Najdraža jela i jela općenito

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Da vam sutra zakruli želudac, vaš jezik pao bi u smjeru:


  • Total voters
    113

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Evo malo da prokomentiram rezultate, dok čekam gulaš sa rižom gladan:vb_kez:

Situacija je čista ko suza...mislim, namjerno sam ja i stavio tim redom, kako bi se reklo, puco ciljano:) jer u čemu je fora...o jelima treba razmišljat sit, a ne gladan:vb_kez: al dobro, to ja tako vidim, vi pročitajte pa kažite šta mislite:read:

Ovako, da me se pita što bi mrtav gladan prvo jeo, roko bi ko iz puške ćevape ili pleska sa sirom...ta lepinja prefina domaće zamješena, pa ajvar neki srpski koji mi teta radi, prelud, onako malo ljutkast, pa dobra lukčina još kajmaka domaćeg preko da se rastopi...ma milina...u sloveniji sam većinom to i jeo, kakav hamburger kad bi to zapravo trebala bit pljeskavica u lepinji, da jedeš ko čovjek sa nožem i vilicom, za stolom pošteno...

E sad, ćevapi prvi, hamb drugi:) a šta drugo ;) al ja to gledam ovako: to bi bio i moj prvi izbor, ali ja glaso za maneštru... jer pazite, je da je ovo dvoje fino, ipak meso na roštilju je klasika koja se većini sviđa do bola, ali ako razmišlja čovjek malo sit, znači kad mu se praktički ništa ne jede, onda hranu gleda iz malo drugačije perspektive, razmišlja o njenoj hranjivosti, bogatstvu okusa, raznolikosti tekstura, boja i mirisa...a tu mi maneštra definitivno jača od ćevapa ili hamba jer ovo je jednostavno jelo od 5-6-7-8 kolko hoćeš (mašti na volju) sastojaka di svaki dolazi do izražaja a opet su tako kompaktni sa se savršeno stapaju u jednu harmoniju okusa i ekploziju čula =) i ja to tako gledam, što mi jelo pruža, što više toga, da uzivam u množini, bilo vizualnoj bilo onoj vezanoj uz okus i da je lagano i hranjivo... đuveč se tu jako dobro prikrada i govori da i on zadovoljava kriterije "što više toga, tim bolje":)

što se tiče tog kao junk fooda... ja recimo jeo sam pomfri do pred godinu dana, možda 3 puta u 7-8 godina....ako ne i više...hamb nisam jeo nekih 5-6 godina...mislim, kad zabrijem, onda zabrijem... i sad pred nekih godinu, godinu ipo, kontam da nema to smisla, bit je u količini kolko toga jedeš, jedamput mjesečno neće ti ništa bit, čak dapače, da se organizam malo privikne i na nezdravost, da mu podigne imunitet... i sad kad već godinama jedem tone tog povrća, voća i tih "sranja", organizam mi počne ludit i baš pita nešto nezdravo, neki hamb i pomfri...da sam vegetarijanac brijem da bi se propuco, ne zato šta brijem protiv toga nego jer mi tijelo baš pita meso i zna se dogodit da u ponoć me uhvati mesna kriza i da cijelu kuću počnem prekopavat, samo da nađem neki komad mesa i onda ga ni ne narežem nego sam ko životinja trgam...to me zna spasit (tko vjeruje u krvne grupe, znat će šta znači 0 i meso) :)))

Tako da, ono šta pričam, je da ako se o jelu razmišlja gladan, onda je malo teža masnija nezdravija hrana opcija numero uno...ali ako razmišljamo o kvaliteti jela, njegovom bogatstvu okusa, varijaciji, teksturama itd., onda jedan komad mesa sa začinima u pecivu mi nije ni do koljena jednoj kraljici maneštri koja u sebi ima i zdravlje i kvalitetu okusa...al šta da vam kažem, kad toliko tog povrća više jedem da majke mi dođe da se natrpavam samo sranjima kolko mi već paprike i tikvice izlaze na nos i uši:facesjump:

p.s. burek sa mesom:b_evil:
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
doors_of_perception je napisao(la):
...mesna kriza i da cijelu kuću počnem prekopavat, samo da nađem neki komad mesa i onda ga ni ne narežem nego sam ko životinja trgam...to me zna spasit (tko vjeruje u krvne grupe, znat će šta znači 0 i meso) :)))

Isprobano ovog ljeta kada sam bio prepušten sam sebi.
Nakon tjedan dana i svega 4 mesna obroka, kriza i malaksalost bez
obzira koja se količina zelenjave,kruha i svega drugoga
utrpa u želudac.
Krvna grupa 0 :respect:

:maryjane:
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
ahhhh...uživao sam kod frenda u blagodatima sarme puna 3 dana...između ostalih milijardu stvari koje smo uspjeli pojest i ispraznit kuću:devilfingers:

Sarma rulez, tko zna zna:)))
 

