Napokon Vutra.org Brend

Hesi Canna Mills Nutrients

Tema1

Rock&Roll
Poznanik Foruma
08.02.2011
1.116
4.270
188
World travel
Mislio sam da se ovaj postojeći zmaj malo mozda samo prilagodi tako da listovi ili krila mogu nosit na sebi slova vutra, a dole mozda neko jaje u kandžama na kojem piše ".Org" ,(prema ideji kolege s jajetom samo malo prerađeno u mojoj glavi.. U svakom slučaju bih se trudio što je više moguće zadržati postojeću formu zmaja.. Nisam bas neki umjetnik i ne znam da li sam uopce sposoban to nacrta kako treba, boje slova, i slali bar cu pokusa pa ako me ne bude puno sram mozda postam:):vutra:
Edit,:il sam zmaj gledan sprijeda,u letu, jedno krilo izvest da piše v u, drugo krilo r a, a "slovo t bi bilo sam zmaj raširenih krila koji koji nosi sjemenki s klicom umjesto jajeta Al da izgleda kao jaje i simbol zivot,(klica) poput"Org"

Poslednja izmena:

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Poznanik Foruma
30.03.2011
713
2.902
163
Upravo je tu vrstu problematike, oko prikazivanja ideja, Vutragenjo spominjao u komentaru iznad.
Dzaba nam sto pisanih ideja, ako ni jedna nije potkrijepljena slikom, necim vizuelno opipljivim. Iz tog razloga nemas potrebe da se stidis postaviti crtez, skicu ideje, pa ako forma bude ok, mozemo je svi zajedno "dotegnuti" :)

Planer80

Aktivan Član
25.01.2018
40
279
53
Sviđa mi se ideja da logo bude u stilu prvog, bez komplikacija. Klasični prepoznatljivi vektorski logo. Sve drugo bi bili cool crteži na temu logo-a kojih bi bilo koliko i umetnika i to bi bilo za neku štampu i sl. Ja nisam baš neki dizajner ali da ne bude da samo pričamo...
Zmaj02.png

Prilozi

Poslednja izmena:

prosto oko

Ne znam i ne zanima me.
31.10.2016
217
608
93
39
Kucha
@Tema1
I meni je sjeme sa klicom doslo...

U prvom planu sjemenka sa klicom prema dolje, sare na sjemenki da prate obrise kontinenata. Slova vutra org prate ekvator sjemenke . Drzi je u kandzi zmaj, s tim da je drzi ispred sebe, u pozi kao kad ptica slijece, ili hvata nesto na podu. Krila(listovi) idu prema naprjedi, pored klice, iz daljine koja je lagano van fokusa, u dimu, a prema naprijed sve izostrenija i povecavajuci se. I glava zmaja lagano van fokusa, u dimu, neposredno iznad sjemenke i u daljini je. Rep se priblizava sa jedne strane i na kraju ide iza sjemenke, a izlaz se podudara sa klicom. Ustvari, dobar dio slike bi bila sjemenka i natpis i listovi.
Mozda je prekomplicirano, i bilo bi bolje i elegantnije nesto jednostavno i cistih linija, al eto, palo na pamet

OP
OP
Vutragenjo

Vutragenjo

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
5.057
6.327
258
Čikago, USA
www.vutra.org
Haha jos cemo i film snimit :)

Drzi je u kandzi zmaj, s tim da je drzi ispred sebe, u pozi kao kad ptica slijece, ili hvata nesto na podu.

Evo ga hvata :)

1541364841516.png

Evo nekih ideja gdje mi se nesto svidi nedje glava nedje tijelo nedje koncept:

1541365181687.png
Ova glava iznad mi se najvise svidja. Samo da se dodaju listovi kao krila jer svakako vrat i glava vec lice na list.

1541367491687.png
Ovome nedostaju krila koja "grle" tekst.

1541366126850.png

i malo zezancije :)

1541365749884.png

Poslednja izmena:
25.07.2017
2.115
8.420
258
Harare
shitexpress.com
Planerov zmaj, i njega jaše napušena ljepa Khaleesi :lol: to bi se grouchyu sviđalo

Šalu na stranu, planerovog zmaja uzeti, i u onom repu, u rupi baciti klicu/sjemenku i iz nje kofol raste biljka, no umjesto biljke vutra.org logo..
I to centrirat ispod krila, sredit malo bolje glavicu zmaja, koji efekt ubaciti, npr da mu se oči cakle, iz usta dim izbija haha?

Papa Romeo

Poznanik Foruma
30.03.2011
713
2.902
163
Evo jedan zmajcek za druga Venlija. Polozaj zmaja nije dobar za drzanje zastave, a i zidine dvorca su suvisne :D
Moze se uraditi korekcija, u smislu da se izbaci dvorac a natpis "vutra.org" podigne i uklopi tako da zmaj cuci na samom natpisu.
Mozda malo uprostiti, dodati zehlene i crvene boje, koja sjenka, konvertovati u dxf...

20181105_094244.jpg

Poslednja izmena od urednika:

Papa Romeo

Poznanik Foruma
30.03.2011
713
2.902
163
Veceras cu se potruditi da povecam slova, uklopim zmaja i nabacim malo boje.
Skinuo sam Krita program za digitalnu obradu, pa cu se malo zanimati.., malo vise, posto nemam iskustva sa programom :)

Edit: Nista bez flomastera i drvene bojice zelene boje :D

Poslednja izmena: