My first grow - domacica (zvucnik-box) :)))))

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
E ljudi jeli ovo normalno :S:S:S , pogledajte listove ,dali je ovo uobicajeno il su neke mutacije u pitanju :S



Ev usput i ove najnaprednije, pocela je bacat josh 4 nova lista :D

 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
sve pet samo ti nastavi dalje voda u ovoj fazi i pusti da bace po još koji par listova i vidjet ćeš da će i ovi neki malo čudni listovi nestati
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Evo opet modifikacija boxa sa kojom sam spustio temperaturu u boxu, vjerovali ili ne za 5 stepeni ,a uz to ni svjetlo se nevidi napolju skoro nikako ..



I ev najnaprednije JopeT:




Slike nisu nesto extra jer sam ih sa mobom slikao ..
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
40
Odlicno ovo izgleda, respect.
Kolika ti je sad temp u visini biljaka?
 
17.10.2008
18
0
0
38
Super izgleda box i ruže, al sve mi to nekak djeluje lako zapaljivo, od drva do posude u kojima su biljke, možda sam ipak malo paranojičan al nebi se usudio sa takvim box-om biti odsutan 24h.
Al sve u svemu:clap:
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Brener je napisao(la):
Odlicno ovo izgleda, respect.
Kolika ti je sad temp u visini biljaka?

Hvala svima na pohvalama..

Po danu, tj kad je svjetlo upaljeno temperature se krecu od 24-30 ,a po noci od 15-20.
Zasad je 18/6 rezim mrak traje od 15 do 21 sati, pa su zato temperature ok bar zasad ..
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
hipolizac je napisao(la):
Super izgleda box i ruže, al sve mi to nekak djeluje lako zapaljivo, od drva do posude u kojima su biljke, možda sam ipak malo paranojičan al nebi se usudio sa takvim box-om biti odsutan 24h.
Al sve u svemu:clap:

Heheheh ma vjeruj da nema TEORETSKE a ni prakticne sanse da se bilo sta zapali,jer ove sijalice daju maximalno 60 stepeni temperaturu, sto nije ni BLIZU dovoljno da se nesto i zagrije kako treba a kamol i zapali, onu kartonsku cijev sam omotao folijom, al ne zbog paranoje od zapaljenja nego sto je bila crna pa zbog refleksije a i zbog boljeg prenosenja temperature.. vrh boxa se chak i ne zagrije, kad stavish ruku na box jedva da osjetish toplinu ...stvarno nema potrebe za tolikom paranojom, neznam kako se krecu temperature ovih stednih, al ove sve koje sam ja imao dosad nijedna se nije grijala toliko da bi se nesto zapalilo, eto testirajte sa nekim zapaljivim materijalom kao sto su maramice il slicno_Ove moje se "toliko" griju da komotno mogu stisnut rukom sijalicu i tako drzat koliko hocesh a da se ne opecem pa kako bi se bilo sta moglo zapalit od te topline :D
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
nije nitko ni rekao da ce se nes zapalit od temperature. al ako frkne neka iskra negdje bolje je da nije barut okolo... ja bih recimo zato stavljao samo zice sa buzirom i te spojeve razno razne debelo izolirao.. i onu plocicu ubaci u neku kutiju. reda radi....
sanse uvijek ima, samo je mozda mala. al nije zanemariva...
inace klap klap
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
gargamel je napisao(la):
nije nitko ni rekao da ce se nes zapalit od temperature. al ako frkne neka iskra negdje bolje je da nije barut okolo... ja bih recimo zato stavljao samo zice sa buzirom i te spojeve razno razne debelo izolirao.. i onu plocicu ubaci u neku kutiju. reda radi....
sanse uvijek ima, samo je mozda mala. al nije zanemariva...
inace klap klap

Hvala na brizi i savjetima, al kad bi vutru zaljevao benzinom i umjesto co2 unutra pustao butan onda bi bilo sanse da plane lol, mislim mjera opreza nikad dosta cijenim sto prije svega mislite na sigurnost.. nego ovaj sam box sklepao na brzinu od onog sto sam imao pri ruci sljedeci grow pravim profi box od ovog postojeceg tj modifikujem ga.
btw kroz plocicu prolazi struja od 1.2 ampera i napon od 9 volti ,a na ovu uticnicu na koju je ukljucen box sam stavio osigurach od 10 ampera za svaki slucaj .) sve cu ja to fino sredit i upakovat kad se imadne $ ,zasad imam precih stvari pa ce ovaj gurat do kraja, steta bi bila da sad to radim i da vadim biljke i drkam ih ovako fine :D btw ako nekog interesuje nesto iz oblasti elektronike/elektrotehnike nek mi se slobodno obrati.. to mi je struka ..
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Evo novih slika..





Da napomenem da ovaj supstrat "Florabella" za cvjetajuce loncanice nisam uopste mijesao sa humusom,jer sam to tek kasnije saznao :(,samo sam stavio jedno 15 % stiropora i malo prokuhanog zidarskog pijeska.Nisam nikako gnojio niti namjeravam josh, zaljevam samo destilovanom vodom ..
 

smokin'green

Aktivan Član
05.04.2008
74
4
0
43
fine su fine druze i sretno sa daljim uzgojem.I moj mali savjet da ako si pocetnik kao i ja da ne pretjerujes sa zaljevanjem i gnojem jer ja sam prvi grow upropastio sa pretjerivanjem.A i to iz straha da im nesto ne zafali nedo bog.Pozzz
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
jos malo i presadjivanje....
koko su lepe i zdrave ,,, pocni brate da razmisljas o tome gde ces da ih presadis ... misllim u sta..
bas su mi srcu prirasle..
pozzz
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
34
Lijepo ti napreduju cure(nadam se)....pozdravi ih i daj im jedan kiss od mene,hehe,,,
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Bothanicharrr je napisao(la):
koji je to uzas ... ove koje brze napreduju uvjek mi smrde na jajane ... uffff nadam se da ces imat srece....)
Neznam jesi napiso koje si sjeme koristio !=? jesi kupio fem ??

Iako sam stavio u naslovu da je od domacice nisam siguran uopste da je od nje, uglavnom sjeme sam izvadio iz jako masnih hedova, mislim da je neki hibrid ili neka indica u pitanju al vidjet cemo, mozda je samo neka opasna domacica... nadam se da ce bar jedna od ove 4 biti zenska, u najgorem slucaju imam josh oko 10-tak istih sjemenki ..nego me najvishe brine gdje cu sa ostalima kad to malo naraste, jer planiram samo jednu ostavit u boxu, izgleda da ce ove ostale bit R.I.P :((( pravo ce mi bit zao al fkt ih nemam gdje drzat pa sam primoran :(.Presadio sam ove 3 iz casica u posude od 1 L, al su posude duge a uske ..slike uskoro ..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.