narucivanje i policija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.03.2009
10
0
0
33
ljudi luda sam...owako danas mi dosao murjak na wrata..bila mi sestra doma.
i zowe ona mene na mob da me lik trazi. ja se usrala na faxu. i saznala meni stara i otisla na murju da widi u cemu je problem..
i ...on kaze naruceno nesto na njeno ime iz holandije neka trawa...sta da naprawim.. da se prawim glupa..staroj cu rec sta je zaprawo..ali da kazem da je to netko pod moe ime narucio na murji jer moram sutra ici s starom na policiju. ...se widi otkud se naruciwalo, preko koga i tako. widi se na kartici jer sam naruciwala preko nj, kao nikad nije problema, jer mi bratic wec toliko puta tako naruciwao preko alien-a?.... izbrisala sam swe mailowe, a sad cu i cijele windowse dignut opet, doma nemam iligalnog wise niceg!! help..molim was odgoworite , pomognite mi...hwala
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
ha čuj. Napravila si maksimum ako si pomela tragove na kompu (srušila operativni sistem) i maknula sve ilegalno iz stana. Samo neznam da li imaju ovlasti da gledaju transakcije po kartici i logove od tvog internet providera (za jedno takvo djelo). Samo to dvoje su ti slabe točke, i tu si nemožeš pomoći, a ja neznam koliko će oni ići duboko, jer čujem da se nekad rade i pretresi stanova kod toga (čovječe). Ništa, to je to, staroj reci što god želiš, a na muriji se pravi luda i reci da ti nemaš nikakve veze s tim. Mislim da ti drugo ne preostaje.
 
02.01.2007
34
2
0
46
Podaci sa srusenih windoza mogu se pregledati i nakon beskonacno formatiranja i sl (to mi je jedan od poslova), izvadi hard disk iz kucista i nosi ga iz kuce ili cijeli komp. Sto se tice prisluskivanja i prgleda logova, sve im je dozvoljeno, imaju osnovu da traze sudski nalog, pa kuc kuc kod provajdera i kod maticne banke po log files.

Reci da si pokazivala mnogim frendovima karticu i da ti mnogo njih dolazi kuci pa bi mogao biti bilo ko, jer su svi vidjeli brojeve na kartici i koristili komp na kom je neki dan crkao hard disk koji si bacila u smece... Nemaju cvrst dokaz, znaju da je neko od vas, ali vi ne znate ko je... :)
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
prije bi provjerovali da su alieni došli i naručili s njezinog kompa i oteli disk.
Kažeš da se iz formatiranog diska mogu izvuči podaci? hm čudno, ok ako ti tako kažeš, makar je teoretski fizički nemoguće iz ničega stvoriti nule i jedinice koje su nekad tamo bile. predpostavljam da se radi o lošem formatiranju, tj. preglanju magnetske polarizacije.

Imaju oni ovlasti za sve, samo je pitanje dali će ih koristiti i koliko će duboko kopati za jedan takav bezazlen slučaj. Mislim da se najbolje praviti lud da neznaš ništa o tome, a oni ako iskopaju dokaze, hm, neznam.
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
nick_promenjen je napisao(la):
Podaci sa srusenih windoza mogu se pregledati i nakon beskonacno formatiranja i sl (to mi je jedan od poslova), izvadi hard disk iz kucista i nosi ga iz kuce ili cijeli komp. .....

:signs054:
cemu da si radi stetu?
uzmi lijepo neki film, i iskopiraj ga 100 puta dok ti cijeli disk ne bude pun. onda vise nema apsolutno nikakve sanse da ti itko procita sto je bilo prije na disku....
(ma u biti ima, ali je toliko mala da je nemoguce reproducirat podatke sa diska, eventualno da je jedan bit, ali megabajte podataka big NO NO, za paranoike koji misle da murja moze sve ko na filmu -> http://sansforensics.wordpress.com/2009/01/15/overwriting-hard-drive-data/)
ako ti je to jedan od poslova, stvarno me cudi sto preporucujes da odnosi disk ili jos gore citavi komp :eek:hno:
 
