Napavio sam problem

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.12.2010
39
0
0
39
Napravio sam problem i ne znam sta da radim dalje?
Imam vikendicu jedno 20 km od grada.Posadio sam dve lowryder u dvoriste koje je zapusteno odmah pored moje vikendice i sa tim sam napravio sranje.Videle su me komsije,slikali su te male biljcice preko mob. i pozvali policiju.Ja sam preko majke saznao da su me videli i da su pozvali policiju,ona je to slucajno saznala.Cim sam cuo to otisao sam i izvadio sam ih iz zemlje.mislim da policija nije videla biljcice ali je videla kod tih ljudi na telefonu i videli su rupe gde su bile.Klinac tu iz sela je rekao mojoj majci da je video kako je dolazila policija.Komsije su rekle da sam ja to posadio.tako da policija zna da sam ja posadio to i znaju moj auto...e sada imam sajt jedno 3 km od sela u sumi.tu imam jedno 5 biljcica koje sam posadio.ne znam sta da radim,frka mi je da idem tamo da ih polivam i obliazim.ne znam da li me policija prati,dal da ostavim taj sajt i da ne idem vise tamo?jel mogu da me privedu dok su male ili ce da cekaju dok porastu?stvarno sam u dilemi sta da radim.policija ne zna za taj sajt ali ako me prate mogu da saznaju gde idem.
jel imao neko iskustva sa ovakvim problemom???
zamolio bih vas za vasa misljenja,sta bi ste vi uradili na mom mestu?

Ako tema nije za ovu oblast premesti te je
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Na tvom mjestu bi me uhvatila panika na pocetku, a onda bih dobro razmislio... Vjerojatno bi dosao do zakljucka da se ne isplati najebati ako nije sigurno. A po tvom postu NIJE sigurno raditi nista sto ima veze s kanabisom! Ostavi ih, povuci se i zaboravi da su tamo di jesu. Pogledaj za mjesec dana kad se situacija malo smiri... Tako bih ja napravio i definitivno ne bih isao autom vise nikada do sajta, pa ni blizu istoga.
 
28.12.2010
39
0
0
39
Nisam mislio vise da idem mojim kolim nikada tamo.mislim da ce se osusiti cim pocne malo toplije,a i treba da se gnoje.razmisaljao sam samo nocu da idem samo mi je problem da li me prate ili ne. a to ne mogu nikako znati :((((((
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
Ne moraš u outdooru obavezno gnojiti, tako da s tim nemaš frke. Ja bi na tvom mjestu napravio kako ti je poručio born_to_be_green. Ako već misliš riskirati, mogao bi se po noći išuljati van da ih zaliješ. Ako ćeš tako raditi, nemoj NIKADA nositi sa sobom mobitel ili slične uređaje da te ne lociraju.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Kakvo lociranje preko mobitela :icon_lol: ne pričajte gluposti.

mattkg
Dok si još u prednosti ja ti preporučam da zaboraviš na uzgoj za ovu sezonu.
Trenutno ti ne mogu ništa na osnovu slika s nečijeg mobitela, a i kažeš da si se rješio
tih biljki gdje je policija bila.
Sada je jedino pitanje dali oni mogu dobiti nalog za pretragu kuće na osnovu tih slika.
Oko toga bi se ja najviše zabrinuo, u slučaju da imaš vutre i u kući.

Ako te privedu i krenu ispitivati i tlačiti oko ovih biljki koje su susjedi slikali, ti samo
sve negiraj ili još bolje brani se šutnjom.
Jer ne mogu te osuditi za ništa na osnovu rekla-kazala.

Barem ja tako mislim.

A možeš i postaviti ovo isto pitanje na legalis.hr forumu, bez spominjanja ovog drugog sajta.

Pozdrav i pamet u glavu. ;)
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
He-Man je napisao(la):
Kakvo lociranje preko mobitela :icon_lol: ne pričajte gluposti.


A gle, moj frend je imao gadnih problema kad su ga preko mobitela čopili. Iskreno, sumnjam da te prate, ali ako prate ne treba isključiti ovu opciju sa mobitelom.

Kao što ti kaže He-Man najbolje da se braniš šutnjom. A ako doma nešto imaš, rješavaj se za svaki slučaj.
 
28.12.2010
39
0
0
39
Hvala na savetima...
Sto se tice kuce nemam nista u njoj,ne plasim se da ce da me privedu zbog te dve male biljcice.bas su male bile tek 3 par listova su pustile.ne brinem se ni zbog slika sto su te komsije napravile za to mi ne mogu nista.posto ti biljcica nema vise tako da to nisu nikakvi dokazi...nego me brine to sta da radim sa tim drugim sajtom,razmisljam kako mogu da odradim to a da me ne provale.kako nositi vodu a da me ne uhvate.ne verujem da bi me uhapsili odmah mislim da bi me cekali da skinem te biljke tamo na jesen pa bi me onda priveli.razmisljam samo kako da se osiguram da me niko ne prati...mislim da cu jedno 2 nedelje da iskuliram da ne idem tamo,ali mislim da ce da se osuse za to vreme ako kise ne bude bilo.bas sam se smorio :((((
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Jbg druze. Takav je zivot. Sljedeci put jos vise opreza i nemas beda. A do sajta probaj nekim duuuuuuuuugim putem kojim jos nisi isao. I PAZI!!
 
28.12.2010
39
0
0
39
pazi druze meni je vikendica udaljena od sajta jedno 3 -4 km ja NE prolazim pored moje vikendice da bih dosao do sajta i nikako ne bih isao preko dana samo nocu.i nikada ne bih isao mojim kolima.samo me brine to da li oni mene prate i jel hoce oni mene da prate na osnovu ovih cinjenica i iskaza ti komsija.a sto se tice vikendice necu da idem jedno mesec dana ako ne i vise.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
a što si pametan sadio u susjedno dvorište? sam si izazivao zlo, pa si tako i dobio... morao si pustit ovih 5 u šumi i ne riskirat... jbg kolega, sam si kriv, sam si se sje...
 

GreenGO

Aktivan Član
29.03.2011
97
2
8
33
a gledaj ne mogu te pratit po mraku, trebali bi imati svijetla, ako ih ugase ti samo stani i okreni se sa autom prema njima. ako ih ne vidis iza onda te ne prate. pa nisu ludi da te prate 0-24
 
05.05.2011
4
0
0
33
da odeš sa nekim drugom tamo, kao samo da prodjete blizu vikendice, tebe ostavi blizu i pjeske odes, ili da nekog posaljes u koga imas povjerenja? ono, bar dok se ne smiri..
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Najsigurnije je da pauziraš ovu sezonu i pričekaš. Mislim da si dovoljno uprskao za ovu godinu.
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
1. Mobitel nemoj nosit cisto zato da ti ne pocne zvonit dok se suljas :p
2. Mislis da bi policija tebe pratila zbog tih 2 biljcice?(mislim mogu oni tebe pratit, ali ziher ti nece bit za petama 0-24)
3. Ovaj sajt koji imas jos u šumarku. Po noci fino ostavis auto kilometar dalje(ne svoj) i laganini šetnjica, i prvo iz
daleka vidis ako ima nesto sumnjivo, da te neko prati i nes tak ili te neko ceka kod sajta, ako ne. Fino zalijes i
napravis kaj trebas, al opet ne ic svaki dan nego 1 put na tjedan.
4. Možda su decki i u pravu, ostavi sajt da se ne sje*** bezveze ili predaj tu odgovornost nekom jako dobrom prijatelju.


Samo oprezno i sve ce bit ok.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ako te imaju namjeru pratiti onda će te pratiti i po noći.
A ako ja za 20kn mogu složiti night vision onda vjeruj da oni
imaju načina da te prate u mrklom mraku.
Tako da bi nekakvo šuljanje po noći bilo nadasve glupo, pošto
ti njih ne vidiš a oni tebe vide bez problema.

Mi te malo ovako "plašimo" s ovim pričama jer vjerovatno prvi put kada
te uhvate ne bi išao u zatvor, možda uvjetna i novčana kazna.
Možda te ne prate upće i niti nemaju namjeru a možda i imaju, pa padneš kad se
najmanje nadaš.

Ali izvukao si se za dlaku, i ja osobno bih to shvatio kao drugu priliku i ohladio jedno
vrijeme od ikakve sadnje.
Ti procjeni sam dali ti se isplati riskirati.
 
31.01.2011
9
0
1
49
prvo da ti kazem: zaobravi na grow. ne vracaj se tamo.

zasto?
policija je duzna provjeriti sve to, ako je dobar info, pratit ce te.
ako ti saznaju gdje sadis tamo u sumi i ako ti nadju, postavit ce ti zasjedu i cekat ce te tamo 24 sata, par dana. rade na smjene, tako da ne mislis da nekad tamo nece bit nikoga.
znam, tako kod nas rade i dosta ih je tako palo. nema sanse da ti njih vidis prije nego oni tebe, nisu obuceni u plavo nego u civilu, cekat ce te 10-20m od biljaka dok ne budu sigurni da si to ti i da ti zaljevas.
oni ce tebe cut kad budes dolazio tamo prije nego ti njih, ipak im je posao cekat, a tebi doc do tamo.
sto se tice mobitela, nije ga moguce pratit 100% u metar gdje se nalazi, ali u krugu od 1km do 200m mogu znati gdje si (ovisi o mnogo faktora).
na prisluskivanje zaboravi, nece ti to radit, ali nije iskljuceno 100%.

sretno.

edit: @He-Man, daj info u vezi tog nigth visiona :D
btw: ni to nece pomoc, nemoguce ih je vidjet jer se dobro skrivaju tamo, ali mi je zanimljiva ta shema :D