N.N. automatik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Gedža

Aktivan Član
Seme bi trebalo da je automatik, i ja pojma nemam koji, poklonio prijatelj. Bilo je oko 16 sati u vodi, pa prebaceno u maramice, proklijalo za oko 3-4 dana, zasadjeno u terramagmu i izaslo danas.

Oko 4h danas je izgedala ovako

dscn4120p.jpg


A sada ovako

dscn4130y.jpg


I sa druge strane

dscn4128g.jpg



U box-u su 3 CFL 25W 1350lm i 4 fluo-cevi 1000lm, ventilacija dva kompjuterska ventilatora od 12cm.
Biljka mi izgleda nekako zuta, i ova jedna strana tamna. Prvi mi je ozbiljan grow i ne znam jel je u redu, svaki savet je dobrodosao.
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Uredu je ona,samo pazi da ne zalijes puno jer bi se mogla spalit od svijetla kao da mi ima malo vise vode.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
to su druze kotiledoni, kada izbaci prvi par listova sve je pod kontrolom, a mislim da nece biti problema, ne zalivaj sad izvesno vreme, ako ces presadjivati obavezno prebaci sa svom zemljom iz te case, nikako ne otresaj zemlju da se vidi koren, prirodno je da kotiledoni pocnu da odumiru cim se biljka pojavi na povrsini i krene da izbacuje prave listove, nekad pozute i otpadnu ranije, nekad kasnije, bitno je da krenu prvi zeleni (nareckani) listovi
 

Gedža

Aktivan Član
Domaja mozda si u pravu da je malo vise vode, natapao sam je ja.

Blade naravno da cu je presaditi, ove male case sam uzao iz tog razloga da mogu lakse da odrzavam vlaznost, nekako mi je u ovoj terramagma zemlji tesko da znam kad je suva a kad vlazna, uvek je nekako crna i rastresita, uzmem parce zemlje u prste i protrljam a ona nekako suva. Imam vec spremnjenu saksiju od oko 4 litara.

Power kad budem presadjivao samo cu iseci casu skalpelom i sa sve zemljom zatrpati u vecu saksiju, a to cu uraditi za od prilike nedelju dana, taman kada se bude osusila zemlja i kada budem trebao da je zalijem ponovo. Nadam se da ce do tad imati 'nareckane' listove.

U ovaj box cu je drzati oko dve nedelje a posle ide u plastenik, jer mi je ovde 6400K i nece moci da cveta kako treba.
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Interesantno pratim.

Nikako odma presaditi jako je mala. Polako sa zalivanjem da ne istrune ovako mala. Znas za efekat zelene baste ( mozda iseces plasticnu flasu od 2l i stavis preko nje da bolje zadrzi vlagu ).

Sretno dalje.

Znaci da ce odrast i cvetat napolju u plasteniku ?
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
Probaj čaše umotati u foliju, korjen ne voli svjetlo..

sretno dalje..baš me zanima kako će ić u plasteniku..
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Nek si Gedža i ti krenuo :)

kad budem presadjivao samo cu iseci casu skalpelom
Bolje da si isjeko čašu (napravio jedan uzdužni rez) prije nego što si posadio pa onda tu čašu u drugu iste veličine jel bi mogao oštetiti korjen prilikom rezanja, i kad presađuješ samo izvadiš iz ove čitave
Sretno dalje ;)
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Ma ostavi da se dobro osusi zemlja i posle stiskas lagano okolo po saksiji ( obuhvati sa dlanovima i polako okreces kao kada indianci pale vatru stap o stap ) i okreni naopacke, biljka izmedju kaziprsta i srednjeg i sama ce izaci sa svom zemljom. Pa u vecu saksiju sa pripremljenom zemljom i rupom samo ubacis. Dodas zemlje i nema stresa.
Kada seces saksiju u tvom slucaju casu od jogurta lako se moze koren povrediti i eto stres. To je najbolje prije odseci pa onda zasaditi. Odsrceni deo sa trakom zalepis za ostatak case.
 

Gedža

Aktivan Član
Ne brinem se ja za presadjivanje, znam kako cu da to da uradim. Biljka je vec izbacila one reckaste listove, doduse male ali dobro je. Danas su proklijale jos dve semenke koje sam juce prebacio iz vode u maramice, jenino sta me brine je to sto su dva puta ostajale suve. Nisam poklapao kutiju u kojoj su bile zbog vazduha i voda je isparila, od prvog su se oporavile 100% cak mislim da im je dobro doslo to isusivanje, klica je od jedne porasla bas brzo a druga je proklijala za nekoliko sati, ovaj drugi put nisu bile suve dugo, i nadam se da su ostale zive.
Ako hocete mogu slike da ubacim?
 

Gedža

Aktivan Član
Pa mislio sam da ne smaram dnevnik svacim, ja licno obozavam slike.

Evo Slika semena

dscn4133m.jpg


A ovo je biljka slikana pre nekoliko minuta

dscn4135p.jpg


I zaboravio sam da kazem da je na rezimu 24/0 i bice dok ne izadju ove dve i budu kao ova sad, a posle se menja ili na 20/4 ili na 18/6. Videcu.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
jesu sve koje si zasadio to isto N(eko) N(epoznato) seme automatika... samo im furaj sto vise svetla i topline
 
05.03.2012
19
12
0
32
i samo da ne bude previsoka temperatura i vlaznost da se ne ubudja i to je to.. :)
sretno sa grow-om!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.