Predivan osjećaj.Kao da lebdiš u zraku,ali osjetiš inerciju.Gravitacije skoro da i nema.Toliko je trip dobar u trenutku,osjetim da je nestalo sve ispod mene.Samo dio prednjeg točka još vidim :D
Naučen kontrolirati takve tripove,kažem sam sebi; zahebi to Venlo,vraćaj se na baciklo,hahahahahahaha
Ne smijem si ni zamisliti trenutak spoznaje da letiš a da nema ništa ispod tebe :)
I onda samo upadneš ispred neke zgodne tete kad te uhvati strah od pada :D.Njoj ne bi bilo ništa jasno a ja onako naduvan fino,hehe ...tko zna šta bi bilo da je bilo.
2c05eba0-927f-4f15-8e94-4a3e69729bd8_zpsc62d86d9.jpg
 

Anarhoster

Aktivan Član
22.10.2007
100
8
18
45
Obožavam biciklizam. Imam MTB (Trek 3900 iz neznamkojegodine) i cestovnjaka (Felt Z100). I gazim ih. Jako! Otkad sam na XC utrci slomio 2 kralješka (i umalo ostao nepokretan) - vozim isključivo rekreativno. I guštam u tome. Više nego ikada.
2013-12-30092207_zps250f191d.jpg


599787_3550392882430_878895819_n_zps225a4574.jpg



Evo i jedna prigodna od Antenata:

ODA
"Put najbolje zvuči
Ranojutarnjim zvukom
gume na cesti
Put najbolje zvuči
ranojutarnjim zvukom
Put najbolje diše
Ranojutarnjim zrakom
Vjetrom u leđa
Put najbolje diše
Ranojutarnjim zrakom
Dva kotača
Dva kotača su dovoljna
Dva kotača
Na dva kotača sam slobodan!"

http://www.youtube.com/watch?v=HizHWuAQuPM
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Da ne otvaram temu pitanjce...ima neka preporuka za MBT do 500-600€ može i malo više ako je opravdano? Ispod toga nebi išao jer znam da im kvaliteta nije baš. Dali uzeti s klasičnim kočnicama ili diskovima al ne na "sajlu" jer čitam da je to sranje.
Malo sam noob po ovom pitanju pa ne znam odakle početi. Znam da ima forum o biciklima ali bi više cijenio vaš savjet. Ipak bi i napušen guštao a to na nekim rekreativnim forumima mislim da nema smisla spominjati lol.
Isplati li se uzeti polovni bajk?
Možete i sa njuškala preporučiti nešto.
Hvala.
 

NoSeeds

Aktivan Član
17.09.2012
213
304
63
my.mail.ru
za te pare mozes uzeti i vise nego dobar bajk,sad sve zavisi sta volis,imas dobrih polara,stevens nisu losi i jako su dobri,ghost,trek itd
Od kocnica bi ti preporucio disk tj hidraulika,
Polovan itekako se isplaati uzeti naravno ako vrijedi taj novac i ako zadovoljava potrebe kupca
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avantura

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.666
11.902
358
Socotra Island
eelslap.com
slazem se sa noseeds-om , isplati se uzeti polovan i definitivno za 500-600 evra mozes uzeti odlican bajs . Opremu i delove sigurno u klasi shimano XT za te novce .
Hidraulicni diskovi su bolji u vlaznim uslovima od v-break kocnica , mada svaki shimano XT ili XTR stariji sistem kočnica i vise nego dobro koči i lakši je za nijansu za održavanje od hidraulike...
zavisi šta ti treba i kakav ti je "stil" vožnje :)
Savetujem ti da na probu povedeš nekog prijatelja koji se razume u delove jer ima dosta prevaranata dilera i preprodavaca pa dobro proveri od koga i sta uzimas ...
ako treba neki savet slobodno na pp ... pozz