Najmanje dimenzije Box-a

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.05.2008
5
0
0
53
Imam HPS 400w i planiram da napravim box od najobichnije shperploche...
Poshto bi ovo bio box za jednu biljku, koje su minimalne dimenzije koje treba da ima???? (jel moze visina: 1m, shirina i duzina po 50cm)?

E da, da nije ova sijalica od 400w jaka za mali box od shperploche? Da se ne upali sve to pa da mi ceo kraj mirishe na trawu?

Zaboravio sam da pitam, kolika bi biljka mogla da se uzgaja u ovolikom boxu?

Hvala
 
14.05.2008
5
0
0
53
Pa prelistao sam ovo pre nego shto sam postovao ali nisam nashao to shto me zanima...

Inache planiram da u boxu drzim biljku do berbe...
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
po mom nekom znanju skupljenom po netu, 400w je i više nego dosta za 1m2, a ti bi od 0,5m2, znači pun kufer dovoljno možda i previše, neznem ni sam. mislim da ju možeš probat ubacit, ali bi trebao razmisliti o bomba ventilaciji i nekom cooltubeu, ili ga kupi ili sam napravi... svakako toplina će ti bit glavni problem ako se odlučiš to ugurati nutra, ja bi pokušao, samo zato što već imaš tu lampu, ali si daj truda i dobro osmisli i napravi ventilaciju boxa i rasvjete, i složi si neki dobar filter od aktivnog ugljena za miris.
 
14.05.2008
5
0
0
53
Imam iskustva shto se tiche toga... Jedino shto nikad nisam to radio u ovako malom boxu, pa me interesuje kolika biljka moze da se uzgaja u ovakvom boxu (drzao bih je tu skroz do berbe)???
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
pa pošto box planiraš napraviti 1m visok onda ti biljka može biti visoka cca 80 cm. a u pola m2 ti možda stanu i dvije biljke. al opet ponavljam, toplina će ti biti veliki problem po mom mišljenju...
razmisli sam, ako ti ide rad sa alatom i možeš to solidno napraviti zašto ne pokušat? potroši malo love na dobre ventilatore i napravi dobar cooltube, i temp ti možda budu super...
 
14.05.2008
5
0
0
53
pa da, trebace mi cool tube zbog temperature...

Ima li negde tutorial za pravljenje CoolTube-a? Trazio sam ovde u forumu i nisam bash nashao neshto shto bi mi pomoglo...
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
http://forum.grasscity.com/grow-room-design-setup/184802-diy-best-cool-tube.html


a ako ne možeš nabaviti cjev od plexia ili pryexa ili stakla onda možeš probat ovako (ti bi mogao probat stavit ono duplo staklo, samo odeš do staklara da ti napravi točno po mjeri):

http://www.uk420.com/boards/index.php?showtopic=78082&hl=

odi na gogle i ukucaj cool tube diy ili tutorial ili how to build/make ili probaj ukucati "how to make a cooltube?" i izbacit će ti dosta stranica. pa čitaj i naći ćeš još par načina sto posto.
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
da, 0,5*0,5 je 0,25. idem to napisat 0,25 puta u bilježnicu za kaznu ;) na 0,25 m2 je to too fckin too much.
:balls::balls::balls::flamed::flamed::flamed::knockknock::knockknock::knockknock:
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
ma ajde, pa bar vi iskusniji mu mozete dati najkraci odgovor, ne samo ponavljati za serchanje +_*
nego, pikac, mogu ti reci da sam se prepoznao u potpuno ISTOJ fakin situaciji.
trenutno imam 3 u slicnom prostoru, cak i manji (70x50x60) u 2tjednu. Sve sto cu ti reci je nabavi kul tubu, ja imam 2alternativne solucije neisprobane, ak os pm-aj).
jos jedna stvar koju mozes razmotriti je ScroG. Vjerojatno znas sto je, ak ne.... guess what +_*