Napad panike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.03.2016
2
1
3
27
Meni ima smisla da neki koji doživljavaju napade panike prilikom i nakon konzumacije možda imaju problema i stresova u životu koji im se možda ne čine velikima pa ih potiskuju, ali kada se napuše ti problemi im se podsvjesno vrate u obliku napada panike...

pa vjerojatno mi je taj napad panike i uzrokovao stres pod kojem sam radi ispita na faxu...vjerojatno je vutra samo potakla moj mozak da taj stres izađe iz mene u obliku panike
 
  • Sviđa mi se
Reactions: publicenemy

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Upravo tako. To je i bila poanta mog upisa na prošloj stranici. Ubuduće zapali kad imaš sređenu situaciju ako se već ne možeš nosit s tim.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Kickboxacica
02.04.2015
84
109
33
@taster
Ja sam imao taj problem svakog dana imam ga i dan danas ali ne cesto. kao sto ti je rekla lulu "Analizirala bih svoj "život" u poslednje vreme. Da li si se susreo sa nekim stresnim situacijama, nešto što si potisnuo, pokušao da izbegneš, itd." Ja sam imao mnogo strsnih stvari u zivotu, takodje sam to vrlo dobro okusio kad sam imao pozar u kuci izazvan mojom krivicom, taj stres ne mozes da osetis odmah, nakon par meseci se osetilo, posle svega i svacega to se nakupilo i vutra me vise nije radela kao sto me nekad radela, nema vise te neke pozitive naravno bilo je i paranoje kao i svima sto se desvaju i dan danas. kod mene se nastavila ta paranoja i svaki dzoint je bio paranoja, ti neki neprijatni leptrici u stomaku koji mi nisu prijali, isto mi se desavalo da me nesto u stomaku kao zaboli, nije to bio neki bol, cudan osecaj i non stop je tu bio dok nije prestao rad, tu i psiha radi svoje ne mozes da prestanes da mislis na to. Moj ti je savet da prestanes sa pusenjem bar mesec dana ili 3 meseca, kako ti odlucis, da pazis sta pusis sa ulice, slabija trava mi da nekad te pozitive, dok jaca trava mi vraca tu paranoju s tom jacom samo 2 do 3 serije i dalje ima te paranoje ali mogu da je podnesem, takodje i krug ljudi moras da izaberes gde nije toliko napeta situacija. zato sam ja odlucio da sadim svoje i da znam sta pusim, nacicu sebi neku vrstu koja ce da ima taj slabiji rad i da lepo utice na mene.. nisam mogao lepo sve detaljno da kazem preko kucanja u sustini to je to.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: H2O888
30.11.2015
61
164
33
35
ja bih to laicki opisao iz svog iskustva...desi ti se neka trauma u zivotu u ovom slucaju da se prenapusis,skoci tlak,znoje se dlanovi..u jednom trenu pomislis da ces dobiti srcani ili mozdani udar i to je poprilicno da ti se psiha razjebe.neznam koliko ste upuceni ali mozak je sklon ponavljanju stvari koje su za vas bile traumaticne.sto zelim reci?zelim reci da kad god se napusite(poslje tog prepusavanja ili ti traume koje je mozak dozivio)javlja vam se isti osjecaj.cak zna biti toliko sjebano da se napadaji znaju javljati bez pusenja(iz cista mira)osobno sam imao jako tesko razdoblje i uspio sam to savladati nekako na psihickoj razini.Za sve nas koji volimo zapaliti,(a imamo problem s psihom)preporucavam cbd strain,nikako pusiti travu s ulice!
 
30.11.2015
61
164
33
35
Lagao bih ti kad bi rekao da sam to rijesio,znam samo da je trajalo otprilike 10 godina,s time se sjecam jednoga sto je mislim vezano uz to da sam to" rijesio"jel mislim da se to ne moze izljeciti nego jednostavno s vremenom nestane ili se covijek uspije nositi s time.uglavnom skuzio sam da svaki put kad zapalim pocne mi se javljati taj osjecaj i prestao sam pusiti na tipa 2 god.i tako ja jedan da sa mladjom ekipom u parkicu (u kvartu u kojem se svi znamo)ajde daj zapali s nama.Decki znate da ja nepusim,samo cu se zbedirati i otici....Vele oni meni daj ajde samo probaj i ja reko daj.Ja se napusio,fenomenalno mi je bilo i ja poceo brijati s tom mladjom ekipom...nikakvih napadaja,ma ni da bih pomislio na to.uglavnom to je trajalo nekih godinu i nesto dok se nisam opet povukao u sebe.napadaj me zna lupiti i dan danas.iskreno pusio sam do nedavno svaki dan i bilo mi je vise dobro nego ne.SKUZIO SAM DA MI BUDE LOSE;AKO SAM PRIJE NEGO ZAPALIM LOSE.Probaj zapaliti kad si jako dobro i u glavi i u tijelu.i ono sto ja pusim su sorte cbd strejnova i toga se drzim,ovo s ulice kad zapalim nekad me zna uhvatiti napadaj ali vrlo blagi i krati jer sam kroz godine naucio to kontrolirat.Znam da je tesko i da ti se vrti sto stvari kroz glavu a pogotovi oni da ces umrijeti,no moras nekako to unutar sebe pobjediti.neznam kako ti pomoci jel ni ja tocno neznam kako to rijesim,ali evo sve sam manje vise napisao ako te nesto zanima slobodno pitaj 10 godina to nosim.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lunnamoon

