[NAGRADNA IGRA] Prica Nove Godine!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Ledo

Aktivan Član
12.11.2006
219
3
0
36
Budim se ja gledam sat, kalednar kad ono 12:08 31.12.08, mislim si ja simbolicnog li datuma.
Reko nema mi druge nego pripremit stvari za docek u jednoj renomiranoj gradskoj birtiji koju smo iznajmili. Trebam do grada po neku glazbu sto cemo slusat, al nevalja mi akumulator pa moram cekat kolegu s kablovima. Palim kola i pravac u grad, tek mi zvoni mobitel kaze Slavko ajmo na cugu. Mislim si ja netrebami to, al ajd ima dobru sestru pa cu mu oprostit. Tako popili na OMV-u 4-5 konjaka i ja opet pravac grad. Nisam stigo ni blizu kad ono prometna nesreca, prevrnio se kamion s kukuruzom u zrnu. Sjetim se rođaka Mirka sto konje ima, pa mu dojavim o besplatnoj hrani na državnoj cesti.
Budući da je cesta zatvorena mislim si ja ajd ti majstore obilaznicom pa na drugi kraj grada. Kad na ulazu u grad opet benzinska nije od OMV-a, al je konjak uvijek Badelov idem popit jedan jer sam jos potresen od one saobraćajke. Fala bogu stigo sam u grad moram brzo po muziku, pa nazad kući. Izlazim iz auta i refleksno ga ugasim i odem po cd-e nekoliko estradnih umjetnika ex-yu.
Ajme sta mi je ovo trebalo, nemam kablove, nemogu upalit, ako zovem kolegu zatvorena cesta, morat ce okolo, ko zna kad cu stic kuci vec je negdje brat bratu 18:22. Ovaj sto mi dao cd-e odbaci me kući, ja brzo da se obucem i spremim za doček, a bio bi mi red i da se okupam. Uletim u kadu a nema tople vode rikno bojler dan prije a majstora ni za ljek u ovo doba godine. Majku im njihovu valjda spoje sve od Sv.Nikole, pa do Sv. tri kralja. Onakav zimogrozan idem opeglat košulju, fina crna s bijelim prugama. Taman sam bio pri karaju pegla rukave i tamo di je ono dugme na rukacu ja opečem prst. uvatim se za prst i brzo pod ladnu vodu, a ono koda vruća teče a znam da je nema.
Nebi to bilo nista da pegla nije propalila rukav i otopila dugme jer sam je tako ostavio.
Sta cu sad moram za sat vremena bit u gradu, zovem kolegu Slavaka onog sto sam bio s njim na kavi, e a ona njegova dobra sestra se praši s nekim Jun-li-hongom što ima kinesku trgovinu u gradu. Reko brzo sredi sa sestrom da mi ovaj otvori dučan, pa da si uzmem neku košulju. I stvarno tako i bi nako nekih 20-ak minuta, ja u dučanu kod Jun-li-honga. Izeberem jednu i pravac na doček, doso tamo ono masa ljudi, skinem majicu u WC-u i obucem kosulju. Ono sam se sebi divim, mislim si ja jesam umoram al ajd da popijemo nesta, grunem pivo i taman kad sam stigo do djela kad trebam iskapit bocu, puknem mi košulja po šavu. Reko je*em ti i kineze i modu i kukuruz. Odem u WC i opet obucem onu majicu, popijem pivo ono sve uredu. Tako sam ispratio staru godinu u staroj majici i s novim ožiljkom na prstu desne ruke. Izljubio se sa svim popio šampanjac i otišo kući pješke jer mi auto osto, tamo di je osto. Eto sretna vam nova i samo da nebude ko stara.
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Buđenje oko 10 sati ujutro 31.12.2008., nakon sunčanog i vedrog tjedna bljuzgavo sivi dan.
Prva stvar na dnevnom redu hit iz pajpa i razmišljanje o planu. U posjeti kod drage prijateljice za totalnu debilanu i glupiranje bez granica
Ništa ne doručkujem samo palim svakih sat vremena po 3 hita i kao zombij gledam
fantastične serije nov€ i rtl-a koje nikada ne razočaraju svojom orginalnošću. U 15.00 pada odluka da se konačno
naprave svemirski kolači od masnijeg autdora. U pripremi su muffini
dragog i r.i.p. našeg Dr. Oetkera u koju će se dodati canna puter…8 komada običnih i 4 vanzemaljskih u koje je išlo samo 2g specijalnog sastojka.
Jedem normalne da malo dignu šećer pa se bacam na pola spejsa da vidimo kuda će me to odvesti.
Prijateljica mota, pali, naravno ne odbijam, razbijanje. Sat vremena poslije još ništa, sat vremena nakon onog ništa počinjem
shvaćati da me drži već dobrih pola sata. Odbrojim da bi do devet navečer trebalo biti ok. Gledanje serija.
Pajp svakih sat vremena.

