Napad panike, otezano disanje. Sta ciniti?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ne stavlja se citat kad odgovaras prvi posle mog posta, podrazumeva se da odgovaras meni, bas to sam pokusao objasniti u tom postu koji citiras, eh... ti si bar pokusao, sledece godine vise srece zelim, i stavi par komada bar na dva mesta, skolu si ove godine prosao... sad bi bilo dosta off-a
 

MornarPopaj

Aktivan Član
14.04.2013
110
55
28
Jao eto vidis to je kad citam a ne razmisljam, nece se ponoviti :eek: :D

Edit: Hvala, tako sam i planiro na vise mesta pa sta Bog da.
 
09.08.2013
7
1
0
Moram da postavim ovu temu ,s obzirom na stanje od sinoc u kojem sam bio . Popusio sam pola jointa , SAM . bio sam sam gajbi . (duvao sam pre toga ,ali to je bilo vise ono ,nekoliko nas u drustvu ,pa vrtimo u krug,dakle nista toliko ozb. jedanput sam doduse sa drugom cepao 2 jointa ,ali efekat nikakv specijalan) nikad aapsolutno nikada nisam imao nikakve tripove niti bilo sta slicno,i mogu reci da sam,prilicno retko duvao ,jednom u par meseci ,i to kazem uglavnom sa drustvom ,pa ono u krug ,tako da tek par cimova uspem da uvatim,ovo je bilo prvi put ,da uzmem sam joint i da ga cepam ,misleci da ce mi doneti osecaj blazenstva i opustenosti ,kao ovi prethodni (uglavnom ) ,i osetio sam ga ,bio sam u fazonu jebote konacno to je to ,ono o cemu sam citao ,slusao ,konacno me uradila ,osetio sam se kao na drugoj planeti ,sve ful,relaksacija ,udara u glavu (onako ,fino ,pozitivno ,taman kako treba da bi je osetio ) medjutim u jednom momentu ,ne mogu reci posle koliko ali recimo 5-10 minuta ,gubim osecaj realnosti i racionalnog razmisljanja i padam u neko stanje koje nikada pre toga nisam doziveo ,jednostavno ,do pola sam bio u komi cini mi se ,i nisam uopste bio svestan gde sam i sta radim ,kao da je neko drugi zaposeo moje telo i moj mozak i kontrolise mnome,kao da sam u nekoj drugoj dimenziji ,an nekom drugom svetu ,i stvara se efekat slowmotiona ,gubim osecaj za sve ,en osecam ni ruke ni noge ,ni glavu ,niti bilo koji deo tela , imao sam trip kao da igram igricu ,i da sam ja taj igrac kojim upravljam (kao u kanteru kada urpavljas onim sto puca ) ,i u fazonu sam boli me uvo ako iskocim kroz prozor ovo je ionako samo igrica ,ne mogu da poginem u stvarnom zivotu ,i nisam uopste bio svestan sta radim ,krenuo sam ka prozoru ,i krenuo da se provlacim kroz njega ,ne bi li me taj deo razuma koji je jednim delom kontrolisao mnome (80 % marihuana ,20 ja ,odnos u kontroli,u prvi mah je bilo 90 marihuana ,10 ja , pa je vremenom spadalo imam utisak ) "alo idiote oces da pogines ,iskuliraj se naduvan si ne znas sta radis ,moras da istrpis ovo i da prevazidjes bez da napravis neko sranje " ,tako da me je taj deo racionalnog mene spasio dobrim delom da ne napravim neku opasnu glupost . Imao sam trip da je sve u sloumousnu ,sve bukvalno,od mojih pokreta rukom ,do mog hodanja ,i drugih stvari,izgubio sam kontrolu nad svojim telom ,i par puta sam se udario u glavu onako jako ,bez da sam ista jace osetio ,bukvalno nisam osecao ni ruke ,ni noge ,vec kao da je neko drugi upravljao mnome ,srce mi je lupalo trista na sat ,i bio sam siguran da cu umreti ,a opet dovoljno racionalan da ne pravim paniku ,ne zovem hitnu pomoc i sl.Srce mi je tuklo trista na sat ,i gotovo da sam bio siguran da cu umreti.Poceo sam kao zombi da setam gajbom ,sve dok se nisam umorio i seo ,pa onda ponovo .. Zvao sam ortaka i hitno mu porucio da dodje do mene ,da ne bi rikno ,ili napravio neko sranje tipa iskocio kroz prozor ili sl . jer se ta sila bori sa mnom za kontrolu nad mojim telom ,bukvalno ona 75 % ja 25 ,i borimo se ko ce da preuzme kontrolu nad mnome ,dosao je ortak blejali smo tu ,meni je postepeno bilo bolje ,iako sam i dalje imao odredjene tripove ,posebno one u vidu slowmotiona ,i to d ami ruke same idu gore dole ,da sam sebe mazim po kosi ,bez da to hocu ,vec da neko drugi upravlja mojim telom i radi to . Ono sto je zanimljivo to sto mi je koncentracija bila na prilicno zavidnom nivou i da sam bez problema mogao da pratim film,slusam sta mi neko drugi prica ,i da ga pritom savrseno raumem ,bolje cini mi se nego kada sam trezan .Efekat smejanja je izostao . Gadan trip u svakom slucaju ..Trajao je (iako sam dobrim delom izgubio osecaj za vreme) po mojoj proceni neka 3-4 sata . Interesuje me misljenje vas ovde ,koliko je sve ovo normalno i uobicajeno za nekog ko nije neki "duvandzija " , i da li je iko imao tripove ovoga tipa .. Sta je sa mnom bilo sinoc ?? I da li je iko od vas imao bilo kakvo slicno iskustvo tog tipa ?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ko zna sta si ti pušio. Ili si pušio neki dobar hibridić pa si pretjerao, ili si pušio nešta ošpricano pesticidima pa te tako izulo. Možda je i vrag ušao u tebe, pa nebi bilo zgorega posjetiti egzorcista da ga istjera. Sve u svemu ja bih rekao da je umjerenost majka solo duvanja.
Oduzetost se zna dogoditi svakome ako je neumjeren posebice kod potentnih indika, ali to da netko upravlja tobom e to je stvar od tebe i tvoje glave pa bi mogao da posjetiš psihologa.
Usput a koliko ti godina imaš? I nadam se da se nisi registrirao sa pravim imenom i prezimenom.
I najbitnija stvar je da nije bilo potrebe za otvaranjem nove teme jel ovakvih tema ima na pretek, pa bih mogao se upoznati i sa pravilima foruma prije svega :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DrOrange
09.08.2013
7
1
0
22 godine ,duvam od 17e ,kao sto rekoh ne redovno,retko ,jednom u par meseci sa drustvom ,dakle nas nekoliko na jednu buxnu ,ovaj put sam uzeo sam i stukao 60 %. Nije mi pravo ime i prezime . Nikakav vrag nikakve gluposti ,niti verujem u to niti sam ikada imao bilo kakva slicna iskustva ,jednostavno sam se oduzeo i nisam osecao nijedan deo tela ..Gadan trip ,i s obzirom kakvo sam iskustvo imao sinoc ,jako bi mi znacilo da mi neko od iskusnihij duvaca i ljudi upucenijih od mene u celu pricu prokomentarise ove tripove ,koliko su oni uobicajeni kod duvaca "pocetnika" ,iako sam prvi put duvao sa 17 ,to je bilo prilicno retko i ne toliko puno . Sve to sto mi se dogodilo sinoc je iskustvo koje sam morao da podelim sa nekim a s obzirom na to kakav je forum u pitanju nisam mogao da nadjem bolje mesto, osecaj straha koji me je obuzeo je stvarno neverovatan , posebno onaj u prvi mah kada sam totalno "odleteo " u drugu dimenziju .Jebeno ,mnogo jebeno iskustvo ,ne toliko pozitivno ,verovatno pre svega zbog mog neiskustva i straha od osecaja koji me je obuzeo a koji je pri tom potpuno nov za mene , a koji ne moze ni sa cim da se poredi (a probao sam koku 2 puta ) . Svaki komentar na sve ovo bi mi znacio ,jer sam bio prilicno uplasen sinoc za svoj zivot ,kako zbog aritmije koja je bila brutalna ,koliko zbog tih tripova i celog tog efekta koji sam proziveo .. Kazem mozda su sve to normalne stvari ,i mozda marihuana posebno ako je jaca stvarno ima takav efekat na telo i na mozak coveka (setio sam se onog vica kada naduvano pile prica kako ne oseca nista kada se naduva ,nista ,ni telo ,ni noge ,ni ruke , e u tom sam fazonu bio ja ,i stalno me je moje stanje asociralo na taj vic ),ako jesu napisite mi ,da znam ,da se ne brinem,da znam da nisam drugaciji od ostalih . ..
 
31.01.2013
27
43
0
32
..le sweet dizeeland..
nisi drugačiji od ostalih..znam ljude sa puno gore doživljenim tripovima..(konkretno mislim na ovo što si se htio baciti kroz prozor)..možda ti je pljuga to napravila jer bi se možda zapravo stvarno trebao baciti sa prozora..možda ćeš otkriti da si supermen..haha zebans..

a ovo ne osjećanje tijela i oluja ideja u glavi..sasvim normalno..