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Slicno iskustvo imam i ja, pre nekih 6-7 godina sam ''jedva preziveo '' jedno napusavanje, i od tada nikad ne znam kada ce me lupiti o5! Mogu da se napusim i da ne bude nista a mozda me i lupi paranoja i pritisak i lupanje srca itd... Ali naucio sam da zivim sa time, i jako mi je zao sto ne mogu da pusim kao pre... Kako sam regulisao to? Nasao sam sortu koja mi odgovara (u mom slucaju je to Aurora indika) i izbegavam sative . Ako bas moram da pusim meni nepoznatu sortu, uzmem dim-dva, cisto da ispostujem drustvo, malo me uradi i ako ima problema vrlo brzo me pusti! Ali mislim da nikad vise nece biti kao nekada, i sto se pre pomiris sa time, bice ti lakse! I veoma bitna stvar, sto je rekao @Alucard123 moras znati kako se osecas PRE NAPUSAVANJA, tj ja u skoro 90% slucajeva znam kako ce me lupiti! Desava mi se nekad da ekipa zapali i ja znam da ce da mi smeta, jako mi je krivo zbog toga ali sta da radim, iskuliram i popijem pivo-dva i trudim se da se ne smorim mnogo sto su oni high a ja ne :) A 99% ljudi kojima se to desava ima nekih problema sto sa zdravljem sto u porodici ili slicno, tako da, sto sam ja mogao da zakljucim, nas trava dovodi do toga da ta (obicno potisnuta) osecanja isplivaju kad se napusimo.... Tako moras proci kroz tezak i dug period do prihvatanja stvari onakvih kakve jesu i bice mnoooogo bolje! A inace nisam nikad probao CBD sortu i ako imate neki savet konkretno koju da probam, bio bih zahvalan.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Ma nemam ja taj problem konstantno..Vec nekada kada sam nesto bio pod stresom se zna desiti..Kako god..hvala na podjeljenom iskustvu;)
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Kad sam uspio malo dublje ući u svoju napetost vidio sam da nisam tu di jesam nego sam zarobljen u prošlosti. Puno, puno godina sam živo u napetosti, u realnoj paranoji da ću biti otkriven. Od kada sam bio dijete pa kroz cijeli pubertet, stalno sam bio napet jer sam se osječao krivim jer sam radio ono što se ne smije.

Kad sam bio dijete bio sam vražiji i stalno u kaznama koji nisam poštivao kao ni autoritet ali sam stalno živio u krivnji i u strahu od kazni bilo od roditelja, od drugih ljudi, policije, odgajatelja, škole, to se sve nastavilo i kroz pubertet. Cijelo tijelo je stalno bilo napeto, i razvio gastritis itd... ali nisam imao napade panike i pušio sam vutru masovno.

Toliko stresa sam proživio živeći na rubu. Svaki dan bez prestanka. Puno ljutnje je potisnuto, ogromna agresija zbog toga jer su me maltretirali samo svojim mislima i pravilima. I danas evo sjedim u svojoj kući i kad zapalim par dimova osječam napetost. I kad se prepustim osječam se kao da će mi ti koji me sude doći na vrata. Čim izgubim kontrolu osječam kao da ću biti raskrinkan... iako realno u sadašnjosti nema nikakve brige. Nema me ko raskrinkat. Policija nema šta jer vutre šta imam za osobne potrebe samo kući pušim u jako malim količinama, posolim si par puta duhan. Sa svime sam jako otvoren i imam integritet, ali kao da puno toga potisnutog izlazi iz mene.

Zvuči malo off topic ali za mene nije. Jer čim malo više se napušim i izgubim kontrole odmah mi se javlja lagana panika koja raste proporcionalno napušenosti, a i ako postoje kakve teške brige i to je povećava dosta. A tu se još nadodaju i ostali vrlo vrlo ozbiljni psihodelični napadi panike, a može se reći i psihoze i nažalost evo me. Normalan sam dobar, čovjek pod naponom, osječajan ali u granicama normale, vrlo razvijene percepcije, vanjske i unutranje ali tu sam u petlji. Previše dana je prošlo u napetosti, jako, jako puno i sada kad sam sve "sredio" i tu kraj sebe imam 7+ vrsta jednostavno mi prvih 10 minuta je uvijek onako napeto i kad pusim CBD sorte ali me kasnije lijepo relaxiraju kao npr CBD Shark Shock...

Ali možda je sada vrijeme čišćenja psihe pa se osječaju zaostaci iz prošlosti jer osječam da nisam tu. Kao šta neki kažu duhovni napredak je kontrolirana shizofrenija... eto nadam se da će nekome pomoći da i nešto svoje poveže jer tako i ide psihoterapija...
 
