Napala me gamad. Help!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

blackfox

Aktivan Član
04.05.2012
216
864
93
40
Pozdrav imam gadan problem sa istim ovim bijelim skakutajučim nametnikom sa pocetka ove diskusije IMG_4763.JPG
Ne mogu reci da rade neku stetu tipa izjedenih listova ili bilo kakvu stetu da se vidi na biljci ali skoro sve manje biljke su sve vise i vise obavijene tim njihovim "pamukom".Skidam rukama kad dođem ali to nevrijedi. Špricao sam sa mixom papra, cesnjaka i duhana ali to uopce nije pomoglo, vec drugi dan su opet bili gore. E sad posto nemam pristup actari zanima me da li je pametno spricati sa Biokill univerzal?? Ako netko ima kakav drugi prirodni savjet bio bih mu zahvalan ili neko iskustvo sa doticnim biokillom i dali je uopce pametno spricati sa njim.. biljke su jedno tjedan dana u cvatu..Hvala
 
19.01.2015
132
99
43
Pozdrav ovako bio sam na spotu upravo i biljke su perfekcija dode mi da spavam pokraj njih kako fino mirisi sve hahah ali uocio sam 2 neprijeatelja mala zelena skakvca a nebih da mi uniste moju perfekciju jer je jako puno truda tu ulozeno i para pa me zanima u pevecu hrvatska to mi je najblize za kupit nesto protiv gamadi da mogu po listovima i stabljici i okolo pospricat sta preporucujete listovi su perfektno zdravi za sada ali bolje sprjecit nego ljecit :)
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ako ti je biljka zdrava i skakavci ke ne diraju zasto da je trujes? Nemoj da komplikujes druze,ako vidis pocetak problem onda krenes u akciji... a mozda se i ta 2 skakavca sklonila malo od sunca,ne mora da znaci da ce da je hasaju :)
 
19.01.2015
132
99
43
Hm... a neznam izgledali su mi ko da uzivaju na njoj sad kad se miris poceo osjecat sad to primjecujem ali ako tako kazes onda cu vidit sta ce biti hvala :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Ak je biljka vec velika, nece joj nista bit.
Ne znam u cemu je fora ali meni je jedan strain pojeden cijeli a drugi strain niti tockice. Valjda i biljke znaju koja im sorta vise pase :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cakleni
19.01.2015
132
99
43
Biljka je cca 60cm i stabljika je ajmo reci ko palac debela poprilicno i mogu rec da me to cudi bas jako debela stabljika a biljka je dosta i grmata hahahha :D tako vidicemo nadam se da lagano treba pocet cvjetanje da pokaze spol :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
05.04.2012
18
164
28
u banani
Te cikade su vrlo zahebane, prenose vrlo opasnu bakteriju Fitoplazmu. dovodi do smanjenja prinosa, cesto se ocituje listovima zlatne ili crvene boje na biljci ili dijelu biljke... OPREZ :djede:
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
@blackfox ja za njih koristim sprej za muve/komarce. samo prskaj izdaljeg i nemoj da namastis listove spalices ih.

nego, jel sam ja to utripovao, ili... kad su autosi poceli da se pune, lepe i sire miris smanjio se broj nametnika na njima?
 

blackfox

Aktivan Član
04.05.2012
216
864
93
40
@HazaLover ,neznam ja sam ih pospricao biokillom jer su mi vise dopizdili stvarno i bio sam jucer i vise nijednog nema, ali imam dvije u kasnom cvatu skoro pred skidanje i na njima ih ima ali ne tako puno, tu i tamo i to na granama i listovima. na budovima nema nijednog ali cu provjeriti detaljno te budove kad ih otrimam da nebi bilo tog pamuka ili sta je vec u njima..Njih nisam ni spricao jer jos malo i gotovi su, a ove manje planiram u par navrata pospricati sa vodom iz prskalice jer kise nema ni blizu pa da se sapere taj biokill jer karenca mu je 4 tjedna.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tuzni
09.10.2010
12
0
1
Pozdrav svima. Prskao sam biljke aktarom zbog problema sa tim malim belim gamadima pre nekih 30 dana, posle toga je bilo ok. Pre neki dan odem da obidjem i vidim gomilu nekih gamadi, mislim da su te male bele samo odrasle. Nisam primetio da su nanele stetu, listovi su dobri, nema rupica. E sad treba mi savet, da li da prskam biljke sa necim (i sa cime?) ili da ne diram. Ne vidim neku stetu ali mi bodu oci i plasim se da ne dodje do stete. Unapred zahvalan!

EDIT: Zaboravio sam da napomenem da sam par puta napravio "cesnjakusu", malo belog luka i bibera (cesnjak i papar) i prskao sa tim, razredjeno sa vodom, pomoglo je donekle, ali ove male bube su tu i dalje.
 

Prilozi

  • IMAG0593.jpg
    IMAG0593.jpg
    197,2 KB · Pregleda: 59
  • IMAG0594.jpg
    IMAG0594.jpg
    220,1 KB · Pregleda: 58
  • IMAG0595.jpg
    IMAG0595.jpg
    288,4 KB · Pregleda: 55
  • IMAG0596.jpg
    IMAG0596.jpg
    208,5 KB · Pregleda: 56
Poslednja izmena:

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
medeci cvrcak vec sam pisao danas o njemu, ovi su vec odrasli.. probaj opet s actarom ako ih se hoces rijesiti, skini bijele nakupine koliko mozes od toga nastaje plijesan
 
05.08.2015
9
2
3
46
Nisu one dzabe tu! Vidim na jednoj fotki nesto belo kao mrezica....da ne ubacuju larve odnosno jaja u biljku? Postoje dobre a i lose bube !!! Ja ne volim nikakve, zato ovaj sprej je kralj... poprskas i kraj posle sedam dana ponovis! Ja sam imao te probleme i evo resenja...
 

Alien51

Banned
Banovan
21.06.2015
20
49
13
29
Mi moze neko pomoc oko omjera vode sa duhano ? Imam autosa jednog dal da tu smjesu špricam na cvijetove?:)