Holsten

Aktivan Član
04.09.2008
70
1
0
33
Ebote jede mi se sarma mnogo neverujes odlepicu pocinjem da ludim pena na usta jaoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo.
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Da nam slučajno ne padne tema u zaborav,evo jedne
stvarčice koja se čeka cijelu godinu.
Dvije najbitnije stvari ako želite spremiti ovu (meni ne baš najomiljeniju)
slavonsku deliciju su nedavno završena svinjokolja i hladno vrijeme.
Ćaća se obradovao ko malo dijete kada je vidio jučer zdjele toga
na balkonu :D

Ako netko nezna, stavljaju se svinjske kože,nogice i papci u vodu, dodatak
je češnjak,lovor,papar i sol, a na kraju priče ide slatka paprika
po želji koja više služi kao dekoracija :)
I da bi hladetina bila čvrste konzistencije svinja ne smije
biti ispod 100kg jer nije dovoljno stara pa dobijete gnjecavo sranje:vb_smash:

Osobno se pridružim starome,ali samo jedem "juhicu" bez onog krupnog ;)
On pojede po zdjelu za doručak zajedno sa pola kruha i deci kuhane rakije:punch:



:maryjane:
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
uuuuu doors veprovina mmmmmmmmmmmm , na koji način , pečena ili ?
također sam ovisnik o mesu ,najjači su mi teleći i juneći biftek kad se počnu topit u ustima a odma iza toga veprovina al dobro pripremljena , znači da je odležala bar dan u pacu i onda ju dobro ispeć uffffff. zečetina na perket prejebenica...
nežalim se ni na jaretinu i janjetinu posebno mladu s mladim lukom :)
obožavam sarmu , čobanac , đuveđ i sataraš sa pljeskavicama , homemade pizzu calzone s više vrsta sira, piroške s mesom(samo oriđiđi bosanske :) burek ćevapi itd. itd. itd.
mogao bi u beskonačnost nabrajat , uglavnom da zamezim volim jer pravi sam gurman :D
da nespominjemo slavonske suhomesnate proizvode i razne vrste riba :smoke18:
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
@ gloss: haha, hladetina:) eeee, vidiš...to je već za hardcore sladokusce i gurmane...meni stari to isto obožava, bio i on to radio pred par godina, naravno, sumnjam da tako dobro ko od domaće ugojene i ubijene svinje (koja romansa, zbilja), ali meni nikad to nije pasalo...ta želatina brijem da zdrava i jelo samo po sebi, ali meni inače te želatinozne i mekše teksture ne odgovaraju...iako tko zna, da mi se to sada ponudi, volio bih ponovno probat, okusi i ukusi se vremenom mijenjaju, a i moraju se...makar na silu u početku nešto, pa vidiš dal paše il ne, a ne ono ispočetka, nisi ni probo, pa kao neću-ne valja mi:thumb:

Bio sam probo i mozak juneći i bikova jaja...al kao šta kažem, ne pašu mi inače te gnjecavije želatinozne stvari, iako mi žao jer to čisti proteini i brain food, krcato kalcija...a kad vidim kako mi se stari gosti tim hrskavicama, životinjskim očima ili onom koštanom srži, bude mi malo žao što mi takve stvari ne pašu...


@3ananasa2: :) ima nas mesoždera i svinjoljubaca vidim:))) veprovina prva liga, dobra je divljač, ne?:) srnu ipak više preferiram, medo isto nije loš, al sve to jače meso kako bi se reklo, ima i jači miris i okus, a bogami i teksturu kad te sve životinje mišićave jer se non stop kreću....tako da od divljači preferiram gulaš, dinstano ili pečenku neku nabacit:bp4l: inače, veprovina je pala u obliku pečenke, fino narezana...delicija...

Auuuuuuu.....spominješ zeku, pa bifteke...jaooo, udari me o glavu sada:b_woot: to su sve delicije, još da se na ražnju to okrene ili pod pekom, božanstvo...iako i pećnica kućna čuda s hranom čini:) hahaha, a sarme, đuveč, sataraš to mi ni ne spominji, to su vrhunske delicije na svjetskoj razini ;) mogao bih se s time gostiti dan i noć:icon_cool: a kad spomeneš te suhomesnate, jao, kobasice domaće, kuleni, buđole, ombuli...to bi samo rezo i ždero, još neki ajvar, sir sa strane i udri mile do kasno u noć:)))




Neka neka....dobro je da ima gurmana..to i je smisao hrane, koliko god da nam ipak već dosađuje (ista kuhinja, način spremljanja, financije), experimentiranje, domaća kuhinja, isprobavanje novih jela i kombinacija, te bogami delicije onih starih klasičnih specijaliteta drže tu stvarčicu ipak ispred pukog fizičkog nutricionističkog egzistencijalizma....u hrani se itekako može i mora uživati, kombinacija mirisa i okusa, te kako se valja pod jezikom su neopisiva blaženstva naših ograničenih čula:) a možda ipak i nisu toliko toliko ograničena....izvuć zadovoljstvo i uživat...to je smisao hrane:thumb::b_woot: :)
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
MEni zečevi više dojadili pošto su meso koje najviše jedem moji ih uzgajaju pa čine 80% mesa koje konzumiram i dojadili mi više