Nametnici

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hempman

Aktivan Član
13.07.2007
67
1
0
50
Ja se prvi put javljam i to sa problemom. Izvinjavam se ako je negde vec pisano o tome,nisam nasla.
Skunk haze sedma nedelja cvetanja,napalo ih nesto malo crno sto gmize i pravi paucinu(spider mites?)Sta da radim?
Imam garden safe fungicid3 sto je 3 u jednom ali neznam dali da prskam sad.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
kad je več u 7sedmici cvetanja nije preporučljivo ,ako imas ili ko od kolega sojin lecitin(dodatak prehrani) to če ojačati biljku i napraviti zastitni sloj.Inačer se je spider mitsa vrlo tesko rešiti tokom samog uzgoja...Najvisei h ima na donjoj strani lista

taj fungicid... je radjen na bazi???
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
sto se tice tog sojinog lecitina pise negdje da se moze dobiti pomocu: žutanjka jajeta, graha soje i kukuruza... e sad koliko bi to djelovalo valjalo bi probati..zar ne:)?
 

hempman

Aktivan Član
13.07.2007
67
1
0
50
Ja iz nekog razloga ne vidim nekoliko zadnjih postova na svim temama.
Ovako,imam garden safe proizvod se zove fungicide 3, baziran je na vodi od aktivnih substanci ima 0,9% hydrophobic extract of neem oil a 99,1 pise ostalo(a sad dali je to ostalo samo voda ii ima jos necega ne pise nigde).Jel da prskam ili sta da radim,stvarno ne mogu da ih gledam kako mi se setaju po biljkama ko da su njihove
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
možeš onda lepo navečer ali pažljivo po listovima samo-sa obe strane verovatno češ morati postupak ponoviti

sretno
 
01.08.2008
3
0
0
35
koja je to gamad kako se samo usude,gdje ima za kupit taj sojin lecitn-imam frendove vege a nemaju to,posoji li koji drugi nacin
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
@imilaca
vec je bilo gorora o ovome bubamare jedu spidermites ali im to nije najdraza hrana pa ako se modjes nahvatat bubamara i pustit ih na biljku mozes samo dobroga učiniti. potrazi po forumu ima i detaljnog objašnjenja i rasprave..
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ima prirodnih predatora spidermitesa no oni ne rješavaju problem u srž zapravo ništa ne rješava do kraja moraš prestat growat tamo na dva tjedna i dezinficirat sve i počet ponovo malo čišće neem i neem oil u kombinaciji razaraju to mogu potvrditi iz prve ruke ,
naime neem se kuha kao čaj i onda pusti da se ohladi i šprica a neem oil isto tako u malo topliju vodu sa dve tri kapljice tekuceg sapuna i dobro promješat jer se radi o ulju.
znači ako imate neke insekte nemojte čekat jer se može desit ono najgore a to je propast growa
još nešto može dobro doći a to je pyrethrin što je na bio bazi no moram napomenuti da prije upute pročitate više na Wikipedia i kod nekih vrsta spidermitesa ne pomaže je već imaju razvijenu rezistenciju na već spomenuti P.
nemojte čekati male biljke lakše je rješiti nego velike koje su već razvile pune lisne mase.
ukratko spidermites-i su najgora vrsta nametnika koje možete imati ali tu su i thripsi i fungus gnats ...

pozz
 
01.08.2008
3
0
0
35
oj dal moza pomoc farmaceutski sojin lecitin u tableticama ako ga rastopim i zalijem jadnu biljcicu-sve sam probo a ona se jedva drzi
 
19.07.2019
6
5
3
43
Pozz ekipa prvi put se javljam!!
Imam problem nametnicima. Nesto malo bijelo jako sitno gmize po listovima (nezz sta bi bilo) gricka mi listove i radi male rupice a uz njih ima i nesto malo zeleno iste boje listova a slici minijaturnom skakavcu!!! Inace su mi na prozoru na visini od 16 m!!! Molim pomoc ako zna tko sto je to i kako da se toga hitno rijesim. Tnx
 

brujo

Aktivan Član
03.04.2014
151
339
63
20190805_171019.jpg Nabavio sam ovo od plantele, navodno sto posto bio.
Nisam bas fan kemije kada se god moze izbjeci.
Trebalo bi odbijati sve vrste grickajuckih nametnika koje napadaju lisce.
Juce sam jako dobro naprskao biljke (lisce je bilo puno rupica, nista srasno, ali bolje sprjecit nego lijecit)
Ima li neko kakvo iskustvo sa ovim preparatom, djeluje li?
 

nexus777

Aktivan Član
01.09.2016
170
714
93
Skakavci i dalje dosli na marendu u manjem broju,,a pod obavezno koristim u autu SMC ,bez njega vise nista u zemlju,,jedan grow sam se toliko bio izivcirao sa paucima,da sam mislio da cu ispizdit.:thumb:.
Uglavnom posluzit ce i prati...
 

trevor

trebace prsti guzici svrbljivoj
16.04.2014
166
487
63
Primetio sam na biljci na nekoliko mesta gde se racvaju grane neku sitnu braon piljevinu, kao da je nesto uslo u stablo odnosno granu. Do sad nisam imao previse problema sa gamadnicima, jesu li to oni prokleti crvi sto na kraju udju u cvetove? Izbacila je tek poneki pistil pa sam odmah uzeo i isprskao Apache insekticid racunajuci da je ovo zadnji voz za prskanje. Ako neko zna nesto detaljnije o ovome, bio bih zahvalan.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ovako sam to resio prosle sezone

e pa dodjavola, doqr, ili kako bi to klingonci rekli, khoo-vakh!!!

svi znamo sta je ovo

Pogledajte prilog 231666

i to bas na prvoj nodi posle drugog topiranja :GR a kako me zao da secem celu granu koja je skoro metar duga uradim sledece
prvo zasecem tankim nozem po duzini, zatim pripremim malo talstar-a u spric i to sa infuzijskom iglom, jer nemam obicne, ubrizgam malo (vise) namazem antibacc/vir kremom i zavijem

Pogledajte prilog 231667 Pogledajte prilog 231668 Pogledajte prilog 231669

sad cekam sta ce biti, a to je drugi skank sto je ceo (u koji nisam upao :D
ako propadne grana, bar sam pokusao da spasem.

Pogledajte prilog 231670

grana spasena.


Ima li neko kakvo iskustvo sa ovim preparatom, djeluje li?

ja ne, prosle sezone sam imao neki fito nesto, bio, org, kako li se vec zove i nisam bio zadovoljan.
sta ti kazes za taj?


ijaaaaaoooooooooo AHAHAHAHA
tek sad videh...
jedna od jacih nekromansija :D
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud