My Little Growe Room

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.03.2015
20
9
3

Razlog zasadivanja


Zasadio sam konoplje radi dobivanja ulja kako bi pomogao mami koja ima “dobrocudni” tumor na grlicu maternice.

Naravno i malo da pusimo...ali kazem, prvenstveno zbog ulja.



Posto sam amater i ne znam mnogo o svemu tome, svaki vas komentar i savjet bi mi puno znacio i bio bih jako zahvalan da mi svojem znanjem prosirite moje.


Od Materijala Koristim


Tenda koju sam narucio sa Amazona. Nije bog zna kakve kvalitete i ne bih vam preporucio bas ovaj izbor. Pokidao sam je na 3 mjesta kad sam je postavljao ali najvise sam si sam kriv kad nisam bio pazljiv i nisam sljedio instrukcije sa papira-jer ja sam pametan, jel...


Mjere su 100x100x200



QHx4O3HSvnYsjAjQFzFClyNlYFvZj9slWRi1Km1rB1UWeJwTgiv9fYTWT3LOyN3bmUtVy6V8-ymli6YM-bDwgsXDdIIQ00VhsW5pRaF6-gigrcQEJvC_4DHNBfTg3PlTOQWiYqw





Lampa koju sam narucio sa Amazona. Odlicna je daje mi plavi spektar i ne grije se. Ono sta ne znam dali da narucim crveni spektar jer crveni ce mi trebati za flower stage. A sada na linku kazu da je mjesavina kao i plavog i crvenog spektra te da je pogodna za obadvije faze. Molim vas za misljenje o tome!

Kaze v’ako link o njoj:
  • Red & Blue 6400K/2700K filaments for any stage plant growth

VBQPV5Bdb_Y7fS9-aV5Azy2gwn8-bM4r8vu5ezHZGz9BIFkWxuqDhxtQ0y9u4BL13qOOaGQ4YSiQCKMuC_-RQgrIlQvJWct3MoBmlQLh-BOZ5qmth54FsQnA9Gh9bGzQ8J2Luyg




Ventilatori su mi mali, narucio sam ih dva sa Amazona. Imaju tri stupnja brzine i jedini minus je sta se ne okrecu. Dakle pusu samo u jednom smjeru. Jedan sam postavio tako da mi puse lagano po biljkama a jedan sam nekako nestrucno postavio kod izlaza tende da mi upuhuje svjezi zrak. Sada koliko je taj zrak svjez kada upuhuje zrak iz moje sobe a ne svjezi zrak izvana ne znam. Molim vase misljenje o tome.


0TuY8tInndWlHLEvYToakNCUnxfjB9JHRhtG-QBIRNknKhPhKyjKHKIRp7tovyw0Pnld67i1jWacpY11cHiBXhZYJ7cp-ioSYj4ody8DSLTPdftFxBPWjRteisqFVbVSUOD5eBE


Tako to izgleda iznutra. Ovaj lijevo puse po biljkama a ovaj desno isto malo ali desnom je zadaca upuhivat svjezi zrak u tendu. Sta mislite o tome sta sam to tako napravio? Dali ce mi ulaziti kakve prljavstine unutra kroz ovaj desni dolje ventilator?

RYv6Qr7xAwT5c6IpFZt5NkC9d3g2nV_59PYw1FpJ-mDuTsOjrAsLAc5CH86x4aucWIVkeq7oiCBA4JanwBOz8-scXk_OceJ0HA2l0-5cnzfo3wSUJJ4N1G6NfsR96hICo4MLceg



Filteri zraka koristim ove sta sam narucio sa Amazona. Napravio sam tako da sam sve stavio izvan tende a u tendi mi je cijev koja izvlaci onaj topli zrak na vrhu van i filtrira ga kroz taj filter da mi zrak ne smrdi. Mogu reci oda mi nijak nije zrak u tendi na vrhu pogotovo onako vruc i ustajali. Sta mislite o tome?


FbC8f0Ai0hDhF-lJIqYT5u-kUYn7Uh0BEu0l9tL_ouSN7eLQuyOC-pUrVTWuG8do1TWlkLqSTt2z5R-R2Z7zemOXGGslMwkAI1LPLT3m7aD3tV2ZCfBCBAZczTxwnHeLQGwT3F8



gV7rwDYbrDvgLhc9vf_A7q5buHBqD7Xpm8uDJ1RG8MxU_IK44NRyIKP7U90trJLH_ytjeC7VsvyViBbGGIEreQFOT8GClItH8rBWwBV2oYvvNfl8E9qDMO-q7bX1QKbtFAdKSD4



Termometar koristim ovaj na slici dolje. Mjeri mi temperaturu i postotak vlaznosti u zraku. Temperatura mi je od 23-25 stupnjeva kada lampa radi a preko “noci” 17-19 stupnjeva. Stavio sam ga gore u desni kutak za otvor pa da mi tu stoji, prvo sam ga drzao dolje. Zanima me, sta mislite dali je bolje da ga drzim dolje gdje lampa baca toplinu ili ovdje gore gdje se dize topli zrak? Mozete ga vidjeti i na slici iznad.

