N.N. automatik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Gedža

Aktivan Član
Biljke se drze dobro, Ove dve male su juce izasle

dscn4144l.jpg


Ovo je najveca koja je izasla 19.04.

dscn4145x.jpg


Sutra ce biti presadjene, u saksije od 3 ili 4 ili 5 litara, dve u terramagmu a jedna u zemlju koju sam danas kupio. Evo sta pise na kesi.

dscn4142x.jpg


dscn4139vert.jpg


Edit: Malo sam smanjio slike.
 
20.03.2012
30
1
0
31
Imas velik plastenik ili bas nesto sta je sklepano samo za ove biljčice ? ako da, poslikaj i to malo :)

sretno dalje, pratim :)
 

Gedža

Aktivan Član
Plastenik nije nesto velik, ali nije ni napravljen samo za ove biljcice, u duzinu ima oko 3-4 metara i zasadjeni je razno povrce.
Unutra je samo jedna biljka i to do podne negde, a onda je iznesem i stavim na terasu, racunam da ima vise svetla na terasi.
Ovo je ta:
dscn4096bq.jpg


I sa strane:
dscn4095s.jpg

U box sam dodao jos jedan ventilator da duva direktno u biljke, malo cu da ih protresem i pripremim za napolje
dscn4087x.jpg


Ova jedna je malo veca, ali kao da joj je malo temperatura smetala pa je ivice ovog lista malo pocela da savija, ali sam odmako malo sijalicu
dscn4092.jpg

Edit: Zaboravio sam da kazem da sam manje presadio 27.04. u vece saksije i da sam tada ovu vecu izneo napolje. I da sam fluo cevi izbacio napolje.
 

Gedža

Aktivan Član
Naj starijoj je danas 15 dan. Greskom su mi je prihranili necim, ne smem da pitam cime da ne bi izgledalo cudno zasto se toliko interesujem u poslednje vreme za plastenik i biljke, ali sam rekao da vise ni slucajno ne djubre.
Evo slike.
dscn4087copy.jpg


I sa strane
dscn4088copy.jpg

Nadam se da nece da se izduzi.

Ove dve u box-u fino rastu, jedna malo brze, druga sporije, ali dobro je za sada
dscn4093copy.jpg


Evo je veca
dscn4096copy.jpg


Danas je padala kisa malo, pa se razvedrilo, sakupio sam oko 8 litara kisnice, i sa njom cu ih zalivati.

Sutra im ubacujem jos jednu sijalicu. Danas sam kupio.
dscn4102d.jpg
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
zacudjujuce dobro napreduju sa tom jednom sijalicom:thumb:
Gde si nabavio oranicu i tu drugu sijalicu? Koja je cena?
 

Gedža

Aktivan Član
Hvala svima!

Sulundar je napisao(la):
zacudjujuce dobro napreduju sa tom jednom sijalicom:thumb:
Gde si nabavio oranicu i tu drugu sijalicu? Koja je cena?

Pa nije samo ova jedna sijalica. Imam iznad nje jos 3 od 25W, ukupno imam oko 4000lm.
A zaboravio sam da kazem da u ovu zemlju jos nisam zasadio, kupio sam je nekoj poljoprivrednoj prodavnici. Sve su u terra magma zemlji. Ovu zemlju cu da otvorim za nekoliko dana posto imam jos nekoliko semenke a terramagme jos samo 8lit. Sijalicu sam kupio u nekoj radnji bele tehnike 10E sam je platio.
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Skoro mi nista nisi rekao rodjeni..mozda sto se nisam zahvalio unapred! :))
Ako nije tajna zamolio bih te za naziv radnji,mozda ima u jos nekom gradu. Nije frka da posaljes na PM.

Hvala ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Priroda

Gedža

Aktivan Član
Sulundar je napisao(la):
Skoro mi nista nisi rekao rodjeni..mozda sto se nisam zahvalio unapred! :))
Ako nije tajna zamolio bih te za naziv radnji,mozda ima u jos nekom gradu. Nije frka da posaljes na PM.

Hvala ;)

Ma nije frka ni ovde da ti napisem, ali ne verujem da ima jos negde, u oba slucaja se radi o privatnim, malim prodavnicama, tipa "otvorim ja sada radnju i prodajem sijalice, miksere, sporete, frizidere, itd, ne secam se kako se zove, ali mala je radnja... A zemlju sam kupio u radnji koja prodaje hranu za pilice, curice, prasce, krave, djubriva za njivu, semena, najlon za plastenik, itd... Mislim da se zove "Klas"
:hippy:
 

Gedža

Aktivan Član
20 Dan.

Dve iz plastenika sam izneo napolje pre nekoliko dana
dscn4110copy.jpg

i danas su pokazale pol.

Veca:
dscn4122copy.jpg


Manja:
dscn4123copy.jpg


Uzrok zasto su mudonje je verovatno taj sto su bile dugo u box-u, gde je bila povisena temperatura 28-30-35.

Ova naj starija koja je posle 8 dana izneta u plastenik, odradjen LST i danas pokazala pol
dscn4121copy.jpg


Zenka ide napolje iz plastenika veceras, malo se plasim da ne dozivi stres zbog nize tempetature i da je vetar ne polomi, ali imace vise sunca, ovi muzjaci su taman za oprasivanje, i isteracu jos jedan uzgoj ove godine.
Nesto sam razmisljao da li da se malo vezbam na ovoj biljci, i da pokusam da dodam pred kraj cvetanja malo soka Coca-Cola u vodu i da je time zalijem nekoliko puta zbog ukusa. Znam da je uvrnuto, ali mislim da vredi pokusati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Casper Hero

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
sve 5 druže al ovo sa coca colom ne preporucujem....stavi pola litre(ulij) u wc školjku navecer i ujutro pogledaj pa da vidiš što ljudi piju i promisli kako to djeluje na organe a u ovom slucaju na biljke
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Nisam čula da je itko radio ovo s Coca Colom, ali znam da ono što ne bih ja sama pila ne bih dala ni svojim biljkama :)
(ok, osim gnojiva :icon_lol:)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......umjesto te Cole koju spominjes koristi melasu ili med........
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.