My bike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

rinche

leteća kornjača
24.04.2020
289
3.855
143
31
Postovana gospodo :) Imam problem :upiii:
Na prednjem kotacu mi se poceo javljati neki zvuk koji bih ja opisala kao nekakvo struganje i dolazi negdje oko disk kocnice. Dogada se prilikom voznje ali nema veze sa kocenjem nego samo kada se kotac okrece. Ima li tu netko tko se kuzi u te stvari pa da me uputi moze li se to rijesiti doma (nesto pritegnuti, otpustiti, ocistiti) ili mi je suden servis?
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Jesu li kočnice mehanika ili hidraulika? To uveliko zna da pravi razliku. Mehaničke kočnice zahtjevaju više truda oko podešavanja. (zategnutost sajle i ostali faktori)
:)
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Onda ti je upravo to što vidiš na snimku, ako je isti zvuk. Dakle, disk ti je dobio malo "po krivini" Nećeš vjerovati, ali ako skontas gdje ga kači, bukvalno možes rukom malo da ga ispraviš. Ako je zvuk konstantan, može se i to lako riješiti ali se mora otpustiti kotač pa na rucicu kocnice ga drzati i tek onda ponovo zategnuti q.r. (quick release)
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Jesi li bar pokušala?
Šteta da platiš tako banalnu i uobičajenu stvar kod ovih kočnica.

EDIT: Lijep bajk... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rinche

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Ovako na pogled slike tvog bajka mi se cini da ti lanac nije podmazan i to jako skripi. Kreni mozda od toga, podmazi lanac i vidi. Ja sam isto se pitao koji vrag skripi na mom bajku, mislio sam da je nesto drugo a ispostavilo se da je lanac. @rinche
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rinche

rinche

leteća kornjača
24.04.2020
289
3.855
143
31
Jesam, naravno, pa sam pustila ulje eyessss: Bicikl je star mozda 3mj i stvarno, s obzirom na moju srecu, ne bih se htjela igrati i napraviti jos vece sranje. Nemam trenutno nikoga u blizini da mi pokaze jer volim tak neke stvari znati obaviti, ali budem sigurno nekada i to naucila :D

@Alien OG definitivno nije lanac jer se sam zvuk bas cuje iz tog dijela gdje plocica dodiruje disk. A ovo nije trenutna fotka bicikla jer se sad nalazi na improviziranom stalku, a to mi nije bas za javnost :D
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Kolega Alien, neznam kak da ti velim, ovaj lanac je uredan, i moj tako izgleda. Podmazuju se karike a ne da bude zamazan sa svih strana. Dakle, procitaj još jednom post od kolegice. Problem je ustanovljen, a za sad i rješenje.
:)
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Jel mi vjerujes da sam i ja mislio da je disk ili sam kotac ali lanac ustvari skripi na zubcanicima i kad vozis to se cini kao nesto drugo. Svakako podmazi lanac sa uljem za lance za bajkove, jer se to preporuca da se radi, pa ako nije to ides dalje. @sale82ful ja odnjeo bajk u dechatlon jer imam garanciju, nije nista zmazano lol stavi ti ulje na par cm lanca i onda se to ravnomjerno rasporedi. Procitao sam post, i imao sam slican problem i dilemu, da sam cak mislio ili disk, kotac ili mehanizam za pedale a lanac mi nije bio niti u mislima.
 

rinche

leteća kornjača
24.04.2020
289
3.855
143
31
Redovito ja podmazujem lanac kada ima potrebe za time jer nekada davno nisam uopce pa je bike platio svoje. A svakak bih i ja pomislila na tako nesto da se sada ne radi o prednjem kotacu, dakle kada se okrece sam kotac bez okretanja pedala.
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.135
4.797
188
somwhere over the rainbow
beOZNcZ.jpg
UQRqlcZ.jpg
i9kRoEN.jpg


Znam da nema smisla raditi trkači auto od karavana, ali htio bi ga malo poboljšati i upgaradati..

diskovi mi vuku nove kotače itd, pa sam od toga odustao...ali stavio bi neku bolju grupu i pogon od ovog 3x8.... neki prijedlozi jel se može šta napravit s bajkom?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and Badi

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Himalaja je u pravu... Nema smisla taj bajk "apgrejdovati"
Skuplja pita nego tepsija. A ni taj ram ne podnosi neke promjene. Bolje ti je uvali nekom taj bajk za neke pare, i dodaj za bajk po tvojoj mjeri.