Najjeftiniji moguci growbox

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Uvijek ste htjeli saditi vutru ali niste se mogli zamarati sa komplikacijama oko ph, mg, lumena, struje ovog onog bla bla...
Treba vam samo 300kn. Minimalno.


Kako ga napraviti? Jednostavno.


Sastojci:
--------
20l zemlje: 15kn
2 posude od 10l: 10kn
Stedne zarulje 4 komada: 160kn
4 komada E27 grla sa 2m kabla: 80kn
Selotejp: 5kn
Aluminijska folija za kuhinju: 10kn
Skalpel: 10kn


Vutra
-----
2 plasticne case
20 domacih sjemenki (koje ste pokupili iz trave od dilera)


Prostor
-------
Sirina: 40cm
Duzina: 20cm
Visina 70cm
-minimum


Pribor
------
Pinceta
Kuhinjska zlica, veca (ne ona za kafu)
Casa ili salica
Kucni ventilator (ukoliko je vruce u prostoriji di je grow)





Ajmo prvo krenuti od prostora. Ja preporucam ovako nesto:
X9FHd.jpg


Vidite ove desno donje police? E njih ima 4, jel tako. A vama treba 2. To sigurno ali sigurno imate u sobi u kojoj spavate.
Znaci, polovina ovog donjeg desnog prostora. Uglavnom, napisao sam vam minimalne velicine, nemojte ici ispod toga nikada.

Nadalje... imamo prostor, treba nam svjetlo. Jao jao, prigusnice, paralize, meralize i razdjelnici, starteri, plus minus. Kog to zanima jel tako :D :p
Znaci, pravac prvi ducan elektronskih uredaja (tam di prodaju ves masine i to tipa tog), dodete na odjel rasvjete i trazite:

4 stedne CFL zarulje, 20w, 2700K (40kn komad)
4 E27 grla za zarulje (to su ova obicna kucna) (10kn komad)
4 x 2m zice za struju (kabel za struju, ne) (20kn komad)

Zarulje
cZX17.jpg cZX17.jpg cZX17.jpg cZX17.jpg
Kablovi
B6T0.jpg B6T0.jpg B6T0.jpg B6T0.jpg
E27 grla
QXY5M.jpg QXY5M.jpg QXY5M.jpg QXY5M.jpg

Zamolite prodavaca da vam na licu mjesta spoji grla sa zicama. Nakon sto to ucini, mozete ici doma.
Ukoliko vam kaze da ne moze spojiti, recite mu dovidenja i odite u drugi ducan. :)


Ajmo dalje. Di smo stali?

Imamo prostor i svjetlo. Treba nam zemlje i posude.
Odemo u poljoprivrednu apoteku ili neki veci shoping centar i kupimo pakiranje zemlje od 20l, cijena je oko 15kn. Takoder kupite 2 posude za cvijece od 10l, preporucam okrugle:
BdaGQ.jpg BdaGQ.jpg

Eto tak izgledaju, vama trebaju samo dvije, cijena je od 4k po komadu do 10kn, ovisi o vrsti posude i ducanu i tako.
Ocemo uzet i perlita? Stiropora mozda? Mozemo ali to je trosak, pa necemo jer idemo na low budget grow.


Di smo sada stali?
Imamo prostor, zemlju, rasvjetu. Trebaju nam i ostale sitnice.

Odemo u ducan. Kupimo aluminijsku foliju za kuhinju, cijena joj je oko 10kn.
OH0nT.jpg

Kupimo i selotejp, preporucam manji, kosta oko 5kn:
0k73E.jpg
Skalpel takoder nam treba:
8BaC0.jpg

Treba nam jos pinceta, to svatko od nas ima doma zar ne. Bez toga se ne moze. AKO kojim slucajem nemate, kosta oko 15kn, sta cu vam ja, to nemojte racunat pod cijenu growa :D sami ste krivi.
Ok, treba nam zlica
5gb69.jpg

i jedna casa. Ja volim ovako nesto:
TLPEp.png

Znaci tvrda plasticna casa kojom cemo vaditi zemlju iz vrece s zemljom.


Sto sam jos reko da nam treba od pribora?
Ventilator:
HgcNQ.jpg



To je to ljudi moji. Nista vise. Kolko je to sve skupa para?
290kn??

:banana_dred:


OK. Smirimo dozivljaje.
Kupili smo stvari. Imamo sve.

Bacimo se na posao.


1. Pocetak
Uzmemo 2 case od 2dcl, imate ih u kuhinji. Napunite ih vodom iz pipe do pola. U svaku ubacite 10 sjemenki, ovih kaj vam ostalo sta ste duvali vutru od dilera kojekakvog. Pospremite case na tamno mjesto. Vratite se za 48h.

Dotle uzmite one dvije posude za cvijece, isperite ih pod tusem. Bile su u proizvodnom pogonu, pa u skladistu pa u ducanu, ima na njima prasine, vjerujte meni.
Znaci, isperite ih pod mlazom vode/tusa, prebrisite.
Uzmite onih 20l. Otvorite vrh sa skalpelom. Tvrdom casom (a mozete i necim drugim, ako imate neku moticicu rucnu sta ja znam, ja koristim casu eto) vadite zemlju iz vrece s zemljemom i stavite u posude za cvijece. Napunite ih do vrha. Povadite ono smece sto nadete, korijene, stabiljke, grane, kamenje i bacite u smece.