28.03.2009
10
0
0
33
lijepo cu sutra ici gore..prawit cu se luda..karticu cu reci da sam izgubila(necu je spominjat ako ne pitaju jer otkud da znam da se preko nj. kupowalo)..i da mi je dosla doma nazad postom, nisam ni skuzila da je nema. hard disc ewo sad cu formatirat swe...
 

tambura

Aktivan Član
14.11.2008
119
12
18
52
ak si narucila sjeme -kak ti panduri pak znaju da je to to.zast nebi bilo da si narucila sjemenke za ptice ili sl.?evo meni je danas stiglo bez frke ili problema-vec su na VLAGI:
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
ako je bilo pismo onda ne smiju
ali iz holandije je uvjek sumljivo za njih

nestala ti kartica i tako nastavi

i ja bih bacio hard ne vrijedi toliko više

i da hvaljen windows 98
ne ostavlja nikakve tragove niti se išta može izvuć :icon_lol:
uvjek jedan komp sa 98 i no problemo
 
02.01.2007
34
2
0
46
Nemoras da vjerujes ni meni, a ni nekom drugom ovdje. Iz razloga sigurnosti sklonis hard, komp sam rekao ako te mrzi da vidis hard iz kucista ...

Weedrane i Gargamele, nevjerne tome, stavite 100 evrica na sto, doneste hard disc na kojem znate sta je bilo u zadnjih x godina prije brisanja i formatiranja i ja vam to kapiram na externe diskove sa log file-om kada je snimano/brisano/formatirano, da ne idemo offtopic dalje... Fer ponuda zar ne?

p.s. Recovery backup usluge koriste banke, kompanije, institucije koje imaju vazne podatke na storage opremi i ne zale pare da sa svojih spaljenih, polomljenih, pokvarenih uredjaja dodju do podataka. Zamislite koliko je potrebno vremena da se sa ispravnih uredjaja koji su samo obrisani ili formatirani dodje do podataka? Hard je sastavljen od ploca sa magnetnim nanosima koji su itekako dostupni nakon formatiranja programima koji kostaju par stotina dolara, za fizka ostecenja koristi se labaratorija u kojoj se rastavljaju diskovi i uz pomoc posebne masine citaju podatci sa nje ali to vec kosta 1000 evrica po radnom satu...
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
razmazena91 je napisao(la):
ali slusajte.....oni rekli da je to konoplja i da treba doci u policiju.
i otkad smiju otwarat pisma?

Citaj sto ti ljudi pisu! Carina je otvorila pismo i oni su to proslijedili policiji!

To o gubljenju kartice mislim da to nije pametno, da ces preveliku mrezu lazi isplesti :) i bolji je prijedlog sto ti je rekao nick_promenjen

Sto se tice windowsa, obrisi sve podatke s obicnim formatom, ne raditi quick format! I to bi trebalo biti dovoljno.


Ako te budu zastrasivali zbog sjemenki, evo ti presuda Vrhovnog suda pa im to mozes pokazati. Nema veze jesu sjemenke placene 100€ ili pola kile sjemena za 15kn sto mozes kupiti u svakom pet shopu, jer sjemenke NE UKAZUJU NA IZVRSENJE KAZNENOG DJELA!

