Nacin da se osuse cvetovi?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.07.2013
25
0
0
Pozdrav svima.

Zanima me dali postoji nacin da se osuse cvetovi a da ne bude u provetrnom prostoru itd

Posto nisam u mogucnosti da je osusim kako bi bas trebalo,nemam uslova.


Dajte neku preporuku gde susiti cvetove koja je najbolja lokacija ili najjednostavnije za susenje?

Dali mogu cvetovi da se stave u obicnu kutiju kartonsku i da se ostave u mraku jedno 10-ak dana dali ce se osusiti?

Samo da dodam imam jos jedno pitanje posto su mi ovu temu zakljucali pa nisam dobio odgovore https://www.vutra.org/topic/11016-pomoc-nejasnoca/

Posto sam procitao na forumu da kada je dvopolac da izgubi na jacini,dali imam neko resenje po pitanju toga dali smem otkinuti semenke? tek je 5 dana u cvetanju

Molim vas za konkretne odgovore pocetnik sam,a dosta truda sam ulozio u ove 3 biljke da bih na kraju bacio,mislim zasta ce mi ako ne bude imala jacinu nikakvu.

Hvala unapred
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
mora imati barem minimalni dotok svježeg zraka jer će je inače plijesan uništiti u roku nekoliko dana. ako nije neka velika količina, dosta je nekoliko puta otvoriti kutiju i prozračiti. tako sam ja radio kod prvog growa, sušio sam u kutiji od veš-mašine i otvarao jednom dnevno i nije ništa propalo... (bilo je zbilja malo, na kraju nekih 50-60 grama)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ja sam u kutiji sušio i dobro je. Stavljao sam pc vent prije da provjetrava lagano, ali zadnjih 2 puta sam samo provukao tanke žice kroz kutiju i na njih povješao i ostavio tako na tavanu ;)

Btw, postavio si više od jednog pitanja :p i naslov teme ne zadovoljava-smisli novi :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ekik and BoRaiCho
07.07.2013
25
0
0
Hvala ljudi na odgovorima.

Btw ne mogu nista konkretno da nadjem oko hermica,dali da ih cupam ili ne.

Ne smeta meni ni najmanje ako bude semenki u cvetovima,ali hoce li igubiti na intezitetu?
 

kumovi

Aktivan Član
29.07.2013
111
175
43
Tu sam.
Za hermija ? Pa vrlo je moguce da ti unisti crop, da ti oplodi zenke da usmjere energiju na sjemenke i da dobijes lose budove. Ja sam sve svoje hermije pocupao sa prvim znakovima. Jbg sve je do tebe.
 
07.07.2013
25
0
0
nisam biljku nego gde god sam mogao da pokidam muske cvetove sam pokidao,ali ima na nekim mestima gde je muski cvet u sredini a zenski okolo i to nisam dirao posto mi rizicno da nebi ostetio zenski cvet.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ostavi pa sta bude, nikad neces poskidati sve cvetove a samo par je dovoljno da se oprasi sve u krugu od kilometar-dva ;) ako su vec sve tri hermiji onda ti svejedno ko ce koga oprasiti, al ima da bude semena da zivinu hranis ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: littleGreen

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
dodatno je sranje sto pusis gomilu zaostalog muskog cveta sa polenom i nedozrelih semenki, sto fakat "razblazi" zenski cvet, no ima ih koji dime ;)