čestitam što si se prvi put kvalitetno zabio :D

No Joke je napisao(la):
I najbitnija stvar je da nije bilo potrebe za otvaranjem nove teme jel ovakvih tema ima na pretek, pa bih mogao se upoznati i sa pravilima foruma prije svega :thumb:
a shvati ga..vjerovatno mu se žurilo doći do odgovora.. :D
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Stjepan Simunic je napisao(la):
1."alo idiote oces da pogines ,iskuliraj se naduvan si ne znas sta radis ,moras da istrpis ovo i da prevazidjes bez da napravis neko sranje " ,tako da me je taj deo racionalnog mene spasio dobrim delom da ne napravim neku opasnu glupost .
2.a opet dovoljno racionalan da ne pravim paniku ,ne zovem hitnu pomoc i sl.
3.Zvao sam ortaka i hitno mu porucio da dodje do mene
4.dosao je ortak blejali smo tu
5.Ono sto je zanimljivo to sto mi je koncentracija bila na prilicno zavidnom nivou i da sam bez problema mogao da pratim film,slusam sta mi neko drugi prica ,i da ga pritom savrseno raumem ,bolje cini mi se nego kada sam trezan .
Eto, sam si napisao da je sve bilo ok. Malo si se prepušio i to je to. Ne paniči bezveze. A sad pogledaj koliko sličnih tema ima

https://www.vutra.org/topic/10522-ljudi-upao-sam-u-los-trip/
https://www.vutra.org/topic/10604-tripovi-tripova/
https://www.vutra.org/topic/10847-koliko-brutalan-trip/

ima ih još ... I upamti jednu veoma vaznu stvar a to je - VUTRA NIJE DROGA
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI
09.08.2013
7
1
0
Hvala na savetima i da pitam jos jednu stvar ,postoji li nesto sto neutralizuje sve te stvari,ako se naduvam ponovo tako da znam sta da radim da bi se koliko toliko doveo u normalu ?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ako vutra nije tvoja nego kupujes, nikad ne znas na kakav ces kvalitet naleteti, moj savet da prvo uzmes manju kolicinu tek da je osetis, da znas sa cim se druzis, posle doziraj shodno utisku koji ostavi... a za neko dovodjenje u normalu, milsli pozitivno, pi sto vise tecnosti, sokova, uzmi i jedi, makar voca, nemoj sedeti i pustiti da te trip nosi nego setaj, aktiviraj se, radi nesto sto inace volis... i cekaj da prodje ;)
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Skoro "identičan" trip se i meni dogodio kada sam solo roknuo osrednji vrhić Big Banga na bong.
Slow motion, svi pokreti kasne, dezorijentiranost lagana, bauljanje i držanje za zid ... :D
Jedino bez ovih suicidalnih primisli budući da sam bio potpuno priseban i svjestan da se ništa ozbiljno ne može dogoditi.

Stjepan Simunic je napisao(la):
Hvala na savetima i da pitam jos jednu stvar ,postoji li nesto sto neutralizuje sve te stvari,ako se naduvam ponovo tako da znam sta da radim da bi se koliko toliko doveo u normalu ?
Ono što je Power napisao, iako možeš sam procijeniti što ti je bolje, kretati se i raditi nešto ili sjesti i možda prileći malo.
Nauči i par laganih vježbi disanja koje ti mogu pomoći kada te uhvati "panika" i ubrzan rad srca ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
danas popodne i mene tresnilo toliko :)

u jednom momentu sam spojio pjesmu iz zvučnika sa pticom na nebu koja se glasala....zapuhao je vjetar odjednom i nošen vjetrom kobac je plovio i pijukao...
bilo je momenata da uopće neznam ni gdje sam,ni gdje sam bio....a sjedim na terasi :)

