Naručivanje sjemenki - zabranjeno reklamiranje!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.05.2015
1
0
1
58
Naručio sam prije dvije sedmice od Seedsman sjemenke i uplatio preko banke iznos koji je na računu, ali greškom upišem troškove na račun primaoca. Banka odbila osam eura i uplatila ostatak, meni šalju mail šta da rade i ja kažem da umanje pošiljku sa 8 eura i pošalju. Od tada mi se više nikad ne javljaju i ako šaljem upite o tome šta su odlučili i hoće li slati išta. Interesuje me da li ima itko koga su zeznuli i nisu izvršili slanje naručenog?

da li su omogucili placanje visa karticom,jer prosle god. sam probavao i nije moglo pa sam narucio preko bank transfer.pitam za podrucje bih
Prije petnaest dana ja plačao sa dvije kartice visa od dvije banke i nije moglo. Dođe poruka nazovite banku ali oni kažu da ne znaju do čega je.
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
a kako znaš da je na carini a nije u pošti ? Proveri ako ima tracking broj gde ti se nalazi pošiljka .. obično bude u pošti ... a poštar neće da te pojede ako ga budeš pitao jel ima nešto za tebe .. jer ti paket - ili pismo ionako donese poštar ...

meni su iz pošte prošle nedeje ladno vratili pošiljaocu neku narudžbinu - a ja kasno proveravala taj tracking broj ... pisalo je da su mi ostavili obaveštenje o prispeću pošiljke a nisu i blablabla.... sad čekam novu isporuku bez potrebe ..

ovo .... ako imaš tracking number ... a obično ga ima pa iako je stelt ... ako nemaš - moli se :) i čekaj ... obično stigne bez problema
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
To bi trebalo da ti stigne u običnoj koverti .. jedino da si vasionski baksuz pa da provere baš to tvoje .. Ne paniči .
Ljudi bi prilikom naručivanja trebalo da naglase da ne žele paket nego običnu kovertu .. Ko ono pre neku godinu kad su otvorili paket sa desetak pakovanja u Somboru gde ono beše ... a pametnjakovički bilo žao da obije poklon mrvilicu .. i ta je kabastoća bila sumnjiva i koštala je svega
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
koliko sam ja upoznat, sve sto se na carini prepozna kao seme (bilo cega) a da je bez fitosanitarnog sertifikata (koji kosta jedno 25~30$) stavlja se na stranu i ceka fitosanitarnu inspekciju koja dalje odlucuje da li se posiljka pusta ili zadrzava. problem je obicno sto fitosanitarna inspekcija bane na carinu npr. 2x mesecno, tako da pisma/paketi znaju biti zadrzani i po dve sedmice dok se ne odluci sta sa njima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

superoperater

Aktivan Član
17.04.2015
186
634
93
paket mi vec 8 dana stoji na carini
polako pocinjem da paranoisem
:(
Nemoj toliko da brines jer posiljka nije nuzno na carini, iako na trackingu tako pise. Naime, moram da opisem jedno iskustvo sa RQS. Narucio, poslao kesh obicnim pismom i cekao debelih 35 dana. Inace, kad god sam dosad slao bilo kom shopu doslo bi 5 do 7 dana max. Kad sam im napisao da je omotnica vjerovatno 'nestala' u putu i pitao kako da ponovo narucim, rekli su mi da se jos malo strpim jer se desi da pismo zaluta bla bla. Za dva dana su mi javili da je kesh ipak stigao i da salju posiljku. Dvije sedmice su prosle a na track broju je pisalo 'in transport' da bi se to promijenilo u 'carina'. Kad sam im javio rekli su mi da im track sistem nije povremeno u funkciji?! Na kraju, sjeme je doslo nakon tri i po sedmice. Slag na tortu je bio kad su mi u posti naplatili dodatnih 6 eura za DHL usluge, a koje sam vec platio shopu. Ispostavilo se da je posiljka poslana 10 dana kasnije nego sto su mi rekli, te da je poslana dhl-om pod oznakom 'low priority'. Dakle, shop je bio pretrpan narudzbama a nisu to htjeli priznati nego su izmisljali razloge kasnjenja. A mi smo sa Balkana pa nas ne zarezuju puno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Ja naručujem iz shopa u Sloveniji! Pošto neda upisat ime, jer nije sponzor, neču pisat ime. Ali, ja preko stranice naručim, za 2 dana mi poštar nosi menke. Najgluplje od svega, šta se čuju kako zveckaju. One, uopče ne prelaze carine, nego se šalju iz države iz koje je naručeno. Od 2 puta, oba puta sve ok. Plačam po pouzeču, poštaru.
Još, ako ste si dobri s poštarom, ja ga nazovem ujutro, jer ima šta za mene? Mada, drugi put nisam zvao, jer u HR. polako dolazi do neke ilizacije. U saboru je netko dao prijedlog za glasanje zakona o dekriminalizaciji. Uglavnom, ne naručujem nigdje osim iz SLO!
Ponedjeljak naručim, utorak dobijem sms i u srijedu su kod mene.
 
19.03.2019
1
1
3
37
Ja naručujem iz shopa u Sloveniji! Pošto neda upisat ime, jer nije sponzor, neču pisat ime. Ali, ja preko stranice naručim, za 2 dana mi poštar nosi menke. Najgluplje od svega, šta se čuju kako zveckaju. One, uopče ne prelaze carine, nego se šalju iz države iz koje je naručeno. Od 2 puta, oba puta sve ok. Plačam po pouzeču, poštaru.
Još, ako ste si dobri s poštarom, ja ga nazovem ujutro, jer ima šta za mene? Mada, drugi put nisam zvao, jer u HR. polako dolazi do neke ilizacije. U saboru je netko dao prijedlog za glasanje zakona o dekriminalizaciji. Uglavnom, ne naručujem nigdje osim iz SLO!
Ponedjeljak naručim, utorak dobijem sms i u srijedu su kod mene.

Jesi li kod nas u HR od naših online seedshopova probao narućiti, ja se mislin jeli mi pametno, ali vec 14 godina rade oni glavni shop online pa kontam da su pametni i sigurni, kazu mi da stigne u dan/dva
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
465
63
Kupovati u HR je mila majka!Narućujem ih I skroz je ok i dostava na vrata.Plačaš po primetku pošiljke.UVIJEK dobiješ gratis,meni kad je zadnji put rađena naruđba dobio sam gratis u orig.ambal.jedino što piše not for resale.To su promo seeds,a iz Slovenije je tako tako,jako slab izbor,napominjem da je to moj osobni dojam,imajte pozdrave :):thumb:.
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Jesi li kod nas u HR od naših online seedshopova probao narućiti, ja se mislin jeli mi pametno, ali vec 14 godina rade oni glavni shop online pa kontam da su pametni i sigurni, kazu mi da stigne u dan/dva
Iskreno, nisam previše naručivao. Mada, shop iz kojeg naručim u SLO, ima firmu i u hr. K
Pa je vjerojatno to, to! Jednom sam išao osobno i opskrbio se. Jedino automate nisam uzimao. Tako, da sam prvi put naručio 3 menke New york citya i dobio Anubis kao poklon. Onda sam naručio 6 Auto Anubisa i 1 na poklon. Iskreno, hvala na poklonu, jesu orginal, ali na par menki i, da ne dobijem, razumijem!
Od linde nisam naručivao, jer predug put, da nešto krene, krivo. Mada znam, da uvijek bude ok, ali netreba mi puno. Cca 8 menki godišnje+2 automata. S time, da sam večinom Sative uzgajao. Prije sam klonove uzgajao, koje mi je frend, davao!