Na kojoj temperaturi da čuvam sjeme?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Imam lemon skunk od greenhouse-a i držim ga u jednom zgradi koja nema prozore i sranja i spremljena je a vani je dosta hladno još uvijek pa me zanima jel to može štetit i jel bolje da odnesem sjeme unutra ili da ga držim na minus temperaturama u original pakovanju?
 

Melange Reflections

Aktivan Član
01.07.2008
188
21
18
39
Plava Planeta
ne bih rekao da se pravilno cuvaju semenke na sobnoj temperaturi.Zasto?
Pa zato sto je nekome zimska sobna temperatura mozda 30 C,a leti slicno.
Mada to i nije neki problem ako imas tri sake semenki.:icon_smile:
Najbolje je drzati ih na konstantnoj temperaturi od 5 C i zastititi ih od svetlosti i vlage.​
Dobro je znati pravilo cuvanja semenki jer ako npr. budes u situaciji da imas jednu,dve semenke Original Haze ili E.R. Super Bud~a i nemas uslove za gajenje pa ih ostavljas za neka lepsa vremena,sigurno bi voleo 100% uspesnost klijanja.​
:maryjane:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
pa da, dobre su niže temperature za čuvanje, ali ne vani jer je vani prevelika vlaga, najbolje neka soba u kojoj nikad nije vruče a ipak nema vlage.
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
moze i frizider ali obavezno ih treba zashtiti od vlage... Znachi moze u kutijici sa onim silica gel kuglicama...

pozz
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
a umotano je u vrečicu plastičnu i zavezano pa nevjerujem da vlaga može prodrijet
a čuo sam da što niže temperature to bolje,čak i ispod nule temerature da bolje učuvaju sjemenje i da je bolja germinacija!
 

Frula

Virtuoz
30.10.2007
193
9
18
32
www.badgerbadgerbadger.com
mislim da je najbolje drzat sjemnke na hladnom mjestu. takve sjemenke ce onda bit u fazi mirovanja i vjerujem da ce se tako i bolje odrzat. jel, posto nemaju nikakve uvijete a miruju. ke im se moze dogodit ? pobrini se samo da ne bude pre vlazno.
nek me ispravi neko ako grijesim.. nisam toliko pozorno pratio biologiju. :)
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
...super ti je od lijekova ona mala staklena posudica , stavis sjeme u vatu ,ubacis unutra,stavis u neku ladicu i sve super :)
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Lolcina hahahah ,ma joj ljudi sto komplikujete bespotrebno, sjeme od vu treba drzat na mracnom i suhom mjestu kao i svako drugo sjeme ,i ne samo sjeme nego i masu drugih stvari, na svakom proizvodu dal prehrambenom il nekom drugom cesh procitat "cuvati na suhom i mracnom/hladnom mjestu"
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Da ne bih pravio novu temu mislim da je suvisno to raditi za jedno pitanje pitacu ovde.

Nasao sam biljku vutre (zensku) koja je bila prepuna semenki (jer je oprasio muzjak)ali bilo je i hedova koji su slabo radili, recimo kada popusim 2 topa koja smotam od 2 rizle tek onda se malo pipnem.
Bilo je oko 100 grama sve sam zapalio posto nisam hteo da cuvam sranje. E sada pitanje je.
Posto sam izvadio semenke iz hedova sa biljke, da li ce ta vutra koju sledece godine budem zasadio isto slabo raditi, ili nema veze sa time kako je radila ova oprasena biljka?
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
macej je napisao(la):
Da ne bih pravio novu temu mislim da je suvisno to raditi za jedno pitanje pitacu ovde.

Nasao sam biljku vutre (zensku) koja je bila prepuna semenki (jer je oprasio muzjak)ali bilo je i hedova koji su slabo radili, recimo kada popusim 2 topa koja smotam od 2 rizle tek onda se malo pipnem.
Bilo je oko 100 grama sve sam zapalio posto nisam hteo da cuvam sranje. E sada pitanje je.
Posto sam izvadio semenke iz hedova sa biljke, da li ce ta vutra koju sledece godine budem zasadio isto slabo raditi, ili nema veze sa time kako je radila ova oprasena biljka?

biljka koju si popusio se "istrosila" u semenke....e sad kako radi....to je stvar same genetike biljke, u svakom slučaju mora biti bolja nego sa semenkama....

...ali ja na tvom mestu se nebi zajebavao sa neproverenim i nepoznatim semenkama...moze se desiti da izgubis vreme u uzgoju, a da ne dobijes ono sto ocekujes...stoga u akciju nabavljanja nekih proverenih semenki...(ako si pocetnik izaberi neku sortu koja je laksa za uzgoj....dok malo ne steknes moc komunikacije sa biljkama)....
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Ne nego za sledecu godinu, brate nisam ja mentol da ne znam da gajim vutru. ;)
Nego brate koja je sorta najbolja ovde kod nas za gajenje. :D:D
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
sorry,early misty ima 15-20%thc mjesec zetve 8 nedelja sazrijevanja 8 ona je laka za uzgojit pa ako nemas iskustva razlog vise da se odlucis za nju raste nisko pa manje uocljiva,durban poizon thc5-10% laka za uzgojit raste visoko mjesec zetve 9.. 8/9 nedelja zasrijevanja...early bud,early girl,early specijal,maui waui,holland"s hope,kc33 master kush..
 
12.04.2008
26
15
3
E yo. Pozz svima. Evo trebao ih par savjeta, pa da kazem o cemu je rijec. Evo za koji dan bih trebao dobiti sjeme. E sad posto je vec 10 mjesec, neznam kako bih mogao uzgajati? Posto je sad hladno vrijeme, kontam si da ne mogu ic na outdoor uzgoj, a indoor uzgoj bi mi pravio malo problema, jer nemam prostor gdje bih mogao saditi a da nitko nevidi, i taj prostor se ne grije. Znaci najveci problem mi je sadasnje vrijeme. Ako netko zna kako bih mogao sacuvati sjeme do proljeca, a da kvaliteta ostane ista, savjet bi mi dobro doso, ili ako znate nest kako bih mogao saditi u ovoj situaciji?