Nacini motanja i pusenja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Proslo vreme za edit, a predpostavljam da ima bar neko ko ne zna o cemu pricam kad spomenem gedoru, mozda znate pod drugim nazivom. Ovo je najjeftiniji vid konzumiranja, po ukusu jedan od najlepsih, tako reci kopija onih bongova u kojima dim kruzi u vodi, pa ti kad hoces dodjes i kroz crevo uzmes dim. A sta je sve potrebno? Svako ima sve u kuci.
  • Bilo kakva kanta u koju moze stati flasa od 1l(moze i od 2 ali 1l je taman doza za puna pluca. Kantu napuniti vodom, sto hladnija to bolja;
  • Na dnu flase izrezati 2-3 rupe;
  • Probusiti cep, u njega staviti gedoru za odvrtanje sarafa, samo paziti da gedora bude bar malo stabilna, da ne ispadne;
  • Flasu sa isecenim dnom i bez cepa ubaciti u kantu sa vodom, tako da flasa bude puna vode;
  • Vratiti cep na flasu, paliti vuju i lagano izvlaciti flasu iz vode. Voda koja izlazi iz flase ce napraviti pritisak i napuniti flasu dimom;
  • Odvrnite cep, usta na flasu i u isto vreme vucite i gurnite flasu u vodu, tako da ce pritisak izbaciti sav dim u vasa pluca, bilo da imate snage da ga povucete ili ne.
Eto toliko da se upisem na ovu temu, ja inace koristim flasu od pola litre koju ubacujem u presecenu dvolitru. Ne zauzima mesto, malo je, a kad nesto radim po dvoristu i kuci, samo ubacim i povucem dim, koji mnogo jace udara nego na rizlu, nema papira da truje pluca, hladan dim, dovoljan je 1 ili 2.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ma da, gedore... drugacije smo to zvali (nismo koristili gedoru) a pokusavali smo da napravimo nesto kao nargilu :D
kod buraza se jedno vreme okupljali na zurke/sedeljke, i ono kanta na sred stola puna leda u sobi ispred tv-a i sony kec, ulazi tetka i ono WTF??????? gleda ne veruje sta vidi; samo kaze, vi sto ste stariji sve ste nenormalniji, manijaci jedni :lol:
to bilo ono vreme 90ih, kad se pravili tzv. karburatori od limenki i kao neki bongovi od plasticnih flasa.
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.087
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
gravity-bong-marijuana.jpg
ja to znam pod gravity bong
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Svako ima neki svoj naziv, u zavisnosti od predela i drustva :) Mi smo zvali gedora jer smo uvek to stavljali na cep, mozes da biras velicinu, naduvas se brzo i lepo. Nije za svakodnevnu upotrebu, vise kad je ekipa neka tu, mada ja imam mini aparaturu u radionici u ormaru, pa kad radim i nemam vremena da smoram, uzmes ceo dzoint u 1 dimu...
@publicenemy imali smo dvojicu koji su prvi pusili, tacnije jedan je vec probao ranije, medjutim kad su uzeli 2 dima(2 dvolitre), i to jos neka ubistvena indica, bukvalno su pali na dupe :D I tacno to jeste iz vremena 90-ih, water pajp na flasu sa hemijskom, folija na vrh, limenke, gedora... mnogo nacina kad je mnogo lakse bilo naci dragu nam biljku nego rizle.

@WEEDetix , malo si zamenio mesta koliko mi se cini, prva i druga slika treba da se zamene pozicije flasa, i na 1 da nema cep.

Edit: Ne treba nista da se menja, na toj slici je kad je sve gotovo, ne kad se pali, tako da je ok.
 
Poslednja izmena:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Tko je još vidio motat :fuck:. Mi tu na forumu jedemo vutru, pravimo ajvar, kobasice, raznorazne smoothie i delicije od nje. Ne punimo jastuke perijem, nego hedovima, probaj...zaebi memorijske pjene i slično. Motali smo dok smo bili mali, sad više nema potrebe za to :D.
 
01.07.2018
2
0
1
31
Pozdrav.
Ja sam nov u ovome, prakticno jos ucim :)
Primetio sam da ljudi mesaju travu sa duvanom, pa me zanima zbog cega se to radi i da li moze na "cistaka" samo trava bez duvana, posto ja cigare ne pusim ali me trava privlaci :D