Sad idemo urediti prostor. Malo koncentracije sada, treba lijepo sloziti.
Odemo do ormara, izvadimo najdonju policu. Na njoj (polici, dasci) zalijepimo 4 zarulje selotejpom. FINO zalijepimo, znaci zarulja ne smije dodirivati nista i mora biti udaljena od svega minimalno 3cm OBAVEZNO. Da se ne daj Boze nesto zapali huhu.
OK, zalijepili smo zarulje (podjednako po polici, da svijetlo ide ravnomjerno na sve strane).
Vratimo policu. Zice progurajte do uticnice kako god znate. Mozete nozem/skalpelom probusiti ivericu na straznjoj strani ormara, velicine 5x2cm, tek tolko da produ 4 utikaca iza ormara do uticnice.
Uzmemo aluminijsku foliju i selotejp i skalpel naravno. Obljepimo grow prostor ormara sa svih strana alu folijom. Koncentirano, alu folija je lako lomljiva i treba vremena, uzmite slobodno 1h i na miru to slozite.

Kada smo to napravili pricekamo da prode 48h od stavljanja sjemenki u vodu.
Odemo nakon 48h do sjemenki i nadite 2 sjemenke koje ima NAJVECE korijene. Te dvije pincetom izvadite i stavite na vrh i u sredini posude za cvijece.
Prekrijte zemljom do 1cm debljine. Zalijte obe tegle s pola litre vode iz pipe.

Upalite svijetla.
Svijetla drzite po danu upaljena a po noci ugasena.
Jednom tjedno zalijte biljke s do pola litre vode.
Ako je vruce unutra, drzite vrata otvorena cesce (a i otvarajte ih inace da imaju zraka biljcice :))) )
ili pored njih upalite ventilator mali i stavite na najslabije hladenje ili jace ako je bas jako jako vruce u prostoriji.


Za mjesec dana cete najdonju policu (na kojoj imate 4 zarulje) premjestiti na predzadnju policu a tu jednu policu koja je visak spremite negdje di vam ne smeta.


Za mjesc i po do 2 mjeseca nakon toga, biste trebali imati spremne biljke za branje i susenje.
Vidjet cete po vrhovima.

A i ovisi o vrsti trave. To se ne zna. Osjetit cete do tada i sami, ko sesto culo :)))




ETO LJUDI MOJI, 290KN. Ako vi mislite da ovo ne radi, ja vam kazem da radi hehehehehe. :D
Aha... ako grow dobro zavrsi, mozete racunati na minimalno 100g suhih vrhcica lalalala :bong7bp:


 

Prilozi

  • 68Dgy.jpg
    68Dgy.jpg
    8,8 KB · Pregleda: 81

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
1. Vjeverice potrudio si se i svakako ce nekome biti od korist

2. Ja sam do sada potrošio sigurno 150eura na box i ostalo što mi treba a do kraja cvjetanja potrošiti cu još minimalno upola dosadašnjeg iznosa i biti cu sretan ako sa dvije biljke osušim 50grama,odnosno ako uopce dođem do stadija da mogu išta sušiti :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
preterao si i sa brojem semenki, cemu 20 proklijavati da bi dve zasadio, doduse ako ih imas i nisu te nista kostale ajd, mada mislim da je to malo rasipanje potencijalno dobrog materijala... a 100gr. nema sanse da izvuces sa 4x20 cfl, nemoj da se zavaravas, realno mislim da ne mozes ni pola od toga
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Igorče

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
PowerSeed je napisao(la):
... a 100gr. nema sanse da izvuces sa 4x20 cfl, nemoj da se zavaravas, realno mislim da ne mozes ni pola od toga

Ma nemaš ti pojma :p On će sa ovim cfl-kama 100g min., a onaj što je halogenku stavio će pol kile ubrat :ludaci_lol:

Edit:
Ispravak netoćnog navoda! Kolega sa halogenkom je odlućio žrtvovat masni urod i ipak stavit hps sijalicu, dakle, Vjeverica je jedini budući rekorder :icon_lol:
Sorry zbog sprdanja, jednostavno moram :icon_lol:
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
hahahahahahahahahahaha....eeeee ZLO jebo me pas ako si ti normalan.......hahahahahhahaaaa.....da lapo kile......hahahahaha samo kaj ćete vi svi bit JAKO LJUBOMORNI kad dečki zruše granice nemogućeg :)))
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
kolko para tolko muzike :) ako napravis grow od 300-400kn mozes ocekivat 20-50g MAX , ako napravis grow od 1000-2000kn... to je vec druga prica :) svatko ima nesto svoje.. znas ono :D

peace out!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dugme420

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
639
93
Ili mylar folija najbolje. Papir za poklone nisam probao al cini se dobra ideja. Da, koliko sam skontao, aluminijska folija moze fokusirati svjetlo na jednu tocku i tako spali lisce sto je naravno lose.

