My Simple Grow - [2k17]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.03.2017
62
48
18
Pozdrav svima!
Nakon premisljanja odlucio sam otvoriti dnevnik jer sam osjetio potrebu da i ja pridonesem kolko tolko ovom forumu gdje masa ljudi dijeli nesebicno savjete. Kao sta se vidi iz naslova grow ce biti sto jednostavniji, bez treniranja, a u igri su 3 automatika. Po biljci ce ici 30L zemlje. Slike cu obnavljat svakih 10ak dana jer nisam u mogucnosti ici cesto na sajt, no ujedno i da vas obavjestavam kako napreduju bijoze. Na kraju dnevnik namjeravam zatvoriti smoke reportom kao i svatko od nas ovdje. :)


Zemlja: Terra Brill (crvena)

Sjemenke: 1 x Auto Sin Trabajo - Barney's Farm
1 x Auto Jack Herrer - Advanced Seeds
1 x Auto Sour Diesel Haze - Seedsman

Priprema: U rupe dubine 40-50cm ide po 30L zemlje. Zemlja je pomjesana sa perlitom da bude rahla i stavio sam hidrogel jer necu moci ici cesto na sajt. Oko biljke ce ici zeljezna mreza kako bi se obranio od puzeva.

Gnjojivo: Plantela cvijet - kad bude bila potrebna.


Sjemenke (JH i SDH) su proklijale u maramici i jucer stavljene u zemlju. Nalaze se u plastinim casama od 0,5L i namjeravam ih za 10 dana presaditi na sajt, dok se Sin Trabajo vec jedno 2 tjedna sunca na sajtu.
 

SpontaniK

Banned
Banovan
16.08.2016
54
44
18
Ova zemlja nije dobra za sadnice, ona je za hydro uzgoj ili za mjesung sa divljom zemljom. Ima previse vlakana, korijen se ne moze formirat.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
@SpontaniK
ja bih te lijepo zamolio da ne siris dezinformacije na forumu.
Crveni Terra Brill je jedan od najboljih univerzalnih supstrata na nasem trzistu. a i najskupljih

ona je za hydro uzgoj
kakav je to hidro uzgoj ak je u zemlji?

4. Pišite kvalitetno i ozbiljno
Ne pišite poruke nepovezano, tek da i Vi nešto kažete! Ako tražite pomoć, budite precizni. Izložite tačno šta očekujete da se dogodi, šta se u stvari desilo i iznesite sve relevantne detalje. Ukoliko odgovarate na nečiju temu ili pitanje, odvojte nekoliko minuta i dobro razmislite šta ćete napisati, proverite da li ste zaista u pravu i imate li dokaza za svoju tvrdnju. Ne zbijajte šale kada tome nije mesto na ozbiljnoj diskusiji (a najčešće nije). Budite spremni da stojite iza svoje tvrdnje.
9. Pazite koga ispravljate i kome govorite kako nije u pravu
Šta god da radite, ne pokušavajte da ispravite bilo koga, osim ako ste 100% sigurni da ste u pravu, a da druga osoba greši. Protiv takvih postupaka, koji su čest uzrok besmislenih svađa po forumima, moraju se boriti moderatori, ali i sami korisnici foruma moraju biti obazrivi prilikom svog izražavanja! Ukoliko niste potpuno sigurni da li neko greši, bolje zatražite od te osobe da objasni svoje mišljenje ili rešenje problema. Zbog prazne priče je moguće da će ljudi sa foruma početi da Vas gledaju sa podozrenjem i da ignorišu Vaša pitanja, ukoliko ne budete delovali dovoljno ozbiljno. Ne volimo šarlatane!
 
Poslednja izmena:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Slabo se može naći tog crvenog Terra Brilla po trgovinama, ima ga na netu za naručit, al po poljoapotekama već unazad dvije godine nigdje :(. Definitivno zemlja koja mi se pokazala bolja od naboljih sa savršenim omjerom svega. Ove godine radim foto biljoze s njom i sve 5 kao i uvjek.
Jest, ove tu izgledaju nekak bljedolike, al brijem da je to do fotke, krivi kut fotkanja pa baca odbljesak na njih. Tako bar meni izgleda ;)
 

SpontaniK

Banned
Banovan
16.08.2016
54
44
18
Necu se prepucavati. Slobodno obrisite moj post ali ta zemlja nije dobra za stavljat sjemenke klijat. Ako je vama uspjelo, svaka cast, meni se pokazalo puno losijom od klasicne zemlje tipa Profi1.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Nije to do zemlje koliko sam ja uspio zakljucit. Dogodilo se meni nedavno isto tako i sa Potgraund H. Mene isto začudilo, ali u 24 sata je dobila skroz boju i skroz je normalna. Greška koju sam napravio bila je da sam previše zalio dok je klica bila pod zemljom jer sam zaljevao već starije biljke i napušen zalio i nju, a nisam namjeravao. Zakljucao :thumb: biće to dobro. Terra Brill odlična zemlja se pokazala.
 
