najbolje vrijeme dana za početak i kraj rada svjetla?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
daklem , pošto imam dvotarifno brojilo tj. skuplju i jeftiniju struju koje je po vama najbolje vrijeme dana da se upale svjetla i rade recimo 16 sati?
razmisljao sam pošto je struja jeftinija iza 19 sati da ukljucim svjetlo za grow oko 19 navecer kada i otprilike pada mrak
i gasim oko 13 popodne...
e sad problem je da cu na taj nacin povecati deseterostruko kolicinu struje potrosene u tom dijelu dana kada je struja jeftinija jer inace jako malo trosim struje iza 7 navecer osim tu i tamo kada brijem na kompjuteru..
al to nije svaki dan
e sad dal to moze bit pokazatelj ljudima u elektri da se nekaj cudno deshava?
kada bi naprimjer palio svjetlo ujutro oko 7 potrosnja bi se povecala samo za oko 2 puta jel u tom dijelu dana koristim i druge uredaje medutim i struja je skuplja...
treci nacin je da nadem neki kompromis izmedu tog dvoje s tim da bi bilo poželjno da vrijeme gasenja svjetla bude jednako i kod vegetativne faze 16/8 i kod floweringa 12/12
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Pozdrav!
ne znam kaj te tu muci?...veliki plus je kaj imas dvotarifno brojilo pa ako ti vrijeme i sve ostalo dozvoljava da imas upaljeno po noci (kad je jeftinije) ne vidim problem zasto nebi to iskoristio i dero po jeftinijoj struju.sta se tice provjere,to ne mogu garantirati 100% ali na nasim podrucjima se ne kontrolira (jos) to toliko kao u nekim zapadnim drzavama,a kamoli preko bare...moj savjet ti je da iskoristis tu jeftiniju struju...jedino ako te svrbi dzep kaj se tice para,onda je to druga stvar:)
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
i tesko da ce te skuzit po potrosnji struje,
klima uredjaj, fen, pecnica, usisavac itd. trose od 1200 do 3000W, kako sta, jest da neces usisavat 18 sati dnevno hehe
ali eto, da usporedis,
nemoj se brinit zbog toga
ali svejedno radi racuna probaj iskoristit jeftiniju tarifu
 

pc.grower

Aktivan Član
15.10.2010
87
4
0
34
ali pazi.... većina ljudi na forumu koriste noćnu- jeftiniju struju (svako oće proć jeftinije ) pa ih ne vataju plavci ili šta ja znan.... moj savjet- malo se opusti, nevalja bit neoprezan al ovo je previše :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.