19h stvorena prva fronta oko friđa, artiljerija i teško granatiranje punomasnih i suhomesnatih proizvoda,
ubijen odlazim zaleć na krevet. Palim pajp. Odmah potom uzimam jedan veći svemirski i napadam…nestaje u trenu.
Prijateljica surfa i bleji,mota i dodaje,razbijeni.
Nakon razgovora sa dragim prijateljem koji je bio spriječen pridružiti nam se, okreće se na filmove
na tv-u, mislim da je čak i bilo nešto pametno,ali nisam siguran?
Špica kolačića počinje,palim pajp, nestajem. Sada je oko 22h, a treba izdržati do ponoći.
U pozadini se vrti film kojeg vidim i čujem samo ne razumijem ***** od situacija. Opet vučem petominutne serije sa đokom polusvjestan.
Razmišlja se o odlasku na jedan manji trg gdje je organizirana proslava za omladinu..razmišlja i razmišlja.
Ranije toga dana sam dobio informaciju da za novu godinu UVIJEK pada kiša, bilo da je pljkusak ili da seraka.
Još vrlo kratko raspravljamo i odlučujemo ostati u toplini doma. Frula opet u điru, ovaj put definitivno van svijesti vučem kao da mi zadnje.
Ponoć kuca na vrata, čestitamo si međusobno i izgrlimo se,
čestitamo prijatelju i uđemo naduvani svi skupa u novu…

Blejanje do neznam kad i shutdown/blackout

Pola sata iza ponoći spustio se pljusak na trg.

:wave:
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Sunce izlazi i nova godina se budi. Vracam se iz ludog nocnog zivota. Noc provedoh kao kralj univerzuma. Sve sto pozelim moze biti moje. Najljepse zene, pare, porodica, djeca, ljubav. Samo treba da odaberem i svijet je moj.

tap tap tap

Cujem korake iza mene. Ubrzavam hod. Okrecem se i vidim 6 cigana kako me gledaju mrko. Mamicu im cigansku pa dje sad kad nisam u formi. Trk niz stepenice i pravo u slijepu ulichicu. Vade nozeve a meni misli lete stotine milja na sat.

"Ajde bre vadi to iz dzepa"

Odmah sam se sjetio mog blekberija. Majku mu kupio sam ga prije par dana. Mora da su me vidjeli kako pisem email.

“Ali braco nemojte pa nisam ja neki bogatas.”

“Das smo braca ti brate to ne bi nosio”.

Tras! Dobih nekom palicom u glavu sa strane.
Budim se.

Krv mi tapka sa chela pravo na prljavi trotoar. Primjecujem da visim na drvetu zavezan za jedno stopalo. Opeljesen do gole koze.
I tad tog kobnog trenutka sam shvatio kolikom brzinom sam trosio svoj zivot. Iz straha da zrtvujem sopstvenog sebe Kosmickoj Svesti, trosio bih zivot na pice, zene, izlaske, televizije, kompjutere, cigarete. Shvatih da ne zelim da mislim. Zelim da budem misljen. Ne zelim da volim. Zelim da prenosim ljubav. Primam taj divni dar i prenosim ga dalje. Da nemam niceg mojeg sto nije i za druge.

:family1:
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
Evo moje nove godine,naj nenormalnije i najkonfuznije do sad.Iako je 100% istinita mnogi nece verovati u sve sto napisem.

Kao i svake godine ekipa i ja idemo na planinu i vozimo snowboard.Posto smo se kasno organizovali za smestaj ove godine upali smo kod nekog mirnog coveka u kucu koju nam je iznajmio za male pare.Nas 4 i covek u kuci.22:00 casa ,novogodisnje vece, mi nemamo pojma gde cemo.