01.03.2017
62
48
18
Moja greska zasto su ovako anemicne i bijele curke je ta sta sam pre rano skinuo opnu sjemenke kad je izasla vani.. imao sam osjecaj da je pocela trulit iznutra jer je dio stabljike postao tamno smedji... moja greska . Sve je to rezultiralo da su biljcice dosta usporene i zakrzljale. Znam da sam zeznuo al vise iskustva za slj grow ... slike stavim sutra mada sumnjam da ce na sajt

Auto Sour Diesel Haze
IMG_0183.JPG


Jack herrer
IMG_0184.JPG
 
Poslednja izmena od urednika:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Ova dolje bez jednog kotiledona (ovalnog listića) ti bude usporila mnogo prvih par tjedana. Vjerovatno ga je biljka odbacila sa ljuskicom ili opnom. Uglavnom nadoknadi ona taj zaostatak s vremenom, ali će definitivno biti manja tj. zdepastija. Dogodi se nekad, uglavnom kod plitko ukopanih sjemenki. Koliko vidim i na gornjoj slici imaš neko oštećenje na istom listu, tako da obrati pažnju na te listiće jer su oni prvih par tjedana od presudne važnosti za pravilan rast i razvoj, dok nakon toga perioda postaju nebitni i većina ih biljaka s vremenom sama odbaci.
 

ExtremeGenetics

Banned
Banovan
24.05.2017
17
20
3
U pravi su nadoknade one to sa pravilnom ishranom,za 2 3 dana vec je novi kat listova i krene to na kraju ni ne vidis razliku.A tera brill ej ok zemlja meni se znao bit period kad mi ni magma niej valjala jednostavno kupim terru magmu i ne valja odem izmerim ec ono ppm vristi sam od sebe.Ocito imaju periode sve te kampanje sto rade sa zemljom da ne skladiste dobro ili nesto pa cjela tura bude shebana.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: amsclassic
01.03.2017
62
48
18
Nazalost ostao sam bez 2 biljke (auto sour diesel haze i jack herrera :() bas kad su se ponovo oporavile nakon tjedan dana i izgradio novi kat.

Stoga preostaje samo jos jedna biljka od Barney's Farma - sin trabajo.
Danas sam bio na sajtu na kratko. Dosta listova sa dna pojela je neka zivina, dok su gornji dijelovi ne dirmuti.
 

Prilozi

  • IMG_0299.JPG
    IMG_0299.JPG
    240,2 KB · Pregleda: 80
  • IMG_0302.JPG
    IMG_0302.JPG
    416,8 KB · Pregleda: 84
  • IMG_0304.JPG
    IMG_0304.JPG
    298,8 KB · Pregleda: 77

SpontaniK

Banned
Banovan
16.08.2016
54
44
18
Bravo za Sin Trabajo! Predivna genetika!

Nista njemu nije, izjeo ga puz. Sakupi pepela od jointova iz svoje kante za smece i pospi obilato oko biljke, par kila slobodno stavi. Dobro je za gnoj i dobro protiv nametnika.
 
01.03.2017
62
48
18
Pozdrav svima,
Neki dan sam bio na sajtu i svi listovi imaju rupice jer ih je nesto pojelo, vidio sam dosta malih skakavaca..Bilo je dosta zutih fan listova koje sam poskidao kao sta se vidi na slijedece 2 slike.

IMG_0645.JPG IMG_0658.JPG

Sta se tice hedovine nemam mikroskop pa ne mogu tocno utvrdit ali se orijetiram po pistilima.. moja nesigurna procjena je nekih 10 dana, dva tjedna posto je automatik??? Svakako bih molio nekog iskusnijeg da da tocniju procjenu.

IMG_0648.JPG IMG_0656.JPG IMG_0660.JPG

Takoder primjetio sam da je skroz donja grana pukla (ona najtanja sa par corna) i bila na zemlji. Posto su manji hedovi svi pistili su tamno smedi bili pa sam odma otrimao par hedova sa nje i stavio susit da se ne baci:D. Druga stvar koju sam primjetio bila je rupa u zemlji pored stabljike no pretpostavljam da je neka mala zivina tipa misa jer je krtica prevelila za to. Sad me zanima dal moze to predstavljat problem u buducnosti sta se tice pri konzumiranju hedova..

Kritike/pohvale dobro dosle!
:banana_rasta:
 

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Skakavci ti jedu liske, ali nema problema ne mogu joj ništa, sve fan listove žute možeš pokušati jer crpe hranjive materije.

Još 7-10 dana.

Ovo piše da završava otprilike za
60-65dana Screenshot_2017-07-01-23-10-07~2.jpg


Neće predstavljati nikakav problem.

Očekujemo post dan harvesta i naravno smoke report.
I pošto ovaj dnevnik nisi vodio baš najbolje nisi bio aktivan napiši koliko dana je bila u vegi, kada je procvjetala, koliko je cvjetala i tako uljepšaj na kraju sve.

Sretno do kraja :joint:
 
Poslednja izmena:
01.03.2017
62
48
18
@Štaćukadjevolim ,
Ova bijoza sintrabajo je trebao biti plan B, a ostale 3 brendirane satve su bile ono zbog ceg sam zapoceo grow.
Sintrabajo sam "zapostavio", jer sam vise zelio gore navedene sative, bez kojih sam naposljetku ostao. Ostala samo ova jedna kao sta vidis. Nazalost ne znam kad je procvijetala i kad je nikla, al samo znam da nije proslo vise od 3mj from seed to harvest.
Smoke report ce biti ....