My two cents

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

xarabas

Aktivan Član
05.09.2005
161
8
0
40
E ovako...procitah ono sto su Vutragenjo i ekipa postavili skoro o ciscenju foruma i kako ima velike tendencije da postane leglo spama i sl.U potpunosti se slazem s navedenim.Da kazem nesto o mojoj precepciji ovog foruma.Ovde sam od 2005-e(uz jednu pauzu od dve godine u tom periodu,batalio sam net i posvetio se prirodi i putovanjima jedno vreme) i ovaj forum mi je u nekim trenutcima dosta pomogao u shvatanju odredjenih stvari.Npr, Weedran je jedna od osoba(ne na ovom forumu,nego po pitanju internet persona...ako se mogu tako izraziti)koju zaista cijenim i postujem.S uzivanjem pratim njegove teme i postove u sekciji "Putovanja na mentalnim talasima".Nadalje,Vutragenjo........sad bas citam neke stare teme na forumu i naidjem na jednu gde se pricalo o Marihuana marsu i pretnjama skinheadsa na stormfrontu.....citam njegove postove,i ono...svaka rijec na mjestu,ne znam sta da kazem.Vidim da stvarno ima ovde dosta likova koji su spremni pomoci u datim situacijama i veliki plus na forumu mi je recimo,shareanje muzike.......lijepo je sto svako malo neko postavi kvalitetan album u odgovarajucoj sekciji i forum se vremenom dobio akcent na warez tematici,uprkos svemu tom.Uvijek sam gledao(sto se tice mojih postova)da pisem samo onda kad imam nesto pametno za reci ali kao i u zivotu van interneta-nije zdravo uvijek biti ozbiljan.Nedavno je neko otvorio temu tipa "Koliko jebete trenutno" i ona je u rekordnom roku ostvarila veliki broj postova.Ta tema je po mom misljenju bila skolski primjer kakve se teme ne trebaju otvarati na ovom forumu.U zakljucku,samo sam htio reci da je ovo jedan od onih foruma gdje sto vise vremena provodim na njemu,vise se ucim i obrazujem.Nasao sam ovde nekih informacija koje mi mozda samom ne bi pale na pamet ili bi ih teze nasao sam.Zato sam zadovoljan ovom skorasnjom inicijativom moderatora i admina o ciscenju nepotrebnih tema i sl.Eto,toliko od mene.Pozdrav i volim vas sviju.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
jbg amico, dosta nas dijeli tvoje mišljenje...al tako ti to kad stvari počnu rast... sa što više članova, više se mijenja i identitet i mentalitet...naravno, zbog veće različitosti ljudi... zato bi se definitivno trebalo fokusirati na jednu masovnu edukaciju vutra.org-a, kako postai i što, da se ljudi fokusiraju na kvalitetu...ali jebiga, čim nešto počneš "predavat" odma će se ljudi i toga uhvatit kao pijani plota pa će svi špotat jedni druge, stari nove, mladi stare, "pametni" "glupe" i sl. Teško ne proizvest povodljivost kod ljudi ili onu tipičnu ljudsku sugestibilnost... jedini lijek je (samo)svjesnost...a to već malo teže:) šmrc, nažalost neke stvari se mijenjaju nepovratno sa povećanjem brojnosti...tako je to uvijek...al šta sad, ide se dalje, najbolje kako se zna...