Najcesca Pitanja kod Unutrasnjeg Uzgajanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ja mislim da je jedno milion pitanja odgovoreno na ovom forumu medjutim previse su razbacana. Mislio sam da ih sve spojimo na jedno mjesto i ubacimo na sajt. Na primjer pitanja:


1. Kako da napravim rastvor od peroksida?.
2. Kad su biljke spremne za branje?
3. Kad i koliko da zalijevam?
4. Kako se sushe biljke?
5. Koliko daleko da stavim HPS svijetlo?
6. Koliko daleko da stavim neonke?
7. Kako da prepoznam muzjaka itd...


Ja nisam expert uzgajach i pitanja sam izvukao uglavnom sa ovog foruma...ne znam dodajte neko pitanje ili odgovorite na neka pa ih mozda sve spojimo u jedne brze pitalice...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Daj boze da to uspe...jedva se i ovo pocelo postovati....


#cime da je djubrim
#koliko da joj dajem djubriva i kada
#zasto su mi zuti listovi (zato sto nas nisi slusao)

E brate nije to tako lako...i mislim da se tako moze odgovoriti samo na neka uopstena pitanja,vecina stvari zavisi od slucaja do slucaja i opet se mora pisati sto i jeste fora foruma...

Ali pozdravljam ideju da se otarasimo pitanja kada da je zalivam i slicno...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
e da..zbog toga je i bila ideja da se uopstene stvari i tehnicke osobine odvoje od gajenja gde sve zavisi od slucaja do slucaja...

znaci uopsteno u jedan deo a kada nabave i saznaju sve oko opreme prelaze u drugi deo....kao u skoli iz razreda u razred :p
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
3. Kad i koliko da zalijevam?

Mislim da ne postoji odreðen odgovor na ovo pitanje jer je previše faktora koji utjeèu na to.
npr. Velièina tegle
Sastav zemlje
Temperatura i vlažnost zraka
itd.

--- KAD?

Mislim da ju je najbolje zaliti kada se svjetla upale, tako da dio vode stigne ispariti zbog topline, ali ako nemožeš tada, zalijevaj kad možeš ;)

----KOLIKO?

Èekaj da ti biljka sama pokaže.

____dan 1

Zali biljku sa odreðenom kolièinom vode,toliko da malo iscuri na dnu tegle, zapamti ( izmjeri unaprijed ) koja je to kolièina vode.

____dan 2

Nemoj zalijevat

____ostali dani

Èekaj da ti biljka pokaže znak da je žedna, a pokazat æe tako da spusti malo listove dolje,tj objesi se.
Pažljivo ju promatraj tih dana i èekaj prvi znak na donjim listovima.
E tada reagiraj i zali je sa malo veèom kolièinom vode.
Sad imaš vremenski razmak od prvog dana i dana kada je ona ožednila i kolièinu vode koju je popila u tom razdoblju.
...nemože biti lakše :))
naravno što biljka postaje veæa, poveèavat kolièinu vode i svi sretni zadovoljni.
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Radimo isto s tim što ja zalivam neposredno prije gašenja svjetla.

Evo zašto.Svako zalivanje mu doðe kao blagi trenutni šok za biljku i treba joj sat dva da ponovo doðe sebi,uspravi lišæe i nastavi rast.
Jednostavno da bih uštedio tih 1-2 sata zalijem uveèe tako da èim se ujutro upali svjetlo ona veæ uspravna pièi."Odbolovala" je tih 1-2 sata mraku i ne gubi se vreme pod svjetlom.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Zanima me kada biljka vegetira i kada najvise apsorbuje u sebe hrane i vode...preko dana ili preko noci....i ako bi neko znao da mi odgovori zasto ?
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
aha...znaci ona se hrani dok ima svetla ako sam dobro razumeo.

