My first grow - domacica (zvucnik-box) :)))))

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
ma pusti djuru i njegove kućne čarolije :) čarolija je u improvizaciji. te nlite PURple ti nisu ništa drugo nego sylvania gro-lux, pogledaj im malo bolje spektar pa ćeš vidit. imaju slične i od nekih drugih proizvođača, ne da mi se sad guglat, al ekipa po onim 'akvarij' forumima ti to jako dobro zna. trebalo bi ih bit u SA po bolje opremljenim trgovinama za kućne ljubimce, ili ako imaš koga u ZG, oni to lako nabave u kalista www.zaruljoteka.com, cijena im je nekih 3, 4 eura za 18W T8. nadam se da sam ti barem malo pomoga, pozz
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
PURple (pink) - Bio Tropic 25000K

PURple for Tropical & Freshwater plants.

Ovo 25000k ne kontam :S zar ove kopnene biljke koriste taj spektar :S:S:S ili su greskom dodali josh jednu nulu ;)

Ma kakvi mi i bolje opremljene trgovine za kucne ljubimce nema ovdje tog, jbt ja nisam mogo naci najobicnije fluo cijevi crvenog spektra a da to nadjem, potrazit cu josh ali cisto sumnjam da cu to naci.

Update






 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
Nije nikakva greška, najveći dio spektra tih lampi se nalazi u crvenom i plavom području (nešto više u crvenom), a znaš i sam da se miješanjem crvene i plave boje dobije ljubičasta(2500 K).
E sad, zašto bi ljubičaste trebale biti bolje od npr. kombinacije 2700K i 6500K. Pa jednostavno zbog toga što su ove druge više prilagođene ljudima, tj imaju više zelenog i žutog spektra koji navodno biljkama nije baš koristan. Stoga ove ljubičaste imaju veću iskoristivost i obuhvaćaju veći dio plavog i crvenog spektra. I još imaju nešto više UV spektra koji, opet navodno, u ograničenim količinama povoljno djeluju na razvoj trichoma.
Tako sam barem ja to sve shvatio, guglajući i gledajući neke dijagrame. Možda i nisam u pravu, nek me prosvijetli 'ko zna bolje. Tripco je bio maher za te stvari, ali ga nema u zadnje vrijeme po forumu :icon_sad:
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
ma ja sam zaboravio jednu nulu, ljubičasta je 25 000K. 2 500K je još uvijek u domeni crvene
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Ma zbunio sam se skroz, ali mi je sad jasno, mogu sluziti kao dodatak u kasnijem periodu cvjetanja, zanimljivo bi bilo experimentisati sa tim.Ubacit cu 1 manju UV tj black light ovu obicnu, procitah tamo da te porple emituju odredjenu dozu UV-a..
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
fukmondo je napisao(la):
lol defekt
kaj se bre trudis,nemoj da se sa mazgama spominjes,
ne pomaze nikako tako da nek se teraju i beru plodove sa vocne grane
a ti druze pici po svome,sve drugo je trosenje rijeci i ko hi ebe nek si ga growaju
pa nek si ga poduvaju akpo im je dovoljno dug:icon_lol::rofl:
ccc
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Mission allmost complete...



Josh ventilatori i vrata i to je to skoro.. ,jbg nisam nasho' manji lanac pa sam uzeo taj sto se KRAVE vezu sa njim lolek, a rupe sam jedva izbusio ubodnom jer je taj mediapan kao da rezesh zeljezo :S
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Skoro od pocetka ih zaljevam izvorskom vodom sa planine :) i izgleda da im pashe, ph je nepoznat, valjda bi do sad pocele pokazivat znakove da ph nije u redu..., kontam za koji dan da stavim sekundu microelemenata i koju kap gnojiva..

 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
15-ti dan. Kako je krenulo opet cu imati problema sa prostorom, rastu ko mahnite, a 12/12 je od pocetka kao sto znate.. ova indica vishe ide u visinu od ove druge 2 :S



Ovu mrezicu planiram uskoro ubacit u box, inace je to mrezica od elektricne TV antene, ubila se za SCROG :D

 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
U yeah! Jedva čekam vidjet SCROG, moj je propao......ajde, neka bar tebi uspije! I'm watching you :D
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Hvala, nisam josh 100 % siguran da li cu radit SCROG :(, razmislit cu josh ipak je to novo za mene.. ,cekam da pokazu spol pa ce ostat samo 1, naravno ako bude zensko i tek kad je presadim odlucit cu o SCROG-u ,vidjet cemo kako ce se stvari odvijat.. sa ovim domajama nikad ne znash na chemu si.
Dodao sam juce 2-3 kapi profissimo univerzalnog gnojiva i sekundu microelemenata sad su naprosto POLUDILE xD evo i slikica..

 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Izgleda da imamo 2 pedera i 1 ravaku, za indiku josh nissam 100 % siguran da je derpe al jesam 99 %
ova najmanja sativastija je bacila par pistila.. evo i slike..

derpe 100 %



Indika derpe 99 %



I jedna jedina ravaku :)



Sacekat cu josh 1-2 dana za svaki slucaj pa zena ide na presadjivanje a muski pod noz i u smece :)
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Dugo me nije bilo.. pa ev da bacim update, ne ide bash sve po planu al sta je tu je ,biljka je premala :( trebao sam ih ostavit u vegetaciji, al jbg sa domacicama se nikad ne zna ,prosla je imala isti tretman 12/12 od pocetka i gore uslove pa je prerasla box, ovo je 44-ti dan od klijanja, rast ce sigurno josh al nista znacajno, bar ja mislim tako.. uglavnom totalno neiskoristen prostor :(.Skontao sam da je ipak bolje drzat u veg pa je vezat kasnije, ili SCROG, iduci put ce bit tako, ova jest mala al je debeljuca prava :), odmakao sam je nekih 25 cm od sijalica nebil se izduzila xD

 

Headonist

Aktivan Član
03.01.2009
170
18
18
34
ebiga, meni je isto bilo užasno žao što sam prošli put pola boxa ostavio neiskorišteno
ali bolje i to nego da ti je prerasla box
meni ova biljka izgleda super, nema razloga da se bediraš
čim bude gotova, stavi nove i to je to
super ti je ideja za scrog, treba eksperimentirati
držim fige!
 
04.07.2009
9
0
0
35
Planiram da napravim slican box kao sto si ti imao na pocetku samo malo veci negde da visina bude 80cm,sirina 40cm i dubina 40cm,interesuje me da li bi moglo da bude dovoljno osvetljenje od 4 stedne sijalice od po 100W ili da ubacim 4 od po 200W,u box-u bi bila samo jedna boljka...molim vas odgovor,znam da ima negde na forumu ali nemam vremean stvarno da trazim,ovde je lakse kad vidim da se ti vec razumes sa osvetljenjem i vec ce sad da ti bude 3 grow pa sigurno imas dosta iskustva...
hvala unapred...
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Ako znash da ima "negdje" mada ima na milion mjesta na forumu, onda procitaj. Nema smisla stvarno :S, ljudi nacrtali haman sve a tebi mrsko citat, dovoljno je da procitash 1 dnevnik... ako ti je to mrsko onda se nemoj ni upustati u ovaj hobi..

update



 
04.07.2009
9
0
0
35
m4r3 je napisao(la):
Ako znash da ima "negdje" mada ima na milion mjesta na forumu, onda procitaj. Nema smisla stvarno :S, ljudi nacrtali haman sve a tebi mrsko citat, dovoljno je da procitash 1 dnevnik... ako ti je to mrsko onda se nemoj ni upustati u ovaj hobi..

update






Ako te bas zanima procitao sam do sad barem 5-6 dnevnika do kraja ukljucujuci i tvoj,samo si trebao da mi kazes da li su to stedne sijalice ali posto vidim da si neki seronja koji je sad posto mu je to 3 grow misli da je neko jaje ok ne moras da mi kazes,ja sam budala sto i pitam tebe...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.