Napuknuta stabljika

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
nisam bio miran dok nisam zeznuo...
previše eksperimentiram za prvi put,umjesto da ih ostavim u miru...

evo na ovoj jednoj curici sam napravio cropping (kad stisnes stabljiku da pukne malo..
i sve super dok nisam jos LST malo htio nategnut i onda mi malo napukla...

stavio sam ju nazad na sunce i doslovno u 2 min se sva objesila??
hoce li se oporavit??

mjesto gdje je napukla...



mjesto scroppinga..


dosta se objesila,ali sam joj mali mokar zavoj stavio,pa ce valjda doci sebi :((

 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Hmmm.... biljka nije u stanju vegetacije, to jeste nije u fazi SVOJE izgradnje... to ide dobro dok je na početku, ili 10-tak dana max. kad počne cvjetanje. Skloni taj zavoj odmah, i dobro posuši biljku. Na tom mjestu, ne smije biti, niti se zadržavati voda, inače taj dio će istruhnuti... tj. biljka - dead!!!!
Uzmi obicnu izolir traku (znam da glupo i smiješno zvuči...) ali bitno je da samo ona nastavi dalje (jer sad ona se sva usmjerila ka proizvodnji cvjetova... Outdoor nije kasno, radi ovog fuj vremena na početku, pa može, samo je dobro osuši, taj dio gdje je pukla, i samo zalijepi izolir trakom (ne selotejp koristiti).. i biće ona dobra... aaa nikad nemoj komb. više metoda od jednom, (neke metode i mogu zajedno, ali neke ne...) Ako si je već "kvrcnuo", nisi trebao razvlačiti je... bar ne nekoliko dana, dok se ne oporavi, jer i to je stres za nju (ooogroman...) kao i LST... sve to stresove pravi biljci... pa moramo biti pažljiviji...

Sretno i nadam se da će biti kako treba...
P.S. Zapamti - skini taj zavoj hitno i doobro osuši to mjesto, jer ukoliko se vode tu nakupi - gotovo je!!!

BTW: Brine me to što kažeš da je odmah oklembesila se, ovo sa trakom može pomoći ukoliko joj nisi prekinuo "glavnu" izvor hrane, tad odmah - kao kad je cjepneš na kraju... svi listovi su dole a i ona sama...

Evo ponovo pregledah sliku (99% će se izvući ona), samo hitno taj zavoj skini (pogotovo mokar !!!!) dooobro osuši da nema vode i da ne zadržava se voda, i ona će biti :thumb: (malo usporiti razvoj komplet) ali biće OK!!!... veliki je stres to za nju, zato je oklembesila listove...

Sretno i javi kako je prošlo
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
hmmm neznam bas o ovom sta pricas Zmijuga...
ja sam radio LST na Sharku i puko je popola, doslovce se odvojio glavni vrh od stabljke...
ja sam ga vratio na mjetso koje mi se cinilo kao originalno i ranu sam lagano mocio vodom...mislim da izolir suludo stabljat
radije napravi udlagu kao kad ti ruka pukne pa si stavi neki k da ti to drzi cvrsto na mijestu.
neznam zasto bi morao osusit taj dio gdi je pukla? lagano ju moci i pazi da joj se to ne pocne susit, jer onda ti nece pustit svoje sokove koji ce to zalijecit.
ako posusis nece se vise htjet spojit

i tebi je to samo zapuklo, meni je fakat puklo po pola...poslije se spojil i tu je nastao najjaci dio biljke.
a vidi ju vani kakva je sad...
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Ne znam, čak i na prvom ili drugom DVD-u Jorge Cerevantes-a, tačno opisuje, pretprošli grow sam imao nešto slično (ne sa LST-om) nego kako sam list htio otkinuti, otkinem i pola skoro biljke na tom dijelu... samo sam vratio izolir traku i biljka je super zarasla... čak kasnije nije se ni vidio ožiljak, ali je fakat pukla tj. pola se odjcjepalo od nje, tj. nije list nego manja grana, za koju sam mislio da je malte ne otpada, kad ono držala se pravo dobro, i kako sam povukao tako i poderem biljku....
To sam isto vidio na nekom od dokumentaraca... tj. njihova "Duck Tape" :)

Takođe govori (ima logike) da se ne zadržava voda (ipak je outdoor kod njega) voda na tom mjestu, jer će početi da trune... (imaš u mr.dr.Smoke njegovoj kolekciji prvi drugi i treci DVD... ovo je 1 ili 2 nisam siguran...
Samo prenosim potvrđenu infoo... ako je tebi i na taj način uspjelo OK, samo nemoj računati da je isto indoor i outdoor...

EDIT:
JA govorim za vodu, ukoliko je ima da nju suši, ne njene (od biljke) sokove, naravno oni su ti koji će "spasiti" biljku i da tu će biljka imati "ožiljak" ali će na tom mjestu baš jača biti nego na drugim mjestima, samo što nije to sad trebalo, jer "unazadio" si je haveru, mislim sigurno 2-3 sedmice dok "dođe" sebi i nastavi dalje...