A zasto onda neki .groweri. pokusavaju da je hrane i zalivaju u toku mraka kada ona nije aktivna...jel ima tu nekakvog logicnog objasnjenja ?
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
ovo bubam samo po logici: valjda zato da se to sve fino slegne preko noci i onda, biljka kad dobije svjetlo, odmah ima sve potrebno i moze "na posao", da ne gubi vrijeme... :roll:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Da ali sta ako koristimo Vermulit,stiropor (kao neki) pesak (sto je dobro ali ne mnogo zbog tezine) i napravi se jedna rastresita masa zemlje u posudi....zar nece sva ta tecnost oteci dok svane ? ili se upale svetla..
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
da se zakljucit da alien prica o smjesi sa malo ili bez stiropola, pijeska i perlita :wink:
pa nekako mi logicno zvuci, navecer zalijes, zemlja se preko noci ravnomjerno "navlazi" i upije vodu, ukoliko nije previse porozna., biljcica podigne listove, a posto ne gore svjetla nema ni velikog isparavanja,
a kad svane spremna je za pun gas! :banana_skok:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
E svaka tebi cast kada si tako vidovit oko toga sta on koristi,divno.

Tako mozes da radis mesec dana a onda ces doci ovde i pitati zasto mi je biljka klonula.
Pa klonula ti je sto si sa redovnim zalivanjem napravio ARMIRANI BETON u posudi i onda koren pocinje da truli od prevelike vlaznosti jer voda ne moze da ode kroz zemlju koja je sabijena....primer gline,ilovace...

Ako umes i znas sta trebas da stavis u zemlju onda ne moze da se nocu zaliva jer je zemlja rastresita i kroz nju voda veoma lako stigne do dna.E kada stigne do dna onda izlazi kroz rupu na saksiji.

Tako da bi BossGrow mozda mogao i nesto da naucis i ovih postova pre nego zakljucis sta je ispravno i logicno ili ti se opet "javi" sta je ispravno raditi.
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Ja nisam neki biolog,a ne moram ni biti da zakljuèim slijedeæe. Biljka apsorbuje hranu,vodu (raste) i po mraku.Pogotovo kad vegetira.Koliko i zašto neznam (ne optereæujem se time) ,ali iz iskustva znam da je tako.

Desi se da kada ih zalijem prije mraka slijedeæe jutro moram dizati lampe,jer su porasle èak i nekoliko cm. preko noæi.

Prema tome se da zakljuèiti da je biljka aktivna i po mraku.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Momci radite kako najbolje umete.
Probao sam da posavetujem ali ne ide...sve najbolje u gajenju zelim.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Ja cu malo off topic ... moze se brisat kasnije.

Anyway, vutra.org je jedini portal na kojem sam aktivan i na kojem zaista uzivam postati. Zasto ? Zato jer nema flameova na nacionalnoj osnovi, dnevno politièkih sranja ... Moram priznati da sam ovde "naucio" gotovo sve sto znam o uzgoju.

Zasto pisem sve ovo ? Jbga, uvijek ce biti pocetnika (i onih koji misle da to jesu) i onih koji ne znaju cemu sluzi search ... Boodimo Cool i pruzimo svakome informaciju.

Haug. 8)

P.S.
Gadno sam stoniran, mozda malo brijem ... :p
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
E volim ovaj sajt ...ulek imamo nekog ko ce da hladi situaciju.....

O ljudi pa vas 3-4 kad bi se sakupilo u jednu sobu bilo bi toliko "cool" da bi biljke imale problem sa temperaturom


:rofl:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Schlomo je napisao(la):
--- KAD?

Mislim da ju je najbolje zaliti kada se svjetla upale, tako da dio vode stigne ispariti zbog topline, ali ako nemožeš tada, zalijevaj kad možeš ;)

Ja opet mislim da je najbolje biljku zaliti kad se ugase svijetla!!! Znaèi po mraku. Nikako ne zalijevati biljku pod svijetlom, može doæi do "prženja" listova (samim tim odmah poèinju da žute i na kraju kruti postanu.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Hehehhe, naravno drug... nisam imao baš puno vremena što se tièe kompa. Ako sam na kompu, to je ono brzinski radi poruka itd.
Ali evo opet sam tu... :) LOL