Nametnici (fotke)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.01.2014
11
14
3
Pozdrav ekipa, javljam se da se pohvalim sa situacijom oko glodavaca. Riješio sam ih se sa otrovom (Ratimor) jeli su otrov 3 tjedna pa su prestali. Nije utjecalo na rast biljke, sve
grane su uspjele (radio sam LST). Sada su biljke već u laganom cvatu, dobile su Plantellu već 3. tjedan. Sve biljke su zasad veoma uspješne, samo se jedna čudno ponaša, uvijek je obiješena, a kad je zalijem vreati se lagano u ''ponosnu'' pozu, ali uvijek prva klone sutra dan ili preksutra, za razliku od drugih koje uvijek normalno izgledaju. Sada ne znam da li da je jednostavno češće zalijevam, a strah me toga jer kako vi kolege kažete da ih se ne smije pretjerano zaljevati. Dao sam sliku druge biljke za usporedbu s ovom DSC_0070.JPG DSC_0072.JPG DSC_0071.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
@sonjaenglesberger
Vidi naslov teme..
Inace u outdooru nemos bas pretjerat s vodom..samo rokaj, ocito je da fali vode..

Nakon borbe sa pukovima na red su dosle i grčice hrušta..zaljevam jucer kad ono iz zemlje isplazi debeli beli crv..
zemljisni_stetnici_grcica.jpg
Kako sam biljku iz out prebacio in tako i gamadi svakakve pokupio pa i licinke hrusta..
Zenka odraslog hrusta polaze jajasca u zemlju (25-30kom) koji ondje borave cak 3 godine i 4 godinu izlaze odrasli hrustovi..
Prvu godinu hrane se humusom i malim zilicama korijena a drugu i trecu rasturaju na veliko..e sad kako imam jos nekih 45 dana do kraja mislim da opasnosti neke i nema jedino ako ih nema milion u vazi..
2v9eqs6.jpg
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Moguce da su mravi, u ono vrijeme kad dobe krila.
Kolko ja znam, mravi ne rade stetu, vec dodju kad neki drugi nametnik osteti biljku pa oni oportunisticki to iskoriste da omaste brk :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nixa86

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
Da podignem temu, naime primjetio sam po zemlji kretnje bijelih sitnih oku vidljim štetočina koji na pokušaj hvatanja skaču, a nemam povećalo, pa ne mogu dokučit dal su tripsi il sympilid il možda nešto treće?
 

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
Springtail.jpg

Da, to su ti.
Jesu štetočine?
 

AnnaNirvana

Aktivan Član
13.06.2018
277
2.161
143
Jesu,izguglaj,ja sam malopre citala,u primeru sa orhidejama,mislim da strada koren,nisu opasne bas toliko dok nisu u vecim kolonijama,dok se ne razmnoze,odgovara im vlaga i manje zraka,doduse ne nadjoh nacin za njihovo suzbijanje osim nekih insekticida koji mislim da tebi u growu ne bi odgovarali.Neko od iskusnijih sigurno zna resenje,da te posavetuje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nixa86 and likfrik

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
Guglajući sam pronašao podatak koji kaže ako ih imaš u zemlji onda imaš zdravo okruženje.

EDIT: Nebi mi bi tolki bed da su biljke debeloj vegi il cvatnji, već su biljke tek nikle
 

AnnaNirvana

Aktivan Član
13.06.2018
277
2.161
143
Ne snalazim se u linkovima na telefonu,pa sam skrinsotovala,ali mislim da smo izguglali isto,mada i meni je prevodioc los pa se da krivo shvatiti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dvolicni

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
springtails nisu stetocine vec su znak zdravog substrata i organskog.
probaj smanjih vlagu i tanjur vaze drzi suhim i moguce da ce nestat.
meni se desilo. dosli i osli.
negde u mojim thread-ovima imas slike pa usporedi da si siguran da je to.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dvolicni

MrLove

Aktivan Član
17.01.2019
151
381
63
Ima li ko iskustva sa ovim prvi put sam neki dan zalivao malo sa prskalicom mozda je od nje a mozda su i neke bubice imam uglavnom imam akaricid insekticid dal da prsnem malo il da ostavim usput samo je na donjim listovima slike su sa jedne te iste biljke i isti list 20190330_113518.jpg 20190330_113538.jpg
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
meni to izgleda ko mrvicezemlje dali si okreto bilku kod presadivanja mozda jel biljka izgleda zdravo i velim to mi izgleda ko poljepljnje mrvice od zemlje pogotovo ako je samo na tom listu

isperi list vodom ako to voda spere dole onda je zemlja u pitanju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Himalaya and MrLove

MrLove

Aktivan Član
17.01.2019
151
381
63
Jesam okretao ima na donjim listovima na nekim manje na nekim vise na nekim skoro nikako a 5 biljoza je tu malo je list kao uvrnut a zdrava je zelena boja a biljka u cjelosti je super samo et to na dodnjim listovima sa donje strane imaju te tackice ....?

Spada sve kad sam poceo prskat sa prskalicom ?
 
Poslednja izmena od urednika:

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
onda je zemlja operi to vodom ako se vrati brinu cemo se a listovi ti se mozda uvrcu jel ti dugo voda ostaje u zemlji barem mi zemlja tako izgleda