Nametnici (fotke)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.067
15.502
358
Ja bi rekao,tvoj nokat ili kad si skidao list,slučajno otkinuo....
Biljka je zdrava,a da ima nametnika vidio bi i druge rupe ili ispod lista. Uglavnom,često češ tako pritisnut list,pa izgleda kao da je netko odgrizao,ali onda toga ima puno više!
 

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
775
93
35
Jel koristi neko abamektin ili spinosad ,imam u Vege boxu ceo roj musica ,lete ,puzaju po zemlji... cirkus
Pitam iz razloga posto imam 2-3 bocice abastate/abamektin ali su stare 2-3god ,na vrhu cepa pise 2020god ,sada da li to rok nisam siguran ,možda je bolje novi da kupim?
Stavio sam onu lepljivu zutu traku i moram nekom hemijom to na vreme da rešim,zemlja je lose cuvana pa je puna tih sranja
 

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
875
4.474
163
Thiaoouba Prophecy
Vjerovatno rok trajanja ja bi to bacio.

Imaš soluciju diatomski prah provjereno radi posao. Uvjek je najbolje preventivno sa ovim prahom raditi. Upočetku zamiješati sa zemljom.


Ili zapraši neopitroidom po površni zemlje i zaljevaj slijedeće kroz podložak.

Neem ulje pomaže ali mu treba vremena.
 

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
775
93
35
Diatomski prah uzimam kada presadjujem u pozove od 20l ,sada je 11L ,koliko bi prebalo tog praha po potu? Jel po površini samo ili se zamesa kao perlit ?
Poprskacu abamektinom i uzecu taj neopitroid za svaku slučaj
 

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
875
4.474
163
Thiaoouba Prophecy
Dobro Miško da si pročitao temu našao bi odgovor.

Al ajd ok.

Ako radiš organski uzgoj ne bi ubacivao hemiju u zemlju!

Možete i da napravite rastvor. Za nanošenje raspršivanjem razmera smeše bi bila 1 šoljica dijatomejske zemlje na 2 litara vode. Dobro promešati više puta i pred svako prskanje.

Idealno ju je zamjesati sa zemljom prije nego biljka dodje u zemlju. 100-150g na svakih 10l zemlje.

Ako je situacija da je biljka već u zemlji, ovisno o veličini tegle. Nevalja pretjerati. Tipa staviš 2 kašike gore, zamješaš prstima. Ako se pretjera s njom gore, napravi se korica. Nije problem nego ju treba nakon zalijevanja prstima opet zagrabljati. Ako imas mjesta u tegli, prije nego daš ispod biljke, pomijesaj dijatomske i obične zemlje pa to stavi ispod biljke. :rasta:
 

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
875
4.474
163
Thiaoouba Prophecy
Svi smo mi 24/7 naduvani.
Neko više neko manje. To nije razlog da sa jednim klikom i 3x skrolom pročitaš i nađeš odgovor. Ne možemo uvjek krivit vutru za to.:)

Slatke su to muke kolega :p
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric