Napokon prvi ozbiljni uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
high drustvo,

eto nakon nekog vremena sto sam bio sprijecen, konacno imam sve za uzgoj. imam nekoliko konkretnih pitanja pa bih molio za pomoc.
led2.jpg
imam full spectrum grow led od 50w, 10 komada. box je dimenzija 850x550x1700 mm. imam sjeme white widow i amnezia haze automatic.
koliko lampi u taj box, kako ih rasporediti i koliko biljki da bude uzgoj optimalan?
konkretno bih molio, citao sam puno i nisam siguran sto i kako pa ako se nekome da odgovoriti. sve ostalo je manje vise jasno, ako ne procitati cu ili upitati.
 
Poslednja izmena:

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
Ja sam isto takve uzeo, s tim da moje nisi trebao nista lemiti imaju onu "žabicu" za žice spojiti, ali nisam nešto oduševljen bio tako da sam odma odustao od njih i napravio e27 led panel.
Radili 5 min griju za popizdit...
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Tema je u unutrašnjem uzgajanju mada naslov asocira na dnevnik tako da je na pravom mestu. A da li je potrebna za takvo pitanje odlučiće nadležni. Takvi cobovi trepere, tako sam pročitao na forumu i stoga ih treba naizmenično vezivati, evo slike kako. IMG_20200403_182436.jpg
Zaista nemam iskustva sa tim cobovim, možda 200 do 300w, za dve lepe biljke u tom prostoru. Pošto videh da si se prijavio kod @bigeskalibur onda njega slušaš i biće finog dima na kraju. Ako te iznevere ti cobovi, uvek možeš preći na diy E27 panele koji stvarno rade dobro.
Edit:
@bubinho
Ovako vezivanje ide obavezno sa parnim brojem čipova, 2,4,6...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Koronaguy and .i.

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
hvala na svjetu, nisam znao da trepere, spojiti cu ih tako. prvo sam mislio sa e27 ali sam naletio na ove vrlo jeftino pa sam ih uzeo.
 

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
update,

radi se polako ali sigurno, box ce biti u pogonu veceras, nadam se, ako ne onda sutra.
evo par slikica, da vidite kako sam to zamislio. zanimaju me i komentari.
light1.jpg
light2.jpg

to je light alu frame, cijevi od 6 mm, stock hladnjaci od procesora, kojih imam punu kutiju, ventilatori od istih. napajanje iskljucivo ventilatora neko no name napajanje od 400w. 6x50w grow led svijetlo
1. Light source: LED COB Grow Chip 240v
2. Color: Full Spectrum/Warm White
3. Color temperature: 380-780nm

svaki cob ima svoj hladnjak i ventilator, termalnu pastu i kada ga upalim cu vidjeti kako to radi, mislim da nece biti problema sa hladjenjem lampi.

kada ga upalim, ne mogu gleadi. :D
 
Poslednja izmena:

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Mogao si napisati rastojanje izmedju cobova mada mi deluje da sredina nije popunjena. Nzm, videće ovo i naš mentor, od sad samo njega slušaš a ekipa će dodati šta misli da treba ispraviti. Ponavljam, svako će ti nešto reći ali zadnju reč ima mentor i šta ti on kaže tako postupaš. Ventovi izvlače ili guraju vazduh na hladnjake?
 

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
razmak je 25 cm, plastika koja se topi sa pistoljem na struju. ako bude falilo svjetla imam jos 4 coba viska, konstrukcija je vrlo lagana, svjetli za popizdit, cijeli box me je kostao manje od 600 kn ili oko 60€, sa sjemenkama, hesijem, lampama i zemljom. svjetlo ne titra, spojio sam kako mi je sjaj rekao. :mario::

ventovi guraju toplinu na hladnjake, kao na procesoru, plus sto imam ventilator koji izvlaci temp iz boxa.

white widow auto ide u box danas. :D
i otvaram dnevnik.

IMG_20200504_071446.jpg
 
Poslednja izmena:

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
ventovi guraju toplinu na hladnjake
Ovo mi nije baš najjasnije. Koliko se sećam slika, tamo je bio sledeći princip. Cob greje hladnjak a vent izvlači toplotu i gura je van. Zato sam te i pitao kako si postavio, verovatno da vent duva hladan vazduh na hladnjak. Svejedno, trebalo bi funkcionisati u oba slučaja.
 

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
isao sam na vrlo jednostavnu, laganu i najjeftiniju varijantu boxa. cijeli projekt boxa, ukljucujuci i sjeme i zemlju i gnoj, svjetla. od početka do kraja, me je kostao niti 100€. istina imao sam dosta skupih stvari doma i nisam kupovao hladnjake ni ventilatore, ali da to ides kupovati od nule mislim da ne bi kostao vise od 1000kn ili 150€.
morati cu jos investirati u dobar, isto diy, filter od aktivnog ugljena i mirnna bosna.
miuslim da je dobra priprema vise od pola odradjenog posla, zelim napraviti sto idealnije uvjete za razuman novac.

ako nekoga zanima, mogu napraviti detaljan tutorial mojeg diy projekta, sa slikama i sve, step by step.?
za sad je ovo prototip, sastavljen od najjeftinijih komponenti, i na nacin koji je dovoljno dobar ze jedan grow, mislim usavrsavati i poboljsavati sistem tako da bude ucinkovit out of the box i sto jednstavniji.
 
Poslednja izmena:
20.12.2018
35
179
33
Moj savet ti je da nadjes drugi nacin da pricvrstis hladnjak za konstrukciju panela.
Taj topljivi lepak se topi na niskim temperaturama.
A cobovi rade na relativno visokim temperaturama.
Okaci panel i ukljuci ga da radi jedno sat vremena.
Moja prognoza je da ce ti poispadati hladnjaci sa rama.
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Moja prognoza je da ce ti poispadati hladnjaci sa rama.
Poslusaj kolegu, ja sam isto moj panel lepio sa topljivim lepkom ako mislis na onaj iz pistolja nisu izdrzali 1h, samo sto sam ja predpostavio to pa ih dodatno osigurao vezicama, vezice su izdrazle oko 2 meseca rada pa su neke pukle tj pregorele a neke nisu, takodje sam probao super lepak i on se pokazao mnogo bolje od tog topljivog ali je i on popustio posle dan-dva ne secam se, uglavnom obavezno kad budes panel upalio prvih 12h ga upali "na suvo" tj upali ga negde pored sebe u sobi i budi sve vreme sa njim i prati situaciju, za svaki slucaj, ja sam mnogo vise :D
Inace svu srecu ti zelim, priprema je odlicna, obozavam ovakve diy projekte.