CeCcsIJkSzyWrX-lgt5P9SNEp9DA38xcNIdk2r5vrs6c583eRyMNU82bk4gGfms6TWr2BXwQlvjG9g0qCbQ5WRPIZ79d4CBrjgW_W_dsMP-bcxtCj2wTPO7V1cbKjeVq47ZZcx0


PH vrjednost vode koristim ovime sta sam isto narucio sa Amazona. Kaze tablica da je naj idealnija vrijednost 7 pa takvom onda i zaljevam biljke. Zaljevam ih par minuta nakon sta ugasim svjetlo svaki dan po malo. Zemlja nije suha niti previse vlazna. Dobio sam i ove dvije vrecise sa uredajem. E sada, kako izracunati PH vrijednost zemlje to ne znam. Zna li netko?


aXI195hmbbO5rRH8ZBR-eJ4YIJluIUDX92_m3LFFPNYLEu2E5X9jI6wxQtKaLEoM1IViH3f5gISHA9XGe_YZORRat_FzT4iY4P-wk9vt0Ly5nblYbF21TYTon_nYGChwGbrRhhQ




Prehranu koristim u jako malim kolicinama. Procitao sam po forumima da se prehrana daje tek nakon 2 tjedna ili 3 ja sam odmah to pomijesao sa vodom ali u jako malim kolicinama.


c4JfmnUbTTKYdnReXDprBfuynoNXik9XoVVzh8AVXWM7I1i3zPsJGrQC08qICr_bmT_ZtfKhOgbTJw1zYQnN-VaR1TqeyzjZFAv4246Czsho0SWtR_4ZLFndm8y-Cz6FMWXkmME



Protiv bestija sam narucio CanaCure pise da je vise manje prirodna stvar. Iako nemam nikakve bolesti i bestije u tendi samo sam se pripremio u slucaju invazije.


_V_Fwc4uefz4mBBDBKXUUxMqDi6T9IySEcDIVbwwGRmv2NHD5ZlldcEL3eN1JFsFFZs_7FZJdnSXBZEEQcJ1O9bxElrkEwOqtuvNJAJad_7Hddbi0MbvADeiVoIEjFU47VXyIKM


I od Timera sam narucio sa Amazona ovu stvar pa da vidimo kako to funcionira. Ispravite me molim vas u daljnjem textu. U Vege fazi svjetlo mi je 18/6 a u Flover fazi 12/12 jeli tako?


V__usN6M_wqe69yaYqmiYaRmTvp6FJSGk27apkgiT3F9zrS1rUdUW_URm1eaqyeftoxCF0urO2MNlNyIzqEqHB5ewkikO39UWB3pwdCHwN3Diat8Ujb2ul97UIasbl1D7lyMUK4



Sortu koja sadim je No Mercy Seeds Regular Double Fun Fast (10seeds) narucio sam preko Groweshopalien, nadam se da sam pogodio sortu za ono sto mi treba. Narucio sam 2 paketa po 10 sjemanka i to me doslo sa postarinom 75 Eura. Cekao sam nekih 8 dana na dode.

xbqB3owCIhUOq_L5t9zTeECXq_G6eMjGNi0JPUAAHDUVslqlD6-mP0cQnvCouJew32uEs7u3BzQnQEqmuwYCIBV-4RKtTHRAIkl3HwUKgJxwIUx9eZpJq50MEXJ1tf7gVKdIcck




Dnevnik


1.6 nakon sto su se “izlegle” u mokrom papiru stavio sam ih u zemlju i trebalo im je 2 dana da izadu na povrsinu. Pogrijesio sam u tome sta nisam stavio zemlje do vrha. To cu rijesiti sutra.


CYQVBWLTn_OmLHvTIR1BU-TeKAQEl9eqLzdOQqBSbcV6pNv9rRdg1beKb1sh8TRhgZZ4jz4O28BFF8O8AZbdt2htbR0uuYJi6uQHhlHOzzclxq75EQsfIUSMr0OPLneg_9nccw4



Danas je 7.6 i sutra ce biti tocno tjedan dana kako su u zemlji. Zaljevam ih dobro, zemlja nije vlazna a ni suha, bojim se pretjerati. Stavim malo prehrane u vodu ali jako malo. Imam jedan problem, ne znam dali je to povezano sa time sta je od pocetka hranim. Biljke su vitke i tanke, bojim se da mi ne puknu. Evo slika pa mi recite sta mislite o tome…

zwacacpNaqKiUoIdqv0fcWST8yXu1NsH7-IlzcRRWuYf5_Stm8n-vDRJRYQnQ1juNYqYXf5I4DK_W9TC4md3PqPN6k3I0lA92snz6gPiYlmk4FD3vwfy-4BmtyObnEip-vP2up0



adOf2XMQq2Mtl2Jr83eS66jJI5qM_0-M8O0Gm8DBJZiu0Hfz2nMcTbEpa_tsju5lodDhed7eE04vQ8QiQJBuDU7oqTYSaBxjt5qi7Mp5U160pqGes908wayQRCIq0Hkd-M02AC4



RyKo7An9ONqV8OWpzH4GL_JE6h3CGFOSymTj8gE-QbzYgh0wGwOuhyvZU1y7Do9f3WHvbaRrOuffr2-OhTnbCzRm6qyHTkjCg-KouaJ3Q5r__pIIFqlsuKG-koYjF8OGabb-vig


E ova mi je nekako se kasno probila iz jajeta pa je kao nekako deformirana zbog toga. Morat cu je presaditi u neku normalnu kantu i staviti jos zemlje do vrha. Stiropor mi je sa vrha porazbacao ventilator, ovu mjesavinu zemlje i stiropora nisam bas dobro promjesao.




 
14.03.2015
20
9
3
Hocu apsolutno. Lampa je bila nize ali sam je prije 2 dana dignu gore jer sam cijelu tendu krivo namjestio
 
Poslednja izmena od urednika:

Zblonzinjo

Dimno Rapoložen
24.09.2014
188
713
93
Nigdjezemska
420.hr
Nadam se da si svjestan da si uzeo regular semenke sto znaci da postoji mogucnost da dobijes muzijaka kojeg, moj savjet ti je da bocnes jos koju menku kad ih vec imas i na 12/12 dok ne pokazu spol pa kasnije picis samo sa zenkama.. termometar uzmi sa sondom koja ce ti biti u ravnini sa vrhom biljke tako da ces ga moci staviti gdje hoces a imat ces pravo ocitanje temperature..
Buduci da radis za ulje najpametnije ti je da uzmes mentora koji ce ti pomagati nema smisla se praviti pametan (ko u slucaju satora) kad uvijek ima pametniji, ljudi ce ti pomoci draga srca a i dosta si ti tu toga isfalšo..
https://www.vutra.org/forums/mentorski-kutak.60/
I ako si u stanju i pri financijama uzmi hps 400w sa cool tube isplatit ce ti se, to sto imas ti je svakako nedovoljno svijetla, ali ces morati razmisljati i o turbini s obzirom da ljeto dolazi imat ces problema sa temp.. Sretno..
 
Poslednja izmena:
14.03.2015
20
9
3
Hvala svima. Ok sada sam bio malo gledat pod povecalom listove i vidio male bestije, jedva da se vide pod tim povecalom. Pospricao sam sa Canacure/om. Eto kako sam i napisao dobro da sam preventivno ga kupio. Bit ce vjerovatno iz zemlje da su dosle, jer sam stavljao dvije vrste zemlje, kupovne naravno. Jednu onako sitniju, bolje "presanu" pa mi malo sfalilo pa sam stavio onako krupniu za cvijece ima neke grancice u sebi. Zajebo sam to sa zemljom malo jace. Moram sutra ici po jednu vrecu da nadopunim sve to. Pise na Canacure da se treba spricati jednom tjedno. Valjda mi ove bestije nece osakatiti biljku za tjedan dana
 

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Dobro si se pripremio, steta da ti zbog lose zemlje propadne. Ukucaj gore u pretragu Zemlja pa vidi koje vrste zemlje se preporucuju da kupis neku od njih. Inace je kvalitetna zemlja vrlo bitan faktor za uspjesan grow.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lovetogrow

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Srecno,pratim,bas me zanima kako ce se ta cfl 300w pokazati,i voleo bih da neko kaze nesto vise o njoj,da li je stvarno za vege/flower faze posto bih i ja nesto slicno kupio?
 
14.03.2015
20
9
3
Joj, eto danas ujutro mi je jedna biljka se savinula. Pustit cu je tako za sada, popodne idem po zemlju pa cu kad stavim zemlju do vrha cu je time poduprjeti. Sad mi nesto server nece sliku uplodati, probat cu kasnije. Jako su mi vitke i tanke. Zasto? A bube su mi na jednoj manje i na drugoj a na toj koja se savinula kao da ih ima vise
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smileeee

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Pa ili ti te bubice grickaju biljke ili je daleko sijalica od biljaka pa se izduzuju i tanka stabljika ne moze da ih izdrzi,a najverovatnije su oba u pitanju! Da ti nisu slike vece od 2mB,pa zbog toga nece da ucita?
 
