Najćeše gluposti ( zablude )

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Naime ovaj topic bi trebao biti namjenjen pisanju svega što ste čuli od nekog totalnog uvjerenog da se tako treba uzgajati, a da je to glupost. S obzirom da danas ljudi svašta čuju a ne vole se educirati a vole se praviti pametni, nek im ovaj topic bude mjerilo njihove gluposti. ( ako je topic na krivom mjestu slobodno ga premjestite )

Pa da počnem.. Prije par dana sjedim s nekolicinom ljudi koju ni ne poznajem i počela neka tema o uzgoju. Digla mi se kosa na glavi. Frajer je provalio da se biljka kad naraste mora zakopati do prvih listova?? Pa kakva je to glupost kakvo je to zakopavanje? Nebi li to dovelo do ubijanja same biljke? Naravno usprotivim mu se ali bez namjere da se svađam jer on zna, a naravno svi griješimo pa tko kaže da sam ja bio u pravu???

Druga stvar koju sam čuo ( isto TATALNA glupost ) frajer baca šprehu da se vutra treba zaljevati sirupom protiv kašlja! pa od kud mu sad to? Kakve su to fore zaljevati biljku sa ljekovima? Nemam pojma i nije mi jasno kako jedna osoba može ovakve gluposti pričati???
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Pa naravno,takvih prica je uvek bilo,je,i bice...Kao i morona koji ih prepricavaju...
Jednostavno bi zeleli da kazu nesto "pametno" u drustvu za sta niko nije slutio a kamoli cuo,i on onda pred svim tim debilima koji su poverovali u ta sranja(a misljenje tih debila je istim debilima bitno,nikom vise) ispadne educiran covek,shirokih pogleda...

Naravno,tu su i likovi koji cuju za neku metodu(isprica im drug ili iz nekog drugog izvora,koji je narvno netacan i nepouzdan) i previse je glup da shvati sta mu ovaj rekao,zaboravi pola price,i onda prepricava nesto sasvim razlicito od originalne price,a taj drugi drugom i tako sve dok ne naidje prica na nekog ko zna o cemu se radi...Bar su nasmejali njega...

Da ne zaboravim,tu su i gospoda koja je popila svu pamet sve,procitala par stranica na netu ili videla biljku kod starijeg brata na selu...Pa doticni krenu s pametovanjem 24\7 u svakoj prilici...Isto tako nekog dodje iz grada na selo i pametuje,sere gluposti...A normalni ga provale...Tako dosao lik iz BG-a dosao u selo(bio sam prisutan jer sam bio kod babe i dede) i ubedjuje redom da ako biljku prskas raznom hemijom dok vegetira dobijes ekstra skunk...Takvih je sve vise i vise...
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Mene su nedavno uvjeravali da se u boxu MORA ostaviti jedna muška biljka, jer kako inaće dobiti cvjetove...nikakva znanstvena argumentacija nije pomogla! :eek:hno:
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
a ja sam bas nedavno cuo od jednog pametnjakovica da na
svake 4 ženke treba ostaviti jednog muzjaka i da se na taj nacin
postize prava proizvodnja thc-a

nisam se smijao nego se pravio da pozorno slušam sta tip prica
ne bi li cuo jos koju pametnu
ali nije bas bio raspolozen za pricu
valjda radi starog rezona da se cijeli recept ili tajna
nikome ne otkrivaju
 

Frula

Virtuoz
30.10.2007
193
9
18
32
www.badgerbadgerbadger.com
imam par pitanja :
1.) sta se radi s muskim biljkama?
2.) vrhovi od kojih majstor napravi hasis (nisam siguran jel on to radi od vrhova) u filmu stoned free - jesu li oni jos za upotrebu ?
nisam iskusan u ovome pa bih molio da mi netko pojasni to :)
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
Ja sam već umoran od preodgoja ljudi oko vuve,nevjerojatno je kako se malo zna i kolika se nepravda tako nanosi...bio ja umoran ili ne nikad neću prestat prenosit vesele riječi hehe...

Mene nedavno cura s faksa uvjeravala da je pušila ono super-extra-perfect potential....skank naravno koji joj je neko proda iz amsterdama.yea wright hehe....i taj skank je polivan mješavinom LSD_a i pazi sad ovo...jebenog MLIJEKA...
nevjerojatno...

i ona je ka imala i halove od tog čuda...
skoro pa sa stolice od smija...hehe
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
meni je jedan lik rekao da bike bereš dan prije mraza. To znaći u 10-11mj kad vidim na prognozi da će bit mraz da ih onda idem brat.. hehe i ja mu kažem da cvijetenje traje 8-9 tjedana(ima iznimaka da neke dulje cvijetaju), a on ti "nemaš pojma" tobože sve znam...svašta.. i jedan lik je prodavo fore da staviš u vodu friško psječje ***** i ostaviš par dana i s time zaljevaš... tobože raste ko luda.. bolje od bilokojeg gnojiva... ili gluposti poput sušenja u rerni ili mikorovalnoj.

Bilo je dosta toga al sad se nemogu sjetit.
pozz
 

korjenko

Aktivan Član
19.12.2007
93
2
0
48
Da da da to sam i ja cula, kao kako ces imati plod ako imas samo zenke, treba muskog jednog :) istina, ali ja ne zelim taj plod :icon_biggrin:
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
jedna stara spaljotka mi je rekla da je biljku ok i zamrznut,kao dati će bolje cvjetove poslje..stvarno svašta možeš čut, evo baš idem zamrznut malo svoju:)
 
16.04.2008
39
0
0
34
Meni je frend rekao da što više zalivaš biljku da će prije izrast, a on je u to vrijeme držao spojenu gumu od vode na pitaru, pa je promjenio mišljenje! Biljka na kraju nije izrasla!

A jednom mi je prijatelj dao ideju da svoje sjeme stavim sa sjeme marihuane i da će možda jače pucat! LOL!
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
nas par bilo na pljugi jucer i lik se hvali kako su
on i neki lik cetiri godine uzgajali. i to hydro. ajd neka. al oni su to
uspjeli bez ph-metra. dobro da nije reko da je sam polijevao biljku
svakih 15min
 

vandalx

Aktivan Član
11.08.2008
113
14
0
37
raptor je napisao(la):
poz.eto i ja sam se odlučio za lowryder#2 iz kanabisa.org i malo sam se poigrao.Prvo sam zasadio 5 komada outdoor jer još nisam tada sklopio boks.Dobio sam 2 curice i 3 dečkića.Pomoću njih sam oplodio svoje cure i dobio hrpu sjemenki.Poslje kada sam postavio Sylvaniu grolux 400 w hps i postavio ventilatore odrješila se kesa i zabava je mogla početi.:b_woot:
Imam isti problem kao i ti pošto živim u sunčanim krajevima što se tiće temperature ali sam obogatio s CO2 i biljčiće su pre zadovoljne.trenutno ih raste nekih 26 i svaki dan su sve veće i veće.Bdw.boks mi je u dvokrilnom ormaru tako da imaju prostora.Temp mi je nekih 32c a pošto zovu zahlađenje sljedeći tjedan ja sam sretan.Usputno pripazi i na ph vode ja sam ga s aktivnim ugljenom dobio dobio 6.5ph.pošto je kod mene iz pipe nekih 8 do 8.5ph.

evo njemu rastu recimo 26 biljaka na 32 C u boxu,nazovite me glupim,al zar se moze sa aktivnim ugljenom smanjivat PH?
 

Nameless_One

Aktivan Član
07.09.2008
53
1
8
40
Kad se skupi a to je jedno 8-9 godina ( od kako pushim travu) chega sam se ja sve naslushao .Pa da krenem:

1. Kad vutra pocne da cveta treba je zalivati samo pivom, da bi je napali mravi a ona pustila smolu i proizvela sto vishe THC u istoj ( znachi outdoor savet,hehheeh)
2. Flop se stavlja u joint da bi isfiltrirao smolu!
3. Travu prskaju mrvljenim bensendinima i trodonima da bude potentnija
4. Spricom ubrizgavaju rastvor kokaina u glavno stablo( e ova mi je omiljena)
5. Postoji neki skunk a radi kao speed
6. Kad se zasadi domaja nikne obichna industrijska konoplja izgube se geni (LOL)
7. Moze da se osushi za 2 minuta na pegli
8. Najjacha je kad je mnogo stara ( pa nije to vino )

Vrh svih provala u naduvanom stanju je meni provala jednog lika a glasi ( napomena : veche je, na tv ide film Gospodar prstenova : Druzina prstena, scena kad je ona velika tvrdjava pod opsadom ,orci nadiru na sve strane) .Lik kaze ali mrtav ladan i smrtno ubedjen u to : pa da ljudi ima logike pishe u knjizi da je Saruman imao mnogo vutre u kovchezima,Gandalf na pocetku filma pushi travu,ma citao sam knjigu bre, lepo pishe. Mi ga gledamo belo. u sledetjem trenutku scena razbijenog zida i na sve strane po vodi plutaju kovchezi a on skache i kaze : eto sam vam rekao ,evo su bre kovchezi sa travom, a vi mi niste verovali. i bio sam u pravu.>>>

Eto toliko:icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:
 
29.09.2008
0
0
0
36
ovaj... imam jedno glupo pitanjce. Koliko treba točno vremena od klijanja do branja i sušenja? tj. mjeseci da se počne pušit. pričam za indoor