Nametnici

Hesi Canna Mills Nutrients

hempman

Aktivan Član
13.07.2007
68
1
0
45
Ja se prvi put javljam i to sa problemom. Izvinjavam se ako je negde vec pisano o tome,nisam nasla.
Skunk haze sedma nedelja cvetanja,napalo ih nesto malo crno sto gmize i pravi paucinu(spider mites?)Sta da radim?
Imam garden safe fungicid3 sto je 3 u jednom ali neznam dali da prskam sad.

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.819
482
108
47
kad je več u 7sedmici cvetanja nije preporučljivo ,ako imas ili ko od kolega sojin lecitin(dodatak prehrani) to če ojačati biljku i napraviti zastitni sloj.Inačer se je spider mitsa vrlo tesko rešiti tokom samog uzgoja...Najvisei h ima na donjoj strani lista

taj fungicid... je radjen na bazi???

Fukmondo

Varemengo
Banovan
Poznanik Foruma
27.10.2006
763
473
113
sto se tice tog sojinog lecitina pise negdje da se moze dobiti pomocu: žutanjka jajeta, graha soje i kukuruza... e sad koliko bi to djelovalo valjalo bi probati..zar ne:)?

OP
OP
H

hempman

Aktivan Član
13.07.2007
68
1
0
45
Ja iz nekog razloga ne vidim nekoliko zadnjih postova na svim temama.
Ovako,imam garden safe proizvod se zove fungicide 3, baziran je na vodi od aktivnih substanci ima 0,9% hydrophobic extract of neem oil a 99,1 pise ostalo(a sad dali je to ostalo samo voda ii ima jos necega ne pise nigde).Jel da prskam ili sta da radim,stvarno ne mogu da ih gledam kako mi se setaju po biljkama ko da su njihove

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.819
482
108
47
možeš onda lepo navečer ali pažljivo po listovima samo-sa obe strane verovatno češ morati postupak ponoviti

sretno

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.819
482
108
47
doči četi glave veruj-tesko jih se rešiti medju uzgojem ....puhh

01.08.2008
3
0
0
30
koja je to gamad kako se samo usude,gdje ima za kupit taj sojin lecitn-imam frendove vege a nemaju to,posoji li koji drugi nacin

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
264
6
0
31
@
Nemate dozvolu da vidite linkove. Prijavite se ili registrujte se.

vec je bilo gorora o ovome bubamare jedu spidermites ali im to nije najdraza hrana pa ako se modjes nahvatat bubamara i pustit ih na biljku mozes samo dobroga učiniti. potrazi po forumu ima i detaljnog objašnjenja i rasprave..

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
863
221
63
18
ima prirodnih predatora spidermitesa no oni ne rješavaju problem u srž zapravo ništa ne rješava do kraja moraš prestat growat tamo na dva tjedna i dezinficirat sve i počet ponovo malo čišće neem i neem oil u kombinaciji razaraju to mogu potvrditi iz prve ruke ,
naime neem se kuha kao čaj i onda pusti da se ohladi i šprica a neem oil isto tako u malo topliju vodu sa dve tri kapljice tekuceg sapuna i dobro promješat jer se radi o ulju.
znači ako imate neke insekte nemojte čekat jer se može desit ono najgore a to je propast growa
još nešto može dobro doći a to je pyrethrin što je na bio bazi no moram napomenuti da prije upute pročitate više na Wikipedia i kod nekih vrsta spidermitesa ne pomaže je već imaju razvijenu rezistenciju na već spomenuti P.
nemojte čekati male biljke lakše je rješiti nego velike koje su već razvile pune lisne mase.
ukratko spidermites-i su najgora vrsta nametnika koje možete imati ali tu su i thripsi i fungus gnats ...

pozz

01.08.2008
3
0
0
30
oj dal moza pomoc farmaceutski sojin lecitin u tableticama ako ga rastopim i zalijem jadnu biljcicu-sve sam probo a ona se jedva drzi