osobno volim kad tako jako utripam,biti sam :)
onda i zaplešem ako treba :)
ne umire se tako lako,hehe
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Hehe, Venlo uvijek ima do jaja postove u ovim " loše sam istripov'o" temama. :rasta1:
A ima ih u zadnje vrijeme i previše. :shit2:
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
thc brale, to ti radi čisti thc. Ima neka usporedba na yubitou, dali su ženi cbd-a i thc-a,svaki posebno, na čistom cbd-u je bila happy, opuštena, smijala se stalno, dok na čistom thc-u je imala je..nu paranoju i neugodna iskustva..
pretpostavljam da cbd poništava efekte thc-a kao i dugi određeni kanaboidi..e sad problem je što neka trava ima više thc-a, manje ovog drugog, što je znak ili je nedozrela, tj trebala još ostat da zreli, a uzgajivač je odrezao i diler ti je dao.
Druga mogućnost je da je to takva sorta (manja vjerojatnost), ovo lupanje srca 300 na sat kao kažeš je čisti efekt thc-a, pada naglo tlak, još ak si niskotlakaš scrce počne udarati brže,ti si se prepušio vjerojatno, a drugo paranoja je ubrzala rad srca,znači umjesto da si legao i dao mozak na pašu u tim trenucima ti si počeo multiplicirati taj loš film.
Znač ti možeš birat kad ti poče navirat loš trip da ili kreneš u tom smjeru i potenciraš to sranje ili kažeš ma boli me k.. to je sve od toga i onda krene u nekom drugom boljem smjeru, ti si izabrao jbg-a lošiji smjer.

Dakle ne pušit nedozrelu travu od dilera i trebalo bi bit sve ok. uzgoji sam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva
09.08.2013
7
1
0
Nisu to bile suicidne misli u smislu "idem da se ubijem nesrecan sam svojim zivotom" vec sam bio u fazonu ,vau vidi kakva igrica ,upravljam nekim likom,(taj lik sam bio ja sam) kao u gta ,ili u kanteru kada vidis samo ruke lika i uzmes misa i upravljas ga .A jedan deo mog mozga je bio ubedjen da spavam.Tako da sam bio u fazonu ,ma jebe mi se iako iskocim kroz prozor ,ovo je samo igrica ,dobicu novi zivot i idemo dalje,ili ja samo sanjam sta god da mi se desi to je samo san ,nije stvarnost ,potpuno sam izgubio svest ,i bio sam u nekoj drugoj dimenziji,krenuo sam da provlacim glavu kroz prozor ,kada me je nesto tresnulo i reklo "alo debilu ,napusio si se iskuliraj ",dakle marihuana je upravljala mnome 95 % ,a ovih 5 % je moj razum bio ,i on se jedno dobro vreme borio sa njom,i pocinjem da hodam kao idiot kucom ,i kaze meni stani ,stani ,ali ne mogu da stanem samo hodam i hodam ... POKRETI KRECU DA MI BUDU NEKONTROLISANI ,ruke mi se same pomeraju ,imao sam trip da moze da mi se desi da uzmem noz i pocnem da se ubadam ,ali sam ipak jednim malenim delom svog mozga ,bio svestan da cu se iskontrolisati,tj.da ce me taj deo zdravog razuma spreciti,ipak sam zvao ortaka ,hitno da dodje do mene za svaki slucaj da taj "nezdravi deo " ne preovlada pa da zaista napravim neku glupost .. Au ljudi koliko sam se uplasio sinoc pa vi niste svesni ,iskustvo koje nikada nisam doziveo ,niti bilo sta slicno ,potpuno odsustvo svakog vida shvatanja gde sam ,ko sam i sta sam,bivajuci u potpunoj konfuziji ,i u nekoj potpuno desetoj dimenziji ,gde sam izgubio skoro pa svakav vid kontrole nad svojim telom i umom .. U trenutku sam se video mrtvim i samo cekao trenutak kada cu da padnem u nesvest .. Haos bre ! Cini mi se da je moj strah i mala doza paranoje koju sam osetio sinoc posledica toga sto nikada ranije nisam doziveo nista slicno i sto nisam znao da marihuana moze imati ovakav vid efekta (uvek sam mislio ,naduvas se ,lepo ti i to je to ,tripovi ,halucinacije i sl. nisam nikada ni pomislio na to) ...
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.183
358
S.S., šokiraš me, majke mi. Ne tiče se samo to sad isključivo tvog posta, ima ih još nekoliko bar.

Meni se čini ipak sve to malo pretjerano. Pušim 20+ godina, i nije da nikad nisam imala neki bad trip, a i ja sam gledala svoj vlastiti crtić, hehe, pa i osjetila većinu tih nekih senzacija o kojima ti pišeš, i to mi se sve svidjelo, to je i jedan od razloga što duvam, ali ovo što ti navodiš, i sama preciznost i mijenjanje postotka u raznim situacijama, kombinacije, pa i depersonalizacija.....da malo ne pretjeruješ s doživljajem, ha?

S druge pak strane, tvoj opis izgleda kao da si bio na LSD-u i da te je jako loše opralo. Priča se da znaju malo zalit travu kiselinom, ali tu sam na vutri pročitala da je to kemijski nemoguće, a i bilo je objašnjeno zašto, i to je vrlo logično, zapravo.