Jedno pitanje, imam na raspolaganju 800e za growbox, da se vise opredjelim na rucnu izradu growboxa (recimo CT-a) ili vise kupovnu, iako mi ne treba box veci od 80x80
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Ma nije papir nego folija - s krive strane je onako sjajna, gotovo kao mylar. Imam ju ja u svom boxu i dobro služi svrsi.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
SSSH je napisao(la):
Ili mylar folija najbolje. Papir za poklone nisam probao al cini se dobra ideja. Da, koliko sam skontao, aluminijska folija moze fokusirati svjetlo na jednu tocku i tako spali lisce sto je naravno lose.

Jedno pitanje, imam na raspolaganju 800e za growbox, da se vise opredjelim na rucnu izradu growboxa (recimo CT-a) ili vise kupovnu, iako mi ne treba box veci od 80x80

Box od bijelog lesonita i letvi cca 50e
Kupovni CT cca 50e
HPS komplet 250W od cca 40e do 80e
Vent centrifugalni od cca 50e do 100e
Flexi cijevi cca 4e 1m (treba oko 3-4m)
Stolni vent ili nešto slićno za mješanje zraka cca 20e

Jesam nešto zaboravio? Kupovni box 80x80x160 cca 150e ...

I na kraju, ovo je totalni off! Ovdje se radi o što jeftinijem boxu. Ti za te pare s kojima raspolažeš možeš sve komplet kupit, još ti i za zemlju i sjeme ostane ;)

rockerboy je napisao(la):
ti sadis u 2D ? :D

Ti se samo praviš grbav, ili...?
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Uf jeste me zaspamali... idem po redu.


Power, 20 sjemenki mora ici brate, ja prosli mjesec stavio 50komada, od toga mi zdravo ispalo 30, znaci vise od 50% i sad nonstop sibam sjemenke da klijaju kad su "polupokvarene".
Svakako nije rasipanje jer domacih sjemenki svi imamo mali milijon doma zar ne? :D No svakako trebam dopuniti tu recenicu, jer jos ce netko ubaciti 20 canabiogen destroyera za 2 biljke rofl :p


Ako se ja zavaravam za urod (ustvari varam se ali ne puno vidjet cete sada). Evo npr. Super Bud strain, 900g/m2 u idealnim uvjetima i sa gnojima. Ako racunamo da ovo nisu ideal ideala uvjeti, sjecemo aj na pol, to je 450 po kvadratu. Ovaj box ima cetvrtinu kvadrata a 450 podijelo na 4 je vise od 100 da ga ebes. Naravno, ja sam racunao strain koji daje extra... neka slabodavajuca sativa ce dati i 15g u tom boxu. To je svima jasno a onome kome nije bas i nije spreman za grow sa rezultatima.


E sad... zasto alu folija a ne ono iz papirnice za poklone ili skuplje folije? Pa zbog cijene naravno, alu folija je uvijek najjeftinija opcija a 75% reflektira svjetlost za razliku od skupljih koji reflektiraju do 99%, zato molim lijepo... trazimo cijenu ne kvalitetu a usto i nije neka razlika.


E da, ponocni... kolki je bio razmak izmedu folije i biljki, koja temp i jel bila HPS jelda?


OK, to je to, idem dopuniti ono za sjemenke ak imam edit opciju, ak nemam molim moda nekog da sredi.



A sto se tice ovog primjera boxa, takav radim sljedeci mjesec i to Super Bud menke pa cemo vidjeti. Necu raditi dnevnik jer imam paranoje ali podijelit cu s vama makar info.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Napušena Vjeverica;203685 je napisao(la):
...Svakako nije rasipanje jer domacih sjemenki svi imamo mali milijon doma zar ne? ...

ne zameri al' moram da ti kazem ne, posto ne kupujem vutru ja doma nemam ni jednu takvu semeku


Napušena Vjeverica;203685 je napisao(la):
... Evo npr. Super Bud strain, 900g/m2...

gore pominjes domacicu a sada se pozivas na super bud... a uz to broj lumena ti dobrim delom odredjuje prinos, a ne kvadratura il ne znam sta

najbolje da ti odradis jedan takav grow pa onda pricamo realno, a ne u ovakvim ili onakvim uslovima sa ovakvim ili onakvim semenom
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Pa dobro jeboga ti... ja sam racunao ovako:

7000 lumena po m2.
4 ove CFLke daju oko 2500 lumena cca, ovisi o kojoj se marki radi bla bla. Al minimalno daju 2500 zar ne? Ma i da je 2000 a vise je od 2000.
Ovaj box ima predvidene dimenzije 40*40 sto je 160cm2, znaci manje od petine m2. Ako za m2 trebamo 7k lumena, koliko onda trebamo za petinu?

Da li grijesim?
Ako grijesim, daj lock i javit cu vam za 4mj kak je proslo.


I btw, uvodni post moze nekome posluziti za "jacu" temu. Znaci ista tema samo konkretnija i s iskustvom.
Ja sam temu napisao da pomognem bolesnim ljudima koji nemaju para za pro box, svi ljudi zasluzuju pravo pusiti travu/uzimati lijek.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: munjast