Napala me gamad. Help!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.10.2010
12
0
1
Ljudi pomagajte, danas sam bio na sajtu posle desetak dana kad imam sta da vidim. Listovi izjedeni, rupica svugde, na samom stablu se nastanjuje bela gamad. Sta da radim, da kupim neki insekticid pa da prskam, zao mi da propadne. Na nekim listovima i tragova sluzi, nisam siguran da li je od puzeva. Ima i nekih bubica. Svaki savet je dobrodosao. IMAG0552.jpg IMAG0557.jpg IMAG0552.jpg IMAG0553.jpg IMAG0554.jpg IMAG0555.jpg IMAG0556.jpg IMAG0557.jpg
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
e ovi mali leptirići su mi ful cakani :) . Nisu ti oni krivci za izjedene listove, listovi su pojedeni od skakavaca, a ti mali bjeli samo taj pamuk slažu po biljci pa jedino može doć do plijesni.
slobodno napraši biljku pitroidom i ošpricaj actarom ;)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Kakva 3 prstohvata na litar vode, to nije mjera. Napravi punu dozu i ošpricaj temeljno. Znači neće ti pomoći da poprskaš, moraš biti temeljan, a to je velika razlika.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Mislim nije mi jasno to prstohvati, sa takvim stvarima se nije za zaebavat, pogotovo umakat prste u takve otrove. Inače kod baratanja actarom koristim gumene rukavice i na ustima uvjek imam zaštitu. Ja kupujem actaru u vrećici, jedna vrećicu spičim na 5 litara i to je to. Neznam kakva je ta što se prstohvatom dozira, i opet nemaju svi iste prste.
 
19.05.2015
65
16
18
36
weeducation.co
Jucer sam vidio nekog mini skakavca na stabiljci al je samo pao dole mrtav dok sam protreso. Ma da svaki put dok protresem vidim da ima dosta nekih musica po njoj. Morat cu izgleda punu dozu i pospricat.

EDIT: Obuko sam rukavice i maskicu na lice da nebi bilo nismo znali
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Actari treba 2 do 4 dana da pobije nametnike, manje skakavce i slično. Ona zapravo otruje nametnika ali dok počne dijelovati treba vremena. I kad ošpricaš s njom nemoš očekivat da će nametnici u trenu nestati, neće jer ih ona ne odbija nego ih ubija polako. Ako hoćeš postić efekt i da odbija i da ubija u čašu vode staviš sitno narezanih par režnjeva češnjaka i pol žlice papra, dobro izmješaš i ostaviš prek noći, ujutro procjediš i onda kad radiš actaru samo ubaciš u prskalicu s njom tu čašu vode češnjakuše i da vidiš kako insekti bježe od mirisa češnjaka, ima da ih nema.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cakleni
19.05.2015
65
16
18
36
weeducation.co
Prekjucer sam posprico Actarom, vidjet cu kroz par dana stanje. Da li mogu opet za par dana, ako nece ovo djelovat kako treba, zaspricat sa pravom dozom Actare + cesnjakusom?

EDIT: Onda je to pravi efekt, jer kao sta kazem, jucer sam tog mini skakavca vidio i samo je pao ko pijan.
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Actaru koristim vec 4 godine (povrce)... nikad niti masku,niti rukavice... kesica od 4 grama,imam vagicu i izmerim 1g i stavim na 1.5l vode(tako i na vuji koristim)... a sad narod sto koristi prstohvat,to nikom ne savetujem,niti bilo kome savetujem kao sto ja koristim... moj savet je uvek na kesicu od 4grama 15l vode... po upustvu je 20l...
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Moze i tako da prodje kako si uradio.. napravi kako ti je Joke rekao i vec sutra mozes prskati,al nemoj biljke,vec okolo biljki i nemas problema... neces ih spaliti,al imaj u vidu da je to otrov...
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Actaru koristim vec 4 godine (povrce)... nikad niti masku,niti rukavice...

Imao sam ja jednu poznanicu koja je tako govorila. Bavila se povrtlarstvom, znala je i prskat cijelu njivu i vrt raznoraznim insekticidima, modrom galicom, zelenom galicom i kojekakvim kemijama, nikad ni masku ni rukavice nije nosila. Uvjek su joj svi govorili "ajd nebudi luda" a ona je znala reć "ma dajde ljudi pa nije mi ništa". I tako je godinama bilo. Na žalost ona više nije živa, preminula je prije dvije godine u svojoj 44-toj godini života. Dijagnoza 4 kancera sa metastazama, na plućima, jednjaku, želucu i dobrano jetra zahvaćena. Od svoje 18-te godine provodila je dane na njivi u kopkajući po vrtu, bila vrijedna ali tvrdoglava žena.
Poanta korištenja pesticida ili bilo kakvih insekticida jest pravilna zaštita, to svima treba biti prvo na pameti. Neće tebi biti ništa sada, ni sutra, al ti takva neopreznost zna donijeti zlo s godinama, pa se ljudi onda pitaju od čega.
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Joke,upravu si... ja hemiju retko koristim,actaru zbog skakavaca najvise,a ni to ne bi... a modre galice i kojekude,nope... actara kad dodje u dodir sa tecnoscu oslobadja otrov,ja nisam tvrdoglav.. vec sam upoznat sa materijom... a pogledaj sastav gumenih rukavica koje koristis i kakve otrove one imaju,jel korostis primer puder radi preventive zastite ruku,kancer(ne daj boze napada kozu brzo) kad koristis gumene rukavice,kakav miris imaju... @No Joke brate moj,upravu si,zastita na prvom mestu pa sve ostalo,nas zivot je najvredniji... od sad cu i ja koristit,veruj ali higijenske rukavice,te gumene izbaci i ti iz upotrebe... hvala na savetu,peace brate
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Imate oboljenje pluća koje ljekari opisuju kao "farmerska pluća" ! Radi se dakle o uticaju sijena, trave, polena i prašine iz istih, koji nakon odredjenog perioda ostavljaju posledice na pluća seljaka farmera... te smanjuju kapacitet istih, i izazivaju dalje komplikacije ! To radi sijeno, a šta tek rade pesticidi, herbicidi i ostala hemija... u to neću da ulazim, već samo da se u potpunosti složim, sa preporukama o čuvanju zdravlja koje Vam je predočio No Joke ! Zdravlje prije i iznad svega :djede:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cakleni and No Joke

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Napuniš neku čašu od 3 dl. mlakom vodom. Ubaciš untra pola čajne žlice papra, naribaš ili sitno nasječeš 3 režnja češnjaka i mješaš dok se većina papra otopi. Kad to sve napraviš samo poklopiš čašu nečim i ostaviš minimalno 12 sati. Nakon 12 sati voda će imati odvratan i odbojan miris, procjediš je kroz cijediljku ili gazu i dodaš je u prskalicu. Zajedno sa otopinom actare, ja imam od 2 litre prskalicu tako da smućkam četvrtinu vrećice actare u 1,5 litru vode i istresem tih 3 deci češnjakuše u to i deri. Vidim skakavce okolo ali nejdu više bliže biljkama. jedino je problem što nakon kiše moraš ponovo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe