Napad mrava - OG Kush

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.05.2014
21
28
0
Pozdrav

Imam slučaj sa mravima, nakon što mi je OG proklijao odmah sam ga stavio van u zemlju (koju sam prije prokopao i dodao malo kupovne) sve je bilo dobro do jučer kada sam zatekao oko 5 mrava na tek izašloj biljčici, otjerao sam ih ali sam vidio da nekih 40 cm od biljke imaju rupu te da ih je još, onda sam je preselio na sigurnije mjesto u manjoj tegli te sam vidio da je jedan od ona dva listica koji prvi izadu visi i jedva se drži na biljci... neznam jeli to neki big deal i hoce li imati utjecaja na daljni rast biljke ali ozbiljno razmisljam o uzimanju nove....

Evo slika tek toliko.. hvala unaprijed na savjetima


fg.jpg
 
19.05.2014
21
28
0
:( A još čitam tu na vutri o mravima i svi govore kao ma mravi su bezopasni ovo ono netko je cak napisao da su i korisni jer jedu ostale bube, al to se valjda odnosilo na biljku koja je veca a ne ovako mlada
 

Extra

Aktivan Član
24.08.2013
151
145
43
10
Slika je dosta mutna ali cini mi se da ti je zemlja jako vlazna, smanji svakako zaljevanje jer ce ti biljoza strunit a ionako je vec ispacena od tih napada...
Sretno dalje !! :icon_wink:
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ovako..kod tebe su premlade i premalene biljke za ovaj slucaj..ali..cisto da znash..
mravi dodju cesto na biljke..kao pratilac lisnih ushiju..jer..lisne ushi sisu biljku..koja onda pocne stvarati tkz.mednu rosu..tj.sokovi cure iz biljke..onda dodju mravi..kako bi pojeli/popili te sokove...
mravi na svojim nozhicama mogu donjeti gljivice .. npr. u vocharstvu je cesto gljiva chadjavica upravo posljedica lisnih ushiju+mrava = biljka crna od gljivica-kao da je izgorila..
ali..osim gljivica.mravi mogu donjeti puno vecha sranja-npr.viruse ...
tako da...treba biti oprezan..pogotovo ako su odrasle biljke u pitanju..
eto..cisto da malo pokrijemo o mravima :)
 

krasta-zg

Aktivan Član
03.07.2008
335
43
28
35
Evo bas idem zalit mrcine (dva jucer proklijala tutankhamona) i u jednoj casi isto par mrava malih narancastih i frajeri pocnu ulazit u zemlju.Sad me to malo cimnulo,posto nikad nisam ni vidio mrava blizu biljke
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ja danas zalijem biljozu i odjednom mravi počeše navirati iz zemlje na tisuće mrava. Neznam koliko su štetni ili nisu al ako naprave kanale oko korijena vjerovatno ga i grickaju lagano. A mislim Neo Pitroid riješava sve to, a i nije štetan za bilje tak da ak ima pitroida nema mravi :thumb: .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vrhunski_indikator

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
2cetrr.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dream Master

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ne znam koliko su opasni u zemlji...ali..obzirom da imaju onu svoju kiselinu..tko zna..+ iz korijena mogu sisati sokove tj.grickati korijen..ali..i to ovisi o samoj vrsti mrava..
mozhda uopche ne smetaju biljci...trebalo bi pitati okolo-po forumima koji se bave vrtlarstvom i eko vrtlarenjem..steta ih ubijati ako ne chine nishta loshe ..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dream Master

iggim

Aktivan Član
22.08.2012
69
343
53
39
ja sam pre nekoliko godina u zelji da dobijem sto bolji dim eksperimentisao sa raznim stvarima pred kraj cvetanja pa tako i sa mravima :D rastvarao sam zuti secer u destilovanoj vodi i prskalicom prskao jednu biljku na njoj je bilo milion mrava a ona bi po mojoj logici trebalo da proizvodi vise smole kako bi se odbranila od napada. Kako bilo nisam video neku posebnu razliku i to nisam vise radio.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ne znam od kakvih napada da se odbrani, mravi ne jedu biljku... uostalom, sam si se uverio. secerna vodica... sta se jos nece probati da vutra bude sladja
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
a ima tu jedan problem, to bi morao da pogledas biljku malo detaljnije. mravi ne jedu biljku, jedu biljne vasi, ali isto tako znaju da cuvaju te biljne vasi od drugih nametnika za sebe, u neku ruku naprave "farmu" da imaju hrane, a biljne vasi moraju da jedu pa tada strada biljka. sami marvi ti nece ostetiti biljku, al ako su napravili i cuvaju "farmu" verovatno ces nesto morati preduzeti, jbg. mravi su visoko-organizovana zajednica. ako ih stalno vidjas na biljci skini neki list gde ih dosta ima i vidi da li ima biljnih vasi. mogao bi i fotku staviti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp and CilI