A možda je i "obračun sa samim sobom", al i to mi je too much pretjerano. Izgleda kao da si, Il jako destruktivan, a u tom slučaju, šanse su ti lapo-lapo da se jednom zaista baciš s prozora, jer te libo ona stvar, kad si već u igrici, il središ stvar sam sa samim sobom.

Ovo drugo, s obzirom na 22 g. čini se malo vjerojatno, a prva opcija mi se čini još puno više nevjerovatnija.

Uglavnom, da sam na tvom mjestu, tako mi se bar čini,
sigurno bih zapalila još najmanje jednom, ali mislim, bar, da mi se desi takav sličan loš trip, jako bih razmislila jel trava baš za mene. Il bi se pitala, iz mog ugla gledano, u čem je problem, jer nije baš uobičajeno. Eto, ne vjerujem da se takve trave nalaze samo tako na tržištu, čak su zapravo i izuzetak. Moguće je, ali onda još treba spojit korisnika i takvu vutricu...

Hehe, e jesam se naduvala, hehe :) Na kraju krajeva, sve je moguće...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa and CilI
06.04.2013
10
6
0
31
Behind the Corner..
poz, prije par godina sam imao vrlo vrlo slicno iskustvo, bio mi je treci ili cetvrti put. Donio sam kući gram, ispusio pola na tarasi, tek sad shvatam koliki sam pocetnik bio..Inace, ulazim nazad u sobu, aritmija, panika, paranoja, izgubljenost, sm, pritisak u usima, bas kao sto ti kazes kao neka igra, mada sam ja imao osjecaj kao da glumim u filmu, da mi je ta cijela noc kao jedan film..btw, tada mi je malo trebalo da probudim starce da me vode na hitnu..xD xD
Ne mogu reci da mi je to bilo negativno iskustvo jer sam u tom periodu bio posvađan sa starim nekih 2, 3 mjeseca i nesto me mucilo jako, nisam mogao odgonetnut sta je dok nisam imao to iskustvo, lezim na krevetu i odjednom mi pred oci dođe on i kao da mi neko rece da bi se trebao pomirit s njim, da je to ono sto me u zivotu dosta koci, nevjerovatno je koliko sam tad shvatio stvari vezanih za prije svega starog, prijatelje, skolu i slicno..
Dobro se sjećam da sutradan nisam otisao u skolu jer sam mislio da neću biti straight..
Sve u svemu, jedno putovanje kroz koje sam prosao i koje je dosta traga ostavilo na meni, koja nesreca da sam bio potpuni pocetnik
hehe
 

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
Niš se ljudi ne sekirajte sve je to normalno, pretpri i bok, ali ono što će pomoći je buddy sistem, pusite u startu s ljudima koji puse i pratite sta rade, ako se pocnete cudno osjecat pitajte ih jel to ok, nek vas nije sram ispast papak jer svi u startu zatripuju na jedan ili drugi nacin,gledajte koliko oni stavljaju zize u buksnu, vi stavite trećinu toga, ako vas i to na pola pljuge krene lupat jako, ostavite joint u pepeljari na pola sata, sam ce se zgasit pa kad se malo odmorite onda jos malo. Važno je da si izbacite osjecaj pohlepe iz glave, ma nece me ovo lupit pa sam popusi 2 grama u jednoj buksni i veli da su ga zmajevi po kuci ganjali...

Mene je tako isto spucalo kad sam se prvi put upoznao sa "skunkom", isto konjine mislili kaj to ima neke razlike, vuva je vuva, suni ti to sve u topa da smo mi sigurni da cemo se nafutat. Ljudi moji ja sam se non stop bez prestanka pol sata urnebesno smijao. Caka je bila da mi nije bilo do smijeha, zedan ko konj al se nemogu smirit dovoljno da popijem guc vode...

Tako da ekipa bez brige svi imamo ovakvu priču, nek vas to ne preplasi od daljnje konzumacije ;)
 

puRa

Aktivan Član
24.05.2008
58
24
8
35
Ovako i ja sam doziveo neke strasne stvari po prvi put . Tipa da skratim otisao sa ortakom na buc i posle buca na pivo - uglavnom popio sam i pivo i odjednom me spucalo da sam izgubio vid poceo da pegliram da se preznojavam izbacio sam sve iz sebe a telo mi se i dalje napinjalo . znaci bukvalno sam skroz izgubio svest i bio kao u lucidnom horor snu. nikad mi losije u zivotu nije bilo . i sad me zanima zbog cega tako lose iskustvo . jel to bila prskana vuja pa zbog piva ili sta ?