Naglo sušenje listova nakon presađivanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
dok su tako male treba ti 30ak wati po biljci, i staviti ih na ne vise od 5cm od biljaka, iznad svake po jedna lampa, ako ti se isplati
 
12.03.2008
52
41
0
35
srbinratata je napisao(la):
Osušila su mi se dva lista, ona takoreći glavna iznad kotiledona,a još oni manji iznad njih se čine ok pa ne znam da li da ih iščupam i da li će mi biljoze preživeti . http://24.media.tumblr.com/aea73706c975adf0e3a2f6be9ae6b4ab/tumblr_n3rfr5JDFN1ts84sxo1_1280.jpg
Kompa,pogledaj link
http://www.zaslike.c...1ns1japr327.jpg
neadekvatan prostor,loša rasvjeta,i najvjerojatnije gnojivo
raste mi u kanti 15l,nakon što sam dobio tu boju izvadio sam ju van,na dvorište,zaljevam svaka 3-4 dana,i mogu reći da raste ko blesava,100x bolje nego u pc boxu.biće slike u subotu
probaj ju stavit na sunce,možda se oporavi kao moja
sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp
31.05.2012
41
7
8
Evo mene opet ja :D
Evo bas sam jucer presadio svoje 2 biljcice, i sad mi jedna stvara problem.

Sjeme: 1x Black Jack, 1x White widow
Zemlja: Supstral tera magma mjesana sa perlitom 60:40(zemlja:perlit)
Tegla: 2x35L
Izvor svijetlosti: Sunce :D
Starost: 3-4 mjeseca

WW je super nema problema, dok Black Jack mi se ponasa ko da je uvenuo, objesilo se lisce i bas bezivotno izgleda(nema ostecenja niti promjene boje na listovima, zapravo cijela biljka je malo potamnila).
Ono sta znam da nisam bas najbolje napravio je to da kad sam mjeso perlit i zemlju previse sam ju zalio zbog toga da mi se perlit ne prasi, ali se taj visak vode ocijedio kad sam zemlju stavio u teglu.

Sad ne znam da li je to samo stres nakon presadivanja ili bi nesto drugo moglo bit.
Slike ne mogu stavit zbog sigurnosnih razloga :p

EDIT: Posto su mi neplanirano pocele cvjetat, da li bi ih ja mogao sad nekako vratit u fazu vegetacije, ili bi bilo najbolje da ih samo pustim da rade dalje sta one misle da bi bilo najbolje za njih?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.377
2.598
Ako ces ih drzati vani,vratit ce se same u vege....malo me buni ovo 3-4 mjeseca starosti.
Najvjerovatnije si ostetio korijen pa je tako odreagirala :(
Bilo bi dobro vidjeti nekakve slike,neznam o kakvoj sigurnosti pises ;)
 
26.04.2014
7
1
0
Da li moze biljci da pocnu da se suse listovi od mrava u zemlji? posto kad sam je presadio slucajno sam spustio saksiju pored mravinjaka i onu su usli u zemlju.. Biljka se susi
Hvala unapred....
 
26.04.2014
7
1
0
Ovo je pomoglo i biljka nastavlja da raste ali ona dva lista su ostala onako suva... Da li da ih skidam ili da ih ostavim onako :/ tj da li smem da ih skinem??? HValaa unapred...
 
11.03.2016
56
31
18
Ma nemoj ih uopce dirati, i meni su se ti doljni listovi od gnojiva poceli susiti no medutim stalo je samo od sebe nakon nekoliko dana.
Sto Himalaya Gold kaze skidaj jedino ako su skroz bas suhi...
A ako na njima jos ima zelenila ostavi, vjerovatno jos imaju neku funkciju na biljci.