Nametnici (fotke)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.073
15.576
358
U organicu se navikni na njih, pogotovo ljeti. Znaju biti več u zemlji,ako je loše skladištena,tako sam ih ja dobio,preko Guanokolong zemlje,koju obožavaju!
Kad bublaš komposni čaj,isto se znaju dobit preko vode!
Imaš istu mrežu,kao Rows of green:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Palma

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
07.02.2021
270
1.482
143
34
@Bizzzo postavio sam ljepljive trake i zamku sa jabucnim octom i ni jedan gnat se nije uhvatio tako da sam sve vise siguran da nisu gnatovi u pitanju. Imao sam ih nekoliko puta i ovo mi ne lici na njih. Budem kasnije tokom dana izvukao biljku iz boxa pa ju pregledao jos jedan put da vidim hocu uociti šta.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Imas li jos nekih ne objasnjivih stvari po biljci osim ovoga?
U principu da imas gnatove, preko noci bi se barem jedan letac ulovio na zamke.
Prođi rukom po povrsini i dobro gledaj, ako vidis da nesto skakuce onda bi mogli biti, isto tako probaj par minuta buljit u zemlju, postoji mogucnost i root aphida (ako imas dobar vid vidjet ces nesto nalik na mini krpelje/pauke bjele/smeđe/crne boje ovisno o stadiju.) pa da gricka korijen.
A ima i treca opcija koja nema veze sa nametnicima. Kako biljka opcenito napreduje? Brzina rasta i vitalnost? (ako je treca varijanta u pitanju imas srece sto raste :D )
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Palma

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
07.02.2021
270
1.482
143
34
Nikad nisam imao manju biljku u ovoj fazi vegetacije, no međutim ovo je prvi put da sadim organic, nisam dodavao apsolutno nikakve boostere i biljka je genetski uzasno nabijena tako da ne mogu za sada povuci nekakvu paralelu sa prijašnjim biljkama. Lisce je zdravo, biljka ne pokazuje nikakve deficite.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
Poz ekipa. Pitanje u vezi biokilla i njegove interakcije sa biotabsima. Jel stetan za bakterije i mikroorganizme?. Imam tripse a procitao sam da je biokill ucinkovit pa bi volio to rjesit prije nego kasnije.
 
09.10.2017
18
24
3
38
Imao sam isti problem sa tripsima zadnju turu. Čitao sam svašta i probao svašta. Nikakav duhan i ostale gluposti nisu pomogle. To su samo nagađanja ljudi. Ali bez koristi..
Isto koristim organsko a oni naravno se pale na organiku.
rijesio sam ih se tako da sam maksimalno isušivao zemlju i zaljevao samo dolje u tanjur. S tim da višak vode ne ostavljate u tanjuru. Dok se zemlja napije ostatak vode izbacite iz tanjura. Gore na zemlju posipajte otp 0,5 cm pepela od drveta. Pepeo je kisel i spalit će tripse. Oni se nalaze u prva 1–2 cm zemlje i sišu šećer iz mladog korijena.
Tripsi nisu toliko opasni ako ih je mali broj. Ako se razviju u koloniji onda su problem.

Poz ekipa. Pitanje u vezi biokilla i njegove interakcije sa biotabsima. Jel stetan za bakterije i mikroorganizme?. Imam tripse a procitao sam da je biokill ucinkovit pa bi volio to rjesit prije nego kasnije.

Poz ekipa. Pitanje u vezi biokilla i njegove interakcije sa biotabsima. Jel stetan za bakterije i mikroorganizme?. Imam tripse a procitao sam da je biokill ucinkovit pa bi volio to rjesit prije nego kasnije.
NNeeeee bio kill... Neeeeeee imate organsko bio kill je sranje
 
09.10.2017
18
24
3
38
Ja ti kažem kako sam ja napravio.. i riješio se problema. A ti probaj pa nam javi kako je
 
Poslednja izmena od urednika:

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.336
9.887
256
Vrlo verovatno, ali bakterijske kulture se prilično brzo razmnožavaju, mislim da to ne bi trebalo da bude toliki problem jbm li ga, oporave se brzo u dobrim uslovima
Thrips najčešće idu tamo gde je bogato sa N, zato što višak azota utiče na smanjenje BRIX (šećeri) u biljci, a njima to paše
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.326
7.013
258
Ne bi trebao, bar tako mislim, a ako i utice to ne bi trebalo biti povod za brigu, jer kako ljudi tretiraju ostale kulture ;) a spinosad je bioinsekticid

"Spinosad is an insecticide based on chemical compounds found in the bacterial species Saccharopolyspora spinosa."
 

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
Kako da dodem do tog spinosada? Kolko sam uspio nac to se treba narucit od nekud jer kod nas(HR) tog nema...ili ja samo nisam nasao gdje ima.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Evo link. Ovo je za gnatove. Imas predatora za sve moguce nametnike ako nisu gnatovi.


1662625731907.png
 

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
351
449
63
Ekipa, zna li itko sto je ovo? Jako sitne musice. Iste mi se ovakve jednom na godinu izlegu u kuhinji i nestanu zauvek u roku jednog sata.... Hvala

muha (1) - Copy - Copy.jpg muha (2) - Copy - Copy.jpg muha (3) - Copy - Copy.jpg muha (4) - Copy - Copy.jpg muha (5) - Copy - Copy.jpg
 

Mravak

Aktivan Član
Poznanik Foruma
19.05.2020
462
2.567
143
space
To ti meni izgleda kao one vinske (vocne) musice... Oce se pojaviti na bio otpadu vocu ili povrcu

Edit:a ovaj dole na termostatu kao fungus gnats.... Da su neke makro forografije bolje bi se vidjelo