Najbolje teme za početnike?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.02.2015
4
1
1
35
Ćao svima,
pošto sam novi osećam potrebu da vas sve pozdravim i zahvalim vam se na divnim postovima koje već neko vreme sa uživanjem čitam. Moram da priznam da sam, manje-više, totalni laik što se konzumacije marihuane tiče. Probao sam je u srednjoj školi i nije mi se dopala jer mislim da sam bio jako anksiozan zbog toga što isprobavam nešto novo i da sam, žargonski rečeno, imao loš trip i mučninu, te sam jedva čekao da dejstvo popusti. Ali čitajući ove vaše postove ponovo mi se probudila radoznalost, pre svega jer sam u poslednjem periodu pod jakim stresom i prosto sam želeo da se opustim. Kontaktirao sam jednog druga i tražio da mi nabavi marihuanu. Šta mi je i kako mi je nabavio, pojma nemam, tek sad vidim da tu ima milion vrsti, oblika i kvaliteta. Ja sam smrvio neku minimalnu, ali znaci minimalnu količinu biljke (cisto da prekrije nokat, tako malo) i to izmešao sa cigaretom i opustio se. Ni sam nisam poverovao da će mi goditi tako malo, jer sam u srednjoj probao čisti džoint (bez duvana). I, iskreno, pomoglo mi je da se rešim stresa i pritiska i da se malo nasmejem, za promenu. Uzgred rečeno, šta nisam probao za stres, čajeve, kapi i trista čuda i ništa nije uspelo da me relaksira, već samo da me uspava. Eto to je neko moje nedavno iskustvo koje me je naucilo da marihuanu čovek treba da proba tek kada je zreo i kada je opušten, a ne u grču. E sad, želeo bih da što više saznam o marihuani (koje vrste vutre postoje i u kom obliku), kako joj odrediti kvalitet, dakle sve ono što bi jednog početnika zanimalo (od značenja žargonskih izraza, pa sve do vrsti...). Znam da većina toga već postoji na ovom forumu, ali bi mi vaši predlozi tema uštedeli jako puno vremena, a verujem i ostalim početnicima koji se motaju na ovom sajtu. Dakle, voleo bih da mi predložite najinteresantnije teme za početnike... Hvala vam unapred svima...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skankić

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
dobrodosao na forum :) postoje raznorazne vrste ali u jednom obliku naravno.. preradom dobijamo hasise, voskove i kojekakve zanimljive stvari, kvaliteta se najbolje pozna po tome kako te "radi" jer zna se dogodit da super izgleda a kad zapalis jedva da nesto osjetis..


otkud da ja znam sta je tebi interesantno, budi radoznao i polako istrazuj forum sam.. mislim da je to najbolji nacin, a ova tema full spremna za graveyard :D poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: metalmaniac
09.02.2015
4
1
1
35
Cao, hvala na dobrodošlici,
kapiram da će se javiti neko kome neće biti mrsko da izdvoji par tema za koje on misli da su zanimljive početniku i preporuči mi... te mi tako olakša... A ako je tema za graveyard, nek rikne... Nije mi toliko bitno, mada bi mi preporuka tema jako puno značila... ;)
 
09.02.2015
4
1
1
35
Uzgoj mi je zanimljiv, hvala na predlogu, pročitaću. Najviše me zanimaju sorte te derivati Marihuane, jer sam po obrazovanju lekar, pa me zanima što više o sortama, oblicima u kojima se može konzumirati jer bih želeo pronaći neki najadekvatniji način za konzumiranje marihuane u svrhu opuštanja... Powerseed, tvoje postove obožavam čitati
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Dobrodosao :)
Glupo je malo stavit tu linkove od pola foruma :) Morat ces sam klikat po redu.
Manje vise bilo koji nacin konzumacije vodi ka istom...ti moras naci sebi najprihvatljiviji. Dal ces pusit vutru ili hash ili ulje...ili ces pak jest ulje ili kolace....ili ces inhalirati preko vaporizatora....na tebi je.

Ono sto je po meni bitnije da si nadjes strain koji tebi odgovara. Ajmo rec da imas 2 osnovne vrste. Sativa i Indica. Sativa daje brain high dok Indica daje body high(stone), opustanje itd. E sad postoje miljon varijacija, krizanja, hibrida izmedju toga dvoje. (ruderalis sam izbacio trenutno).

Ako ti treba iskljucivo za opustanje fokusiraj se na Indike ili Indika dominant sorte.

Kreni citat cijeli forum i za 2-3 dana ce ti biti sve puno jasnije. Ako nece, pitaj. Ali prvo provjeri da to pitanje nije bilo 50 puta na forumu :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pegaz and d@ni

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Powerseed, tvoje postove obožavam čitati

hvala ti za komentra, al dovoljno je gore desno u pretrag ukucati sorte ili vrste, i dobices sve teme u kojima se diskutuje o tome. trebas samo selektovati onu prvu opociju Pretrazvati samo naslove. tako i za ostale stvari koje te zanimaju, ovo je forum pa nema bas sadrzaj kao da je knjiga, mada je najopstiji sadrzaj zapravo home page ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pegaz
09.02.2015
4
1
1
35
Ljudi, hvala vam svima na dobrodošlici i savetima... Izgleda da ću ipak morati da "zagrejem stolicu" i da pretražim i sam pročitam većinu tema i nađem način konzumacije koji meni lično najviše odgovora. Znam da sam se malo zaleteo sa zahtevom, ali navika je čudo, navikao sam prosto na medicinske knjige, na to da dobijem sve lepo sažvakano od farmakokinetike, farmakodinamike, indikacija, kontraindikacija i slično... Skinuo sam i dosta stručnih publikacija sa neta, ne članaka tipa "profe iz Mičigena su zaključile da...", nego baš pravih istraživanja i raduje me da se sve više naučnika zanima za medicinske učinke ove biljke... Uglavnom, moraću da dobrano sve iščitam, pa ako mi ne bude mrsko da nekako sve te osnovne stvari i lična iskustva strpam u neki blog... možda nekom drugom posluži...
 
18.03.2013
1
0
1
Pozdrav svim ljubiteljima kanabisa,novi sam na forumu i novi sam u kanadbis svetu,posto je kanabis konas dosta skup i cimanje je doci do njega,zainteresovan sam za uzgoj u indoor rubrici.
pa bi voleo iskusni ljudi da mi objasne od pocetka sadnje pa do berbe,imam dosta dobru opremu i naparavio sam par boxova samo me zanima kako sve to da pocnem korak po korak i na sta najvise trebam da obratim. hvala u napred.