Naduvani postovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Gledam ove biljke. Jedna sativa, druga indica.

Sativa se raširila. Visoka i otud retka. Unutrašnji listovi sa dovoljno prostora upijaju svetlost dok se cela biljka nehajno njiše pod vetrom ventilatora. Prepustila se, gotovo da igra. Da je malo jači mogao bi je verovatno slomiti, ali ona ne haje za to.
Indica se skupila. Niska gusta biljka. Širokih, a kratkih listova koji gotovo čine štit. Osim nekoliko glavnih fan listova unutrašnjost biljke je nedostupno za pogled, pa otud i za svetlost. Hrabro stoji pred vetrom, gotovo da je i ne pomera. Kao da mu govori "skloni se ti".

I nekako se zapitam koliko se slažu opisi njihovih izgleda sa onim kakve su one u delovanju.

Dok indica je ona prizemna, utiče na telo, opušta. Utiče na onaj najprizemniji, fizički, deo našeg postojanja. Onaj koji se najsporije menja, i u kojem najčvršće stojimo.
Gde sativa. Ta visoka, prepuštena biljka. Nehajna i fluidna. Utiče najviše baš na naš um, osećaj euforije, kreativnost u nama. Na onaj neki viši nivo, koji delove ima i van fizičkog.

I nekako je zanimljivo razmišljati o tom potencijalnom postojanju te neke tajne, ili možda u naznakama, koorelacije između svetova. Između fizičkog i mentalnog i spiritualnog, kvantnog. Termini su nebitni, nažalost nekada više maskiraju stvar nego što je imenuju. Ali nekada su sličnosti takve da se zapitam da li može samo da se prepiše Apophenia fenomenu (koji se odnosi na ljudsku tendeciju da u nasumičnim podacima nalaze vezu) ili možda nečega zaista ima.

U svakom slučaju, nekako mislim da je tema samo zanimljiva za razmišljanje, a da tačni odgovori možda i nisu bitni. :puuuh::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Otto Grunf

artistic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
26.07.2011
347
1.479
143
Universe
ove frajle, zapravo dvije od njih sam upoznao i slikao se s njima hahaha scena...one setaju gradom u nekim baroknim haljinama i promoviraju album ili nesto tako...:banana_rasta: boles'
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hooker

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
aj lajk frajle :D
nego,vidi ovo ...
DSCN2607[1].JPG
Moja žena misli (osjeća) da je naše dite još uvijek malo :D
Pa svake godine za sv.Nikolu napuni čizmu DSCN2608.JPG
No,valjda ima grižnju savijesti :) pa napuni još jednu. Ćaletu :razvaljen::
Oreo 300-tka :D
Kao da se gledam,večeras kad dođem sa šljake,zapalim... pa ju otvorim :lol:
:spliff: Sretan ti rođendan :banana_rasta:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
:rolleyes:

"The word "organic" now appears prominently on some packages of Oreos!?
No, I'm not making it up. It's not that any of these tasty delights, when eaten in moderation, is going to put you in an early grave, but if you think because the "magic word" now appears on the package that you will exist for one more healthy second on Earth, you are deluding yourself.
And you are not alone. Market research seems to have reached the conclusion that many people will simply not buy anything that is not organic. So, let's make everything organic! It's simple ;) "
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Pravila sam pauzu i nisam planirala bila još neki period da konzumiram. Ali, evo me. #karakter

Malo možda tamna tema, ali mislim da možemo da pogledamo izvan te karakteristike.

Znate verovatno da je veliki broj ljudi sa raznim hendikepima ubijen u drugom svetskom ratu.
To je rađeno iz razloga kako ne bi bili "useless eater"-i, i kako bilo sprečeno da imaju potomstvo sa defektnim genima.

Međutim, zanimljivo je da se to u narednim decenijama nije oslikalo u procentu populacije sa hendikepom.
Jer, matematika je bila da ako se ubiju ljudi sa hendikepom, oni neće imati decu, i to će se tako otklanjati iz društva. Ali se ispostavilo kao neistina. Procenat hendikepiranih ljudi je ostao isti.

I to je možda neko "čisto logičko" objašnjenje zašto trebamo da brinemo o hendikepiranim ljudima iako mi direktno nismo pogođeni hendikepom. Jer oni nose taj obavezni teret vrste, obavezni teret mutacije, mutacije bez koje ne bi bili ovde gde smo danas. A oni trebaju naći ponos u nošenju tog tereta.
Možda za sada idealistički stvar, jer priznajem da ga i ja možda nedovoljno primenjujem, ali verujem da ćemo jednom kao društvo i doći dotle.
 
Poslednja izmena:

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Kako je riba dobroo otpevala ovu Bajatinu pesmu!!! uauuu....


U poslednje vreme mene vutra često baca u ovakvo neko gej romantično raspoloženje... Baš sam ko pičkica neka. Sad ću ja kod kuma na rakiju, rakija leči ovo, pa da...

Ma šta ja serem, nego ljudi moji dragi, neka vam je sretna nova 2017 i budite mi zdravi,debeli,veseli i puni para svi redom od prvog do posledjeg. Moja braća po vutri ... evo opet odoh u ono romantično raspoloženje. brzo do kuma na rakiju. Pozdrav svima