Naručivanje sjemenki - zabranjeno reklamiranje!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Freshexen

Aktivan Član
02.03.2018
102
475
63
36
JA sam se nesto informisao , prociato carinski zakon za srbiju ,
ima par bitnih stavki na koje treba pripaziti
Vrednost koja moze proci je 75e , ali to je od privatnog lica, ako je is shopa onda je max vrednost 50e , sve preko toga mora da se carini , sto znaci mora carinski postupak sto skoro garantuje otvaranje i proveru . Nekako mi se chini da vecina poshiljki koje su pale su pale zbog tog razloga , preslo vrednost od 50e
Vrednost postarine ulazi u vrednost paketa , tj u tih 50e , sto ostavlja prostora za menke u zavisnosti od postarine do 30-40e
Neki kazu da se za otvaranje mora zvati primalac , to nije istina , mogu da otvore i otvorice bez vas
Ako se uzima za komercijalne svrhe nista ne moze proci bez carine , to je za firme ,ali i fizicka lica spadaju pod firme ako chesto istovetne artikle uzimaju, ili uzimaju vise artikala koji ocigledno nisu za domacinstvo .Tj vece kolicine . A koje su to to oni odredjuju jer se zakonom ne moze bas sve obuhvatiti .
Dakle , male kolicine obavezno , secam e neko je narucivao 3 puta po 100e sve mu je palo , eto zasto .
Tako mi deluje
Takodje treba odredjena papirologija da se uradi skraceni carinski postupak , to pomaze .
U sustini posalju se informacije o paketu i najavi se paket i rezervise parcela , na taj nacin sve je uradjeno ceka se samo paket koji najverovatnije nece biti ni pogledan ako je ispod 50e, dakle sa postarinom.
To su neka moja saznanja iz citanja zakona , nisam strucnjak mozete sami procitati za jos informacija .
a sta ako ti otvore paket a ipak ti ga posalju?
 
30.08.2018
27
23
3
23
Beograd
Pozdrav.. naisao sam na novi nacin narucivanja semenki.
Rec je o Bitcoin-u, danas sam naisao na video na youtube-u o bitcoin-ima i shvatio sam koliko je lako uplatiti a ima mnogo beneficija.. Samo treba da odete do Bitcoin bankomata (u mom slucaju bankomat se nalazi u Beogradu u trznom centru stadion) , ako ne mozete da nadjete bankomat u blizini idite na sajt: https://coinatmradar.com
otvorite wallet i uplatite pare, posle toga odete na sajt npr. Seedsman i izaberete nacin placanja Bitcoin i narucite tako sto prebacite pare sa vaseg Wallet-a na njihov Wallet i semenke vam stizu u kratkom roku kao da ste platili kreditnom karticom samo sto je uplata totalno anonimna i ne mogu da vas terete za narucivanje.
BUDITE OPREZNI!
Postoje razni sajtovi koji ce pokisati da vas prevare, najbolje je pogledati prvo neki tutorijal na youtube-u i koristiti youtube linkove.

Evo ih neki linkovi za tutorijale na engleskom:
Kako uplatiti na atm:kako napraviti svoj wallet:

Nadam se da ne krsim nikakva pravila, pokusavam samo da pomognem koliko mogu ::listomahanje::
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
14.08.2017
20
67
13
52
Pozdrav svima.
Uzeo bi vec ovaj mjesec semenke za drugu godinu (orginal sensible seed) bruce banner #3 i Granddaddy black. E sta me kopka kako i gdje ih skladistiti? Neko kaze da to nije ok jer od 5 ce ih 3 proklijati meni ovo nekako ne pije vode. Sad ako moze od vas iskusnijih dal je to ok vec sada narucivati ili bolje sacekati recimo februara? Ako moze sad gdje ih drzati do marta? E fala svima zza odgovore
 
06.09.2019
7
8
3
25
Narucio sam 3 semena sa sajta originalseedsstore i poslao im pare, njima stigle pare i oni meni poslali semenje, pri narucivanju sam cekirao standard tracked, i pratim posiljku i pre par dana je stigla u bg, stajala je tamo jedno 5 dana i poslata je na carinu u novi sad jer na sajtu za pracenje pise RSNSCA i tamo je stigla ima vec jedno 4 dana i ne pomera se odande, je l to znaci da je proslo carinu i da su poslali za ns da ide dalje ili su provalili sta je?
 
26.11.2019
4
1
3
24
Frendovi pomoć, prije tri dana sam naručio sjemenke sa hempatie. Sve je išlo dobro pošiljka je poslana i sve u redu. Dok nisam provjerio dokle je stigla, piše da je vraćena od carine. Zna li tko što sad slijedi i dal me čekaju kakvi problemi ili šta Screenshot_20191204_034140_com.android.chrome.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ne bi trebalo biti nekih problema, a i kako da bude ako je dokazni materijal vracen posiljaocu :) verovatno ostajes bez menki i to je to. vidi jos sa hempatijom da li mogu da ti vrate pare kad im stigne ili da ponovo posalju na neki drugi nacin, malo vise stealth :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi