Napokon prvi ozbiljni uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Ti COB-ovi bi u pprincipu trebali radit posao ali na zalost ne rade. Testirao sa 6 komada u boxu 50x50 i letilo van vec drugi dan. Nije bilo dovoljno svjetla za bebe, Krenule se iduzivat ko lude. Mozda da idu blize biljci jer nemaju lece. ja sam ga stavio na 40cm, i nije mi se dalo zaj s time, pa sam jednostavno izvadio i stavio ostatak od starog e27 panela.
 

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
con350-1.jpg

ja slozio 300 w, na hladnjacima od procesora, ne grije se preko 40 stupnjeva.
za svjetla ne znam, ali mislm da su bolja solucija od e27, testiram vec sat vremena pod punim gasom. zadovoljan sam sa tehnickom izvedbom.
sutra ulazi ww automatic na rezim 20/4 i pun gas, naravno uz naputkementora, kojeg sam zapostavio. morati cu mu napisati update.
 

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
Ti COB-ovi bi u pprincipu trebali radit posao ali na zalost ne rade. Testirao sa 6 komada u boxu 50x50 i letilo van vec drugi dan. Nije bilo dovoljno svjetla za bebe, Krenule se iduzivat ko lude. Mozda da idu blize biljci jer nemaju lece. ja sam ga stavio na 40cm, i nije mi se dalo zaj s time, pa sam jednostavno izvadio i stavio ostatak od starog e27 panela.
ne znam, probati cu, imaju dobar spektar i dobru frekvenciju. :rasta:
dugo sam razmatrao e27 i ove su bile neodoljive i po cijeni i po karakteristikama, morao sam probati i mislim da imaju potencijala.
ova tema polako, dobiva naglasak na jednostavan i, low budget, uzgoj, svatko, jasno tko ima love, moze skucat u opremu vise tisuca kuna i, kao krajnji rezultat je kolicina koju , ja vjerujem, mogu dobiti iz ovog ozgoja. za koji oprema kosta visetruko manje, traje neko vrijeme,jer nije bas najjeftiniji srot, zahtjeva elementarno poznavanje struje, stolarskih i slicnih radova, za manje od 100€. :vutra:

za ovo sto ja radim potrebno je elementarno poznavanje koristenja osnovnog alata, power tools, jako dobro dodju, busilica na bateriju, mala brusilica. lemilica je must i sav pribor za struju, termo buziri, izolir trake, zice odgovarajuceg presjeka, napajanje za 12 v dc, napajanje 220v ac. radim sa strujom i to nije opasno dok nije ukljuceno.
sve sto radim, radim sam, poucen sa stvarima koje sam naucio na ovom forumu i na jos nekoliko mjesta i htio bih svima pojednostavniti posao i pokazati da za imati jednu biljku uopce ne treba biti botanicar. :rasta:

power seed mogu li te zamoliti ili nekog mjerodavnog da u naslov teme stavi u produzetk u zagradi
napokon prvi ozbiljni uzgoj [radna verzija]
 
Poslednja izmena:

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
low budget, uzgoj, svatko, jasno tko ima love, moze skucat u opremu vise tisuca kuna i
Pogledaj moj dnevnik i vidi s kojom opremom ja radim, Jos jeftinije a evo 4 grow guram, Svjetlo puno kvalitetnije a izace svega 30-40€, Jedina stvar kod mene u boxu da nije DIY je turbina i termometri. Ako zelis ustedit bolje je ic sa provjerenom opremom nego kupovat dva puta zar ne? Ukoliko ti ovaj panel nece skljakat kako treba ja sam na raspolaganju da ti napravimo panel vrhunske kvalitete ispod 50€.
 

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
evo box u probnom pogon.
evo i par slikica
IMG_20200505_124115.jpg
IMG_20200505_124125.jpg IMG_20200505_124054.jpg IMG_20200505_183527.jpg
temperatura kod pota je 22 stupnja, temperatura hladnjaka je 45 stupnjeva. ventilacija je aktivna, vent iz wc-a.
ovako na prvu sve ok radi, usis je pasivan, kroz filter 200x400 mm.
za sad je buka problem, nije meni nego uopce, ja zatvorim sobu i ne cujem nista.

stavio sam white widow koja vec 15 dana raste vani. sad je vec vrijeme da otvorim dnevnik, moram se prvo savjetovati sa mentorom.
 

Prilozi

  • IMG_20200505_183601.jpg
    IMG_20200505_183601.jpg
    373,7 KB · Pregleda: 31
Poslednja izmena:

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
cobovi dobro griju, ali ovi procesorski hladnjaci ih ucunkovito hlade, vec par sati radi bez bilo kakve greske. wc turbina izvlaci dovoljno zraka.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GrowHax

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.283
358
Imaj na umu, da te pločice nemaju leče i kao takve moraju biti dosta blizu biljaka, ali onda ih nažalost, pali!
Ima dečki koji su izgurali grow sa njima, ali ja sam odustao

za ovo sto ja radim potrebno je elementarno poznavanje koristenja osnovnog alata, power tools, jako dobro dodju, busilica na bateriju, mala brusilica. lemilica je must i sav pribor za struju, termo buziri, izolir trake, zice odgovarajuceg presjeka, napajanje za 12 v dc, napajanje 220v ac. radim sa strujom i to nije opasno dok nije ukljuceno.
Jel imaš kakav lux metar ili par metar. Tako češ odmah znati, jel svjetlo valja! Imaš sve, šta jedan muškarac must have, inače hoda čudno:)

Evo, od kolege dnevnik sa COB pločicama
I
Nadam se da se kolega neče ljutit za linkove:respect:
 
Poslednja izmena:

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
kaze senzor na mobitelu da ima 5000 luxa biljka je 50 cm od svjetla.
kako to mislis cudno?
meni se cini da je sve optimalno, za sad, vlaga je 35 posto a imam i ovlazivac.
imam i stari svjetlo mjer, fotografski, ne znam ni kako se mjeri s tim, morati cu se malo pozabaaviti s time. ako fali svjetla imam jos cetiri coba pa cu i to spojiti. :D

hladnjaci se ne griju preko 40 stupnjeva, radi skoro 48 sati i nista ne odpada, niti se odljepljuje. :D mucho gusto.
 
Poslednja izmena:

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
svjetlomjerr.jpg
imam ovo, mislim da je svjetlo mjer, kad ga stavim kraj biljke kazaljka skoci do kraja. :D
ako netko zna kako se s ovime radi, neka ne suti.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: GrowHax

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
ma nesto krivo mjerim. kako mjeris?

'Experts recommend that marijuana plants receive 5,000 – 7,000 of lux during the seedling stage; between 15,000 – 50,000 lux during the vegetative stage; and 45,000 – 65,000 during the flowering stage. '

ili krivo mjerim ili cu morati pojacati svjetlo.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Pa nema tu neke mudrolije, ovisi koliko je daleko mobitel od izvora svijetla - toliko luxa imaš. Ja sam svoj stavio u sredinu boxa i gledao kako se mijenjaju luxi kako podižem/spuštam led. Ali ja imam većinu od 4000K žarulja...

EDIT: ali ne raste od luxa...Da je tako, onda bi sa 500w običnim sijalicama radio grow. Raste od lumena, tj raste od PPF brojke, tj fotona...Svaka sijalica daje druge brojke fotona, zato nije isto. :D
 
Poslednja izmena:

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
Ti COB-ovi bi u pprincipu trebali radit posao ali na zalost ne rade. Testirao sa 6 komada u boxu 50x50 i letilo van vec drugi dan. Nije bilo dovoljno svjetla za bebe, Krenule se iduzivat ko lude. Mozda da idu blize biljci jer nemaju lece. ja sam ga stavio na 40cm, i nije mi se dalo zaj s time, pa sam jednostavno izvadio i stavio ostatak od starog e27 panela.
izgleda da je tako kako si napisao, premalo svjetla daju, 6000 luxa, i onda sam popizdio i obisao cijeli grad, uzeo 30 led zarulja, sad ide novi e27 panel po tvojim preporukama za novi ormar.

tako da cu sad imati dva ormara, jedan za seedlings, za koje mi je ova rasvjeta odlicna i jedan za cvjetanje, ako ne bude imao 70 000 luxa ranit cu se u nogu. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0