U radnjama osumnjičenika ne stječu se elementi kaznenog djela zlouporabe opojne droge iz cl. 173. st. 2. Kaznenog zakona, kad je osumnjičenik držao sjemenke indijske konoplje, dakle on time još nije ušao u kažnjivu zonu djela iz cl. 173. st. 2. Kaznenog zakona, jer samo držanje sjemenki indijske konoplje nije proizvodnja opojne droge.
"Vrhovni sud Republike Hrvatske, kao sud drugog stupnja, smatra da je odluka Županijskog suda u Bjelovaru u svemu zakonita i pravilna. Naime, ne ulazeći na ovome mjestu u tumačenje pojmova "uzgoj" i "proizvodnja", potrebno je navesti da prema Kaznenom zakonu (dalje: KZ), kazneno djelo iz cl, 173. st. 2. KZ po*činitelj ostvaruje, među ostalim načinima, i ako neovlašteno proizvodi pripravke koji su propisom proglašeni opojnim drogama. Proizvodnja svakako nije tek na*bava sjemenki indijske konoplje, tu se radi tek o nabavljanju sredstva za počinje-nje kaznenog djela, stoje ujedno česti oblik pripremanja kaznenoga djela, a da bi se radilo o proizvodnji, potrebno je sjemenke staviti u zemlju da izniknu, po po*trebi ih zalijevati i gnojiti da biljka raste i dosegne određenu visinu, jer se tek tada može vještačenjem utvrditi koliki postotak THC-a imaju, pa ako je on veći od 0,3%, radit će se o dovršenom kaznenom djelu. Počinitelj će ostvariti pokušaj ovog oblika kaznenog djela ako u tom procesu proizvodnje bude zaustavljen ili ako lišće biljke sadrži THC, ali u manjem postotku od 0,3%. Prema tome, samim držanjem sjemenki indijske konoplje, Što predstavlja neophodnu ali udaljenu radnju, počinitelj još uvijek nije ušao u kažnjivu zonu kaznenog djela iz cl. 173. st. 2. KZ, a budući da za to djelo pripremne radnje nisu kažnjive, a samo držanje sjemena ne predstavlja pokušaj kaznenog djela, kako je to pravilno zaključio prvostupanjski sud, valjalo je žalbu državnoga odvjetnika odbiti kao neosnovanu.
Značenje zakonskoga izraza "uzgoj biljke" koji je dan u cl. 2. st. 1. toč. 4. Zako*na o suzbijanju zlouporabe opojnih droga ("Narodne novine", br. 107/01 - dalje: ZSZODJ ne može se izravno primjenjivati na Kazneni zakon, kako to žalitelj pogrešno misli, nego je u Cl. 2. ZSZOD dano značenje pojedinih izraza u smislu toga Zakona."
Vrhovni sud Republike Hrvatske, IV Kž 26/03-3, od 25.1. 2005.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ajde nick ne fantaziraj. Naravno da se može napraviti recovery backup kad je informacija obrisana ili quick formatirana, zato jer ona u stvari nije obrisana već je samo obrisana informacija o njezinoj lokaciji da bi hard mogao pisati preko nje kao da je nema, i kad prepiše nešto preko nje tada nemože ni duh sveti znati što je bilo prije. Naravno ako se ne prepiše preko cjele ostat će njezini fragmenti i to se može vratiti. Pa valjda znaš prirodu magnetskog zapisa kad se već baviš s time.
I da, mogu se vratiti podaci iz potrganih, oštečenih i sl. diskova zato jer su još uvijek gore. Ali ako prostor gdje su bitovi biva formatiran, znači ispeglan ili prepisan tada nema povratka. Samo su dva stanja binarnog magnetskog zapisa - pozitivno i negativno, nemože sad biti transparentno pa da se može znati da je prije pozitivnog naboja nekad bio negativni ili obrnuto. E sad što se tiće rada os-a i njegovih smicalica sa history zapisima i backupom, u to ne želim ulaziti.
heh filozofije li
 
28.03.2009
10
0
0
33
[/quote] Ako te budu zastrasivali zbog sjemenki, evo ti presuda Vrhovnog suda pa im to mozes pokazati. Nema veze jesu sjemenke placene 100€ ili pola kile sjemena za 15kn sto mozes kupiti u svakom pet shopu, jer sjemenke NE UKAZUJU NA IZVRSENJE KAZNENOG DJELA!

