My first grow - domacica (zvucnik-box) :)))))

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
"mislim da je neki hibrid ili neka indica u pitanju al vidjet cemo, mozda je samo neka opasna domacica"

a šta domaćica nemože bit indika ili hibrid???

čitaj malo pa onda koristi neke pojmove
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
3ananasa2 je napisao(la):
"mislim da je neki hibrid ili neka indica u pitanju al vidjet cemo, mozda je samo neka opasna domacica"

a šta domaćica nemože bit indika ili hibrid???

čitaj malo pa onda koristi neke pojmove

Ma znam da moze naravno, nego mislio sam da je mozda neka popularnija sorta za komercijalne svrhe (naruceno sjeme) .)
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
dakle misliš iz neke ulične trave dobit popularnu sortu. teško
a i da naletiš ko zna šta ju je oprašilo
nepostoje đabe seedbankovi koji se bave breedingom i to naplaćuju

ajd drž se!
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
istina da ali i seedbankovi ga znaju sjebat a što se tiče ovog kak ti bagseed-a to nekad zna biti ok ovisno sve od kud je vadjeno :D ako je od neke dobre sorte sa pedigreom onda je vjerovatno i hermi genetika u igri jer to čista logika indoor grow nema seed-a osim ako imaš hermija ili si glup :D što znači da i taj seed u sebi nosi hermi gen ali je najčešće feminiziran a ako je neka obicna vuva jao si ga tebi to ti je lutrija stvarno .
Prognoza ti je neka flufy duguljasta sativa ne jakog rada :D
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
jasno može se dobit ubojica od domaćih sjemenki ali ako s tim hermiem oprašiš drugu kuju dobiješ fem. sjeme što i nije tako loše.
a većinom su bagseedsi rađeni outdoor a pitaj boga odkud je doletio polen ili nerezani muškarci ionako se svašta danas prodaje po visokim cjenama
istina je ovo da ima traljavih seedbankova , obično se ljudi tuže na nirvanu u zadnje vrijeme i greenhouse , štajaznam blablabla
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
3ananasa2 je napisao(la):
dakle misliš iz neke ulične trave dobit popularnu sortu. teško
a i da naletiš ko zna šta ju je oprašilo
nepostoje đabe seedbankovi koji se bave breedingom i to naplaćuju

ajd drž se!

Neznam fkt mozemo nagadjat samo, ev iz slicnog sam izvadio sjeme, mozda imaju 2-3 sjemenke i u ovom sa slike ..

 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Presadio sam male biljke u potove od 1 L duboke su i uske i
preuredio sam malo box, sad je dosta uredniji, stavio sam 1 sijalicu 2700k umjesto jedne 6300k nemam trenutno vishe, a ovih dana odoh po josh 2 x 2700 k, znaci bit ce 1 x 6400 i 3 x 2700. Prebacio sam na 12/12 ,posto vec postaje guzva u boxu, samo da saznam spol pa ce 3 ili 2 ic vani iz boxa ..vidjet cu josh.. ova sto se malo nakrivila to je kako je pot pao i naslonio se na zid boxa vjerovatno kad sam pomjerao box, cuo sam nesto je malo puklo unutra al sam konto da je termometar , mrsko mi bilo odsarafljivat :), nadam se da joj nije nista bilo :( iskrivila se zbog nedostatka svjetla kako je pot stajao na koso ..







 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
Odlicno to izgleda. Niti su izduzene niti su zute. Samo tako nastavi vidi se da (zasad) znas sta radis :D
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Hvala hvala na pohvalama, ZonoM, ne planiram josh posto je i ovako guzva u boxu, cim pokazu spol 2 sigurno idu vani iz boxa, bile muske il ne, jbg nema mjesta. Dodao sam u box josh jednu stednu sijalicu za koju neznam jel 2700 k il ne, uglavnom sijalica svijetli crveno :S, sad kojom temperaturom svijetli nebih znao posto ne pishe nigdje ni na kutiji, imaju iste ovakve samo zute ,zelene, plave i bijele... zutih nije bilo pa sam uzeo crvenu nadam se da te boje oznacavaju spektar ..evo slike pa pogledajte o chemu je rijec..




A evo i biljcica, ta lijeva najveca mi djeluje kao da nije ista vrsta kao ove 3 ostale :S ima uzhe listove.. dodushe nisu sve sjemenke bile iz istog keta :D

 
06.11.2008
3
0
0
35
svaka cast drugar...mene si odusevio (mada pola sto si rekao ne razumem :[ lol) i nekako si me naterao da i ja zasadim :)
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
fĿőШ∆S┬eЯ;80844 je napisao(la):
uu fora ti je ova lijewa...malo je više satiwastija zato je najljepša:)

Ev pozutili joj oni prvi hrapavi listovi dole :((((, pa sam stavio pola doze gnojiva, mislim da je i vrijeme bilo, nisam nijednom dosad gnojio ..nadam se da ce joj pomoc.
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
svi grovaju a neznaju kako ide sa listovima donjim poslije određenog vremena
i obično tada svi prave grške od čiste paranoje :watchplant:
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Jbg meni je ovo prvi put :S, nije se niko rodio naucen :) , a nisam imao priliku nigdje procitati kako je to normalna pojava, ma haj valjda im nece skodit pola doze papice n/p/k = 5/5/5 ,proslo je skoro mjesec od klijanja a procitao sam negdje da se moze nakon 15-20 dana hranit..
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
neće im ništa biti samo dalje voda bez ikakvih dodataka poslje toga dobro ti ide za sad no vegetacija je lakši dio posla obavljen sad te ćeka pravi komad posla :D xexxexexexe
i upamti lakše deficit popravit nego suficit.

EDIT: da i ako smijem primjetiti radi visine boxa ja bi ih već sad prebacio na 12/12 jer neznaš o kakvoj se vrsti radi pa niti neznaš koliko će rasti u visinu da nebi imao kasnije problema ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.