31.01.2017
5
3
3
Znaci nisam jedini. Imam staz od 10 godina, pusio sam 2 do 3x dnevno, kolicinski dosta, I uvek je bilo fino. Uvek sam se hvalio kako mogu najvise da popusim. Onda lose iskustvo na Lsd-u, posle toga vise nije isto. Sad kad popusim buksnu, takva paranoja, lupanje srca, celo telo drhti. U umu haos, strah da cu da odlepim, misli su mi konfuzne totalno. A postovi ovde mi pruzaju uvid da to nije toliko do vutre (konstantno se pitam kako je to moguce da neko ko je vario toliko sad ne moze da izdrzi buksnu) vec do mog psihickog stanja. Jer istu vutru ortaci hvale kako je odlicna. A meni je dijagnostifikovana akutna psihoza. Zato sad pravim pauzu, dok ne dodjem nekako do nekog cbd straina od koga planiram I ulje pravit, pa da njime zamenim lekove koji su mi prepisani.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Najbolje napravit stanku od pusenja i mozda uvesti neke tehnike disanja i opustanja kroz neko vrijeme da se mozak navikne na opusteno stanje. A onda probaj sa neki CBD uljem.

I znam da cu sljedeci put sebi uzeti nesto sa jako malo THC-a manje od 3 posto a dosta CBDa. Probao od 5, 6, 5 posto sative, indike isto je to dosta a ja bi htio da mogu lijepo napunit malu rizlu da sto manje duhana...

edit : naravno, govorim o rekrativnom pušenju, a da je ugodno iskustvo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lunnamoon

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Nažalost koliko god iskustva imao sa svojim ludim umom nisam ni ja imun. Kroz zadnjih 6 mjeseci tolerancija mi je padala do zanemarive doze. Jednostavno u meni se nakupljala kritična masa napetosti koja je prije tri dana eksplodirala.

Doživio sam ponovo tešku paniku,mislio da sam gotov. Nisam smio ostat sam, cura nije na posao isla. Nemoguće je sada zamislit kako mi je bilo kad sam došao sebi nakon dva dana.

Uglavnom stao sam sa pušenjem jer mi je to glavni triger bujice misli koje krenu jer me opere teški strah zbog gubljenja kontrole na sobom u potpunosti. Dugo ja pušim i vrijeme je da malo stanem. Uvodim malo tijelovježbe i vračam se redovitoj praksi vježbi disanja i meditacije. Ukratko opet sam bio do pakla i natrag iako uvijek kad pušim osječam kako mi gori pod nogama...

Nekad mi je trava sjedala odlično. Volio sam pušit i osječaj koji bi mi donosila ali stvari su se promjenile. Zbog ćega, postoji par pretpostavki, možda je kombinacija ali trenutno trava nije za mene šta mi je najteža stvar za odbacit. Prestanak pušenja cigara mi je mala beba za ostavljanje od trave. Toliko sam naučio o tome svemu, pogledao svaki video na youtubu, tisuće sati, naučio jednostavno i dobro growati, imam kraj sebe 9+ vrsta za različite stvari. Neke kjuram po godinu dana, svaka miriše na svoj način, sline mi se stvaraju kad o tome pričam ali nažalost...
 

Gogzy

Aktivan Član
11.04.2016
57
634
83
Prijatelju nemoj da ti bude teško odbaciti travu, trava je tu vec dugo prije nas i biti ce jos tu dugo nakon nas, ne ce nigdje da ti pobjegne. Samo se stavljaš pod bespotrebni pritisak, nemoj da ti trava bude prioritet, budi ti sam sebi prioritet. Fokusiraj se na sebe, pruži si neke ljepe stvari u životu mimo trave, vjeruj mi da ces osjecati instantno olakšanje kada prestaneš da misliš o travi i paranojama. Vjeruj mi jel ti govorim iz osobnog iskustva, ja sam na ljestvici paranoje od 1 do 10 bio na 12, bio sam tolko loše da nisam mogao ni šalicu kave popiti a o travi nisam ni pomišljo. Fokusiraj se na neke druge stvari, pruži si kvalitetan odmor, kvalitetan san, bavi se nekim sportom, priroda, smijeh...Takđe bi ti preporučio da koristiš neke pozitivne afirmacije tipa "volim i prihvaćam sebe u ovom trenutku". Samo opušteno, bit ce to sve good s vremenom, istina je da se nece riješiti za par dana jel taj problem i nije nastao u par dana ali s vremenom bit ce bolje. Samo hrabro i bez nekog pritiska da nešto moraš ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lunnamoon

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.586
2.598
Lako danas upasti u kandže frke i panike. Ja dio što ne rješim ove godine,prenašam u sljedeću. Ko' na faxu,jbt...
U rijetkim trenucima osjetim da su kandže malo popustile. Odmah se osjećam bolje.
Danas mi se zaštopala kanalizacija. Nisam uspio odštopati. Moram zvat' profesionalce.A oni deru po novčaniku.Plaća tek u srijedu. Love nemam,:poop: plivaju,poludit' ću ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and Blader