Naglo susenje biljke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.10.2012
13
0
0
37
trazim po forumu ali ne mogu da nadjem isti problem kao moj..biljka je u 37.danu.pre neki dan je pocela naglo da se susi,znaci gornji listovi su bili krispi ,cak i neki donji,znaci biljka je skroz sjebana,ali bukvalno preko noci .nedelju dana pre toga sam je zalio sa plantelom cvet ,preporucenu dozu.i onda sam vece pre nego se osusila,zalio sa pola l vode i pola dl urina :) ,znaci 1/10 .da li je to sjebalo ili sta ,stvarno nemam pojma.evo vec dva dana ispiram zemlju,ali cini mi se da ne vredi,sva biljka visi,izgleda kao da nema zivota.cvetovi su zeleni,i po koji list,a ostalo je sve u *****.ne znam da li ima potrebe da saljem sliku,ali mislim da ste ukapirali.da li ima nade?
 

ventilator

Aktivan Član
22.09.2012
52
9
0
33
Ta doza urina je velika pola d na l je ok,jos uz to si Plantelu dao pogrjesio si drug,ako je biljka indoor u kalicu i mozes je nosit ili ako ti je blizu kuce da imas nadohvat puno vode,isflushaj je,ali ako ne znas sta je flush onda bi bilo vrijeme da vise citats ko sto je kolega Stoner reko nego da exsperimentiras....
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
Moja pretpstavka je da ti korijen trune pa otud susenje, pricam napamet post nisam vidio sliku. Mozes probat sa vodom + h2o2 ak sta pomogne, samo flushanje sa obicnom vodom mislim da nece rjesiti nista....
 

Farmer82

Aktivan Član
30.03.2009
71
38
18
SSSZS je napisao(la):
trazim po forumu ali ne mogu da nadjem isti problem kao moj..

pa jasno da ne mozes naci kad nitko drugi normalan, sa naglaskom na NORMALAN, ne muci na takav nacin svoje biljke...stvarno kao sto ti je rekao Stoner citaj forum!
 
06.04.2015
39
7
8
40
Od 6.komada koje su na balkonu i stare su dva mjeseca....sve je bilo ok osim nekih bubica koje sam rjesila...prekjučer ih zalijem i dodan pola doze plantele kombinirane da vidim kako će to prihvatit. .dvije su jednostavno ufrkale listove prema gore i preko noći se osusile. Pepeo od njih. Ne kuzim di je greška....ove četiri ostale su super. što,kako ,zašto???
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Vjerojatno si je pregnojila, ako si već mislila davati gnojivo trebala si dati plantelu list pošto su još u vegetaciji, a ne kombinirati gnojivo.
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
šta je to kombinirana plantela i kako to misliš "zalijem i dodan pola doze". jesi ti to dala pola doze plantele bez da si razvodnila? pregnojavanje samo tako, u neviđenim razmjerima, al mistično totalno haha. Ne znam šta da ti kažem
 
Poslednja izmena:
06.04.2015
39
7
8
40
Ne. stavila sam pola doze od preporucene u vodu,naravno i žalila ih jednako. Nije mi jasno da su se samo te dvije "pregnojile"
 

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Što je to bijelo po listovima? Koji točno preparat?

Ovako se ne bi sasušile preko noći ni da si ih sasjekla u korjenu - definitivno ih je neka kemija ubila. Možda je plantela reagirala sa prahom kojim si posipala, ili je sami prah "odradio".
 
06.04.2015
39
7
8
40
Neopitroid.

To sam i ja pomislila....ali gnojiva je bilo baš malo i nisu sve tako reagirale pa sam baš s tri upitnika iznad glave. Žao mi ih je....

I da!! neopitroid sam stavila dva dana prije i čekala eventualnu reakciju pa ih pognojila. Sve je bilo ok do tog zaljevanja . Ima li uopće koristi da napravim flush?

Ajd molim te nemoj pisat post za postom. Editiraj post !!! St.
@mala0202
 
Poslednja izmena od urednika:

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Od neopitroida nije sigurno a od pola doze plantele još manje.
Daj malo razmisli jel očito si nešto drugačije napravila sa te dvije.
Flush napravi svakako,odmoći nemože.
Ali razmisli još jednom o mogućem uzroku,jel samo ti to možeš znati :)

Edit: I koristi opciju edit,a ne pisati post za postom ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe and mala0202

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ma nije da ti nevjerujem,nego sam mislila da nisi zaboravila na nešto.
Jedina opcija sada ti je dobar flush.
Znači ako su saksije od 20l,ti isperi sa 60l vode.
Znači količina zemlje x3
I onda nikakvo gnojenje niti zaljevanje dok se zemlja dobro ne isuši.
Nakon toga pola doze plantele
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mala0202
06.04.2015
39
7
8
40
@No Joke na dvije litre ide čep gnojiva a ja sam stavila pola cepa. dakle pregnojila ih nisam. Bar ja mislim. Šta im je pojma nemam. ko da su kiselinu popile. Još bi posumnjala na susjeda hahhahaha ali do ove druge nije mogao doć. Nemam pojma. Flush cu odradit navečer kad temperatura padne. Jel moguće da ih je gnojidba + cijeli dan na direktnom suncu i temperaturi od +36 zezNula? Njih dvije su bile sitnijeg lista i tanje od ovih ostalih.

Nije biljka u cvatu....