U radnjama osumnjičenika ne stječu se elementi kaznenog djela zlouporabe opojne droge iz cl. 173. st. 2. Kaznenog zakona, kad je osumnjičenik držao sjemenke indijske konoplje, dakle on time još nije ušao u kažnjivu zonu djela iz cl. 173. st. 2. Kaznenog zakona, jer samo držanje sjemenki indijske konoplje nije proizvodnja opojne droge.
"Vrhovni sud Republike Hrvatske, kao sud drugog stupnja, smatra da je odluka Županijskog suda u Bjelovaru u svemu zakonita i pravilna. Naime, ne ulazeći na ovome mjestu u tumačenje pojmova "uzgoj" i "proizvodnja", potrebno je navesti da prema Kaznenom zakonu (dalje: KZ), kazneno djelo iz cl, 173. st. 2. KZ po*činitelj ostvaruje, među ostalim načinima, i ako neovlašteno proizvodi pripravke koji su propisom proglašeni opojnim drogama. Proizvodnja svakako nije tek na*bava sjemenki indijske konoplje, tu se radi tek o nabavljanju sredstva za počinje-nje kaznenog djela, stoje ujedno česti oblik pripremanja kaznenoga djela, a da bi se radilo o proizvodnji, potrebno je sjemenke staviti u zemlju da izniknu, po po*trebi ih zalijevati i gnojiti da biljka raste i dosegne određenu visinu, jer se tek tada može vještačenjem utvrditi koliki postotak THC-a imaju, pa ako je on veći od 0,3%, radit će se o dovršenom kaznenom djelu. Počinitelj će ostvariti pokušaj ovog oblika kaznenog djela ako u tom procesu proizvodnje bude zaustavljen ili ako lišće biljke sadrži THC, ali u manjem postotku od 0,3%. Prema tome, samim držanjem sjemenki indijske konoplje, Što predstavlja neophodnu ali udaljenu radnju, počinitelj još uvijek nije ušao u kažnjivu zonu kaznenog djela iz cl. 173. st. 2. KZ, a budući da za to djelo pripremne radnje nisu kažnjive, a samo držanje sjemena ne predstavlja pokušaj kaznenog djela, kako je to pravilno zaključio prvostupanjski sud, valjalo je žalbu državnoga odvjetnika odbiti kao neosnovanu.
Značenje zakonskoga izraza "uzgoj biljke" koji je dan u cl. 2. st. 1. toč. 4. Zako*na o suzbijanju zlouporabe opojnih droga ("Narodne novine", br. 107/01 - dalje: ZSZODJ ne može se izravno primjenjivati na Kazneni zakon, kako to žalitelj pogrešno misli, nego je u Cl. 2. ZSZOD dano značenje pojedinih izraza u smislu toga Zakona."
Vrhovni sud Republike Hrvatske, IV Kž 26/03-3, od 25.1. 2005.[/quote]

znaci ako se splletem i priznam da sam narucila sjemenke, tad mi nista ne mogu?
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
nick_promenjen je napisao(la):
Weedrane i Gargamele, nevjerne tome, stavite 100 evrica na sto, doneste hard disc na kojem znate sta je bilo u zadnjih x godina prije brisanja i formatiranja i ja vam to kapiram na externe diskove sa log file-om kada je snimano/brisano/formatirano, da ne idemo offtopic dalje... Fer ponuda zar ne?
prije brisanja i formatiranja, NE nakon ponovog popunjavanja diska. weedran ti je pokusao to laicki objasnit sto se desava. ocito ti to nije struka nego si naucio koristit par programa bez ikakvog razumijevanja sto se u biti dogadja.... i dalje si nas odlucio uvjeravat sa 100e a da nisi pogledao link gdje ti je sve fino objasnjeno sta i kako.

@grasak; aspostrumfno je svejedno jel imas quick format ili format, u tom slucaju je nick_promenjen u pravu

@balcan; sta si mislio sa tim 98? za recovery je svejedno koji je os bio gore...
 

krasta-zg

Aktivan Član
03.07.2008
335
43
28
35
sve je to lijepo,ali cemu to,zensku zanima kako se rijesiti murije,a ne gdje odnijeti komp na servis i kako vratiti podatke..kuiš ono ovo ono!!
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
gargamele probaj sve to sa 98 pa mi javi :icon_lol:
nema da brineš
nosili jedan lap top od moga poznanika u njemačku kod nekih vrsnih stručnjaka
i mogli su vidjet što je imao u tom momentu ali ništa što je radio ranije niti podatke