Posto je drugar bio u jednom malom hotelu blizu nase iznajmljene kuce zovne nas i kaze mozda ce biti nesto u holu hotela,ajde svratite pa cemo videti sta cemo.Igrom slucaja poznajemo vlasnika hotela koji je relativno mlad i slobodnog misljenja.Da situacija bude bolja jako veliki broj poznanika iz grada je na planini i idu i taj isti hotel,ali mi jos nista neznamo.Dolazimo u hotel koji je polu prazan u 22:30,i idemo u drugarovu sobu.Ajde da varimo.Izvadimo psihoaktivni durban poison(nemogu dovoljno da nahvalim ovu travu,nije sto je moja ali stvarno je nenormalna)i smotamo 5 komada.Jedan poduvamo odma a ostatak kao za kasnije.Tu smo se vec fino dobili i krenuli malo da cugamo.Lepo se zagrejali i krecemo u dno hotela gde je kao docek.Kad smo sisli na nase veliko iznenadjenje brdo ljudi,vecinu znamo,namontiran neki improvizovani sank,cuga jako jeftina i bruka dobra muzika.I tu krece pijenje do iznemoglosti.Vecina ljudi tu je poznata u gradu kao mlade nade alkoholizma.Pre 00:00 vec se iznose (ali bukvalno nose)prve zrtve.Likovi unezvereni,vlada totalna konfuzija.U jednom momentu kaze gazda,,Jel ima neko neke trave mozda" a meni kez od uva do uva.Reko,,imam ja nesto ,al nije nesto jaka"Kaze gazda ,,pali sve sto imas i salji od coveka do coveka"AJJJJJJJAAAAAAAAAOOOOOOOOO.4 100's komada puna durban poisona kruze holom hotela ,sve smrdi na travu.Kroz 10 minuta,ali stvarno totalna konfuzija,ludilo,euforija.Ljudi poludeli,grupni napadi smeha ,lezanje po podu.3 puta smo brojali docek nove godine.Negde oko 00:50 hoce svi negde drugde.

Posto je doticna planina preskupa bojimo se da ce nas kad dodjemo do klubova odrati ali ipak kao ajmo da probamo.Inace nisam rekao da je ta nasa kuca i taj hotel jedno 5 km ispod gavnog skijaskog centra,u kom se nalaze svi klubovi.Nas bukvalno 30 u ulazi u jedno 7 ili 8 kola i krecemo.Ja i drug ulazimo u gepek nekod dzipa sa jos jednim likom kog neznamo,svi u kolonu i polako pravac gore.Pred taj centar na jednoj krivinu redovno stoje policajci i pisu kazne za sve sto stignu.To vece ste im trebali videti face.7 ili 8 kola u koloni prolaze,polu otvorena,ovaj magarac sto je samnom i mojim drugarom u gepeku,izgubio patiku,hoce da iskoci ,mi ga drzimo i pritom umiremo od smeha.Ja gledam svoj auto koji ide iza nas,nit znam ko ga vozi,nit koje je u njemu,samo vidim lika koji je totalno go na suvozackom i koji takodje hoce da iskoci napolje.Dreka i vriska.Pandur je toliko zabezeknuto gledao da nije moga ni ruku da digne i zaustavi nas.Krenuo je i kad je bolje pogledao predomislio se i ostao zgranut.

Stizemo do naseg odredista.Svi se skupljamo i dolazimo da vrata kluba.Ispred izbacivaci,kazu 50 evra po osobi.UUUUUUUUUUUUUUUUUU,grupno negodovanje.Neko se nasao pametan i malo trezni od drugih i skloni izbacivace na stranu i objasnio da ako nas pusti unutra mi ce mo poiti sve sto imamo,a ako nam naplati ulaz necemo hteti da udjemo uopste.I nekako puste oni nas.Koja greska.Mi ulazimo vec dosta balzamovani,a unutra mirna atmosfera.Vecina ljujdi sedi,tiha muzkica i tako.Kroz 10 minuta ,totalni obrt atmosfere.Ljudi na sankovima,polivaju se pivom,doneli dj-u nase cd-ove i ovaj pusta sta hocemo.Toliko smo pili da je jedan konobar u jednom momentu,izneo ciniju od jedno 20 litara,punu nekog koktela i dao nam kutlacu i kaze,PIJTE STOKO.Da zajebancija bude vece bilo je i poznatih licnosti.Mateja Kezman sa nekom ekipom ,gledao je celo vece i nije moga dovoljno da se nacudi.Dok je Zeka milioner bio na nasim talasnim duzinama.Liku se totalno faca promenila.Na svakim recimo pola sata pauza za duvku, u kojoj ucestvuje 20-ak ljudi.

Negde oko 4 sata vlada toliko veliko rasulo da se ekipa vec raspada.Jedni otisli vamo ,drugi tamo ,treci se izgubili.Moja ekipa i taj drugar iz hotela,srecemo nekog matorog,koji nas zove u neku kolibu,gde ima rakija pod imenom medvedja krv.Kaze on nama ovo vam je tecni LSD.Mi krecemo njegovim kolima do tamo posto je i to malo udaljeno od tog centra.Stizemo tamo,a ono mala kolibica u tri pic.e lepe materine imi sami sa njim.On izvadi tu rakiju.Posle pola sata,ZLO I NAOPAKO.Ja bez majice trcim oko vatre koja gori na sred kolibe,i povremeno istcavam napolje na -10 iz nepoznatog razloga.U jednom od tih mojih krugova oko vatre snimim ovog druga iz hotela kako lezi na podu ,totalno gotov.JA stanem i kazem ekipi ovom nije dobro,ajde da ga vodimo kuci.Zovemo taksi posto matori nece da nas vozi nazad.Ovog mtrvog bukvalno vucemo po snegu do taksija,ubacujemo ga unutra i posle malo svadje sa taksistom zbog toga sto nas je 5 krecemo.Sedeli smo tako da je taj sto je polu mrtav pored mene na zadnjem sedistu.JA ga zagrlio i drzim mu ruku tacno ispod usta.On nepomican.Vrsika u kolima,taksista preti da ce da nas izbaci,i na sve to ja osteim nesto toplo u ruci.A ovaj majmun toliko pijan,ni ne povraca jer nema snage,nego mu curi iz usta pravo u moju ruku.Al trebali ste to videti lik sedi totalno ispravljen i curi mu iz usta.UZAS.Stigosmo mi do centra planine i mrzi nas da ovog teglimo do njegovog hotela,pa da se opet vracamo vamo,mi njega lepo utrapimo nekim drugaricama u sobu.On u nesvesti ceo ispovracan.Okrenemo ga stomak i odemo.Tu se i nas 4 gubimo.Meni ubrzo jako postaje lose i ja krecem kuci.Taksijem jer neznam gde su mi kljucevi od kola,niti gde su kola.Ulazim u kucu kad tamo vec dvojica stigli pre mene.Deru se oni i gazdu probudili.Al fali jedan,koji je inace najkriticniji uvek.Meni toliko lose ,odlazim u wc i 2 puta povracam i 2 puta serem.Lezem u krevet i toliko mi se vrti u glavi da krecem da molim boga naglas da me pusti da prezivim ,i ako prezivim nikad vise necu piti niti duvati.Nisam mogao da procitam sta pise na posteru pored,a slova na istom su bila visoka bar 30 cm.

Malo se taman sve smirilo,kad neko se dere ispred kuce.Zove me po imenu.Ja na prozor,kad ovaj zadnji stoji go (bukvalno go )u snegu sa aparatom za gasenje pozara.Kad sam izasao na prozor on krece da vristi.Budi se gazda koji izlazi napolje da vidi sta je ,kad lik go stoji i vristi.Gazda se uplasio i zove mene da sidjem da ga smirim i uvedem u kucu.Ja toliko mrtav i iznemogao,silazim dole ,teram ga u kucu,on pokusava da upali aparat,vristi,,zajebali su me,ovo sranje neradi".Udje on nekako,snirimo mi gazdu,i dodjemo do kreveta.Ja lezim u totalnoj agonije nemam snage da pricam a on u krevetu pored mene,svadja se sam sa sobom.Dozivljava tolike napade euforije,da nezna sta ce sa sobom.
U jednom momentu kaze odo ja u wc solju ti me davis.Ja reko,,nemoj idiote,malopre sam kenjo"ali on toliko lud da necuje pravac wc.Ja nemogu da ustanem iz kreveta,samo cujem neku lomljavu.Smognem nesto snage i odem da vidim da se nije povredio.Ulazim unutra kad ono ovaj mentol dubi u wc solje naopacke okrenut.Glava mu dole a noge gore i drzi se rukama za ivice,i pritom se dere,urla.

Ja bez teksta jer vidim da se malo umazao od govanceta,vracam se u krevet,jer kontam da nevredi pricati sa budalom.Za 10 minuta eto ti njega.Smrdi cela soba na govna.Ja neprogovaram i nista mi nesmeta,samo hocu da zaspem.Kad je on skontao sta je upitanju i sta smrdi,ode i istusira se.Ubrzo posle toga zaspe on i ja za njim.

Ujutru se budimo,gazda hoce da nas izbaci,u fijokama povracke na nekoliko mesta u kuci,ispred kuce na 100 mesta,ko je kako dolazio povracao u sneg.Stvari od ovog imbecila na 100 metara od kuce razbacane.Meni nema auta.Svima muka do neba.

NA kraju ja nadjoh auto,oporavismo se svi do veceri,mada niko vise nije pio do kraja zimovanja.KAd smo sumirali sve sto smo uradili,bili smo u fazonu sad i vise nikad.Gazda nas je nakraju zavoleo,jer se ispostavilo da ni on nije gadljiv na travu,Odusevio se durbanom, pozvao nas da dodjemo i sledece godine.

toliko od mene.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Car imas moj glas
PRESMIJESNO :D

kad mi neko kaze da sam lud i poremecen
dat cu mu ovo tvoje da procita :D

svaka ti dala
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Zonom imas i moj glas...
Bananeyessss.gif
Bananeyessss.gif
Bananeyessss.gif
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
Ljudi istina je 100% sve sto je napisano ,ali ako neko neveruje totalno razumem.Voleo bih da okacim jednu sliku koju imam.Ona sve govori.Zeka milioner,ja i drugar,face svima totalno promenjene,majke nas nebi prepoznale.

AL ONDA SE ZNA KO SAM, TAKO DA IPAK NEBIH.