14.03.2015
20
9
3
Pa ili ti te bubice grickaju biljke ili je daleko sijalica od biljaka pa se izduzuju i tanka stabljika ne moze da ih izdrzi,a najverovatnije su oba u pitanju! Da ti nisu slike vece od 2mB,pa zbog toga nece da ucita?
Ne bubice grickaju sigurno, ali ima ih manje ubio sam ih 90 posto. Jedna mi je biljka se savila i nema zivota vise u njoj, izvukao sam je i stavio samo sjemenku, valjda ce se primiti pa da ne zaostaje za ostalima... Problem je taj sto se svinula sta imam nepomicne ventilatore pa stalno tuku po njoj. Evo i zemlju sam nadopunio do vrha. Svjetlo sam isto spustio.
 
14.03.2015
20
9
3
Nadam se da si svjestan da si uzeo regular semenke sto znaci da postoji mogucnost da dobijes muzijaka kojeg, moj savjet ti je da bocnes jos koju menku kad ih vec imas i na 12/12 dok ne pokazu spol pa kasnije picis samo sa zenkama.. termometar uzmi sa sondom koja ce ti biti u ravnini sa vrhom biljke tako da ces ga moci staviti gdje hoces a imat ces pravo ocitanje temperature..
Buduci da radis za ulje najpametnije ti je da uzmes mentora koji ce ti pomagati nema smisla se praviti pametan (ko u slucaju satora) kad uvijek ima pametniji, ljudi ce ti pomoci draga srca a i dosta si ti tu toga isfalšo..
https://www.vutra.org/forums/mentorski-kutak.60/
I ako si u stanju i pri financijama uzmi hps 400w sa cool tube isplatit ce ti se, to sto imas ti je svakako nedovoljno svijetla, ali ces morati razmisljati i o turbini s obzirom da ljeto dolazi imat ces problema sa temp.. Sretno..
Svijetla za sada ima ok, da razmisljao sam da jos jednu cijev umem, ali sad bas nemam para za taj sport. Sto se tice visokih temperatura ljeti ovdje gdje sam ja je ljeti oko 27c temperatura kroz dan najcesce, iako ponekad zna biti i vise ali ono, ponekad. oci su 18 stupnjeva, tako da me to ne muci previse. Nemam neki reveliki razmak u tendi sto se temperature tice nekih 6 stupnjeva. Ono sta me sada malo zeza je vlaga koja mi se spustila na 36%
 
14.03.2015
20
9
3
Ok, za danas smo se mucili malo. Jedna biljka mi se je savinula i na kraju pocela venuti... Nakon sta sam je presadio, pa da se ne muci sam je ubio. Napunio sam do kraja kante sa zemljo i malo spustio svjetlo. Bestija koje mi zderu po njoj ima oko 90%manje. Ps mucio sam se sa slikama jer su bile u turbo formatu pa evo nakon 3ceg pokusaja i slike. Ova sta mi se je savinula, problem je taj da imam ventilatore koji se ne micu, nepomicni su i onda cijelo vrijeme deru po njoj. Iako su na najslabijoj brzini, morat cu ih zamjeniti... Jedino sta se bojim sada se na slici ne vidi jer sam stavio jos cca 5-8cm zemlje da napunim do vrha, ne vidi se koliko mi brzo rastu u visinu, tanke su i slabasne. Pa je ovo jos malo zemlje dobro im doslo da ih podupre. Stavit cu neku cjevcicu da rastu uz nju da se potpomognu malo kad se vratim. Kazete da rastu u vis i da su tanke zbog toga jer mi je svjetlo bilo previsoko, evo spustio sam svjetlo. Bojim se jos nize da ih ne sprzim.....
Da sto se buba tice, kazem ima ih oko 90 posto manje nego jucer, ovaj Canacure djeluje, samo sta se boji da nisam mozda pretjerao. Isto tako reko sam da sam ih malo od pocetka poceo hraniti.. Jako malo sam pomijesao s vodom, bas jako malo...pa sam sada promjenio vodu, Vise ih necu hraniti barem tjedan dana....ako ne i vise. PH vode mi je 7
 

Prilozi

  • DSC_0317.JPG
    DSC_0317.JPG
    283,7 KB · Pregleda: 54
  • DSC_0318.JPG
    DSC_0318.JPG
    267,3 KB · Pregleda: 52
  • DSC_0320.JPG
    DSC_0320.JPG
    325,5 KB · Pregleda: 52
  • DSC_0321.JPG
    DSC_0321.JPG
    258,1 KB · Pregleda: 52