Narudzba preko hempatie

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Imam kod njih preko 20 narudžbi i nikad nisam imo nikakvih problema,moja omiljena trgovina :)
Cijeni jesu takve kakve jesu ali meni ono najbitnije je to da se mogu na njih osloniti sto tice proizvoda koji mi trebaju i da mi je sve u roku max dva dana kuci.
Pokloni mi trebaju,kad nesto narucujem iz EU ionako za poklon dobijem nesto sto mi nikad nece trebati.
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Jedino šta valja je super brza dostava.Šta su brzi na odgovaranje mailova.Mislim mogu ih pohvalit što se tiče internet poslovanja.Dok je sasvim neka druga priča kad osobno u trgovinu dođeš.Al možda sam naletio na dan kad je momak iza pulta imao one stvari.Bo,neznam!Jedino šta znam da nikad više osobno u tu trgovinu neču uči.A i u krugu od Hempatie od par km ima više takvih trgovina tako da mogu da biram.A i netrebaju mi više takve trgovine pa se neču ni zamarati.Rađaju se i kod nas nove trgovine koje če vjerojatno popravit reputaciju dosadašnjih HR trgovina.Možda neče biti tako brze kao Hempatija al če roba u razumnom roku stiči do potrošača.Hempatija je jedna od biljih internet trgovina kod naših susjeda i stoga je dajem isto 5.
A i ja se slažem da svaka besplatna sitnica razveseli čovijeka.I odmah mjenja sliku poslovanja iste.Pa makar poklon bio i lizalica. ;)
 

Pedala

Aktivan Član
02.12.2013
273
428
63
Bogme istina.Kupim od njih proizvode koji mi nisu dostupni kod nas.Volim plagronove proizvode i nemam ih gdje kupiti nego kod njih a ostale stvari uzimam kod nas u nama dobro pozmatim dućanima
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bakalula

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Društvo evo danima pokušavam da dokučim kako naručiti sjeme iz hempatie. Registrovao sam se kod njih na online trgovinu i u principu taj dio se i ne čini komplikovanim. Došao sam dotle da potvrdim i dovršim kupnju. Problem je u tome što sam htio da im platim unaprijed. Apsolutno ne znam na koji način da to uradim. Da li im šaljem novac ili ide preko banke sa uplatnicom na njihov ŽR? Ovo vas pitam jer sam iz BiH i volio bih znati da li neko iz ove zemlje ima iskustva sa njima i kako je uplaćivao novac. Još jedan razlog što ovdje pitam je i to što mi nisu adekvatno odgovorili ni na jedam mail (uvijek na moj mail dobijem kao odgovor nebulozan mail od postmastera). Molim vas da mi odgovorite i da imate razumjevanja (danima se satrah da skontam KAKO??)eyessss: Nadam se da imate i razumjevanja ako sam postavio neko glupo pitanje, jer sam totalni tutkun oko svega ovoga što se tiče naručivanja. :upiii:
 

d@ni

Prijatelj Foruma
01.09.2014
883
9.474
233
@Lazarus Led na hempatii mozes plati i pouzecem, samo nemoj biti prijavljen i onda imas i opciju za placanje pouzecem

edit: zaboravio sam, moras biti prijavljen da bi vidio sjeme, ma malo im je sheban web i ja sam se neki dan namucio :)
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Kada naručuješ od hempatie piše da možeš platiti samo unaprijed ili karticom, a na online trgovini piše da možeš i pouzećem. Ne znam da li to važi i za BiH. Malo i m je neuredna stranica ili se meni tako čini. Nije mi samo jesno zašto ne odgovaraju na moja pitanja preko meila??? U svakom slučaju izgleda da je najbolje da ih nazovem jer mi je ovo sve počelo pomalo ići na živce i dođe mi da sve batalim i da se posvetim domaji.:udarac:
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Ma to im je nekakav bug,vec sam mu par puta piso za to ali ne reagira.Kad nisi prijavljen mozes pouzecem a kad se prijavis ne moze,uglvnom samo stavis placanjem predracunom i dole u opis napises placanje pouzecem.Samo ne znam da li salje sjeme u bih
 
20.09.2014
30
17
8
Planiram da narucim seme preko njih za SRB, jel ima neko neka iskustva?

EDIT: Neka mi se javi u inbox ako je neko imao iskustva :)

Sta mislite za hempatiu, kako i sta salju za SRB, jel ima neko iskustva?
 
Poslednja izmena od urednika:

GrobnaJama

Aktivan Član
09.09.2015
195
517
93
41
Narucio 2 puta, samo pozitivna iskustva!

Uz gnojiva dobio sam i dozer + neke prospektice

Najdulje sam cekao tjedan dana, ali nikada nista nije falilo sve je podlozno dogovoru, imas cak i skype adresu pa mozes direktno sa covjekom sve iskomunicirati i odgovara odmah :)
Skype: Romi Hempatia Slovenija

I ako se narucuje Royal Seeds preko njih trebalo bi se dobiti free grinder eto ako vas darovi vesele isto kao i mene :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Meni sa narudzbinama ove nedelje i uopste bas ne ide.
Prvo zapelo kod seedsmana i cekao skoro nedelju dana na processing, a iz Hempatie cekam na odgovor sto se postarine tice za Mkd evo vec 11 dana i jos nista :)
A hteo sam naruciti komplet grow box + grow kit osvetljenje+ gnojivo...ali nemam srece.
Ovi iz Hidroponike dostavljaju samo do Vranja, kako su mi rekli na upit :)
Definitivno grow shop u Skoplju bice pun pogodak samo da se vlast promeni jer sada je gore nego u Albaniji za vreme Envera Hodze.

Do sada drage nam biljcice bile bi u poodmakloj vege fazi, kropirani i sredjene manekenke.
I jos vremenski uslovi su odlicni pa bio bi odlican grow.
 

GrobnaJama

Aktivan Član
09.09.2015
195
517
93
41
@plastiq
Jesi probao putem skypa?
Ako nisi probaj, meni su uvjek odgovorili u kratkom roku sat-2, nekada i prije!

Skype name: Romi Hempatia Slovenija

Skype user: romi_raketa
 

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Takodje,otvorio sam isto ovakvu temu ovih dana sto se tice Hempatie,poslali su mi semenke 01.09 i evo do danas nista bio sam u posti pitao i nista.. Znam jos njih par sa foruma sto cekaju semenke od hempatie(iz Srb su) i traje svima preko 10 radnih dana nikom nije stiglo.. ne znam sta se desava neverujem da su toliko stroge kontrole na granici da se prolaze vise menke ,ili jednostavno treba vise dana da stigne do Srb,ne znam sta da radim. Preko maila su mi ponudili da mi posalju opet al opet govorim sebi aj sutra ce sutra ce i nista. Neki savet ovde nesto? Jel ceka mozda jos neko?
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
za svaku pohvalu. npr. prvi CT stigao mi je razbijen,uvazili su reklamaciju, poslali drugi,stigao je sljedeci dan a da im jos nisam poslao prvi.
kod zadnje narudbe, paket je stigao prije obavjesti da su ga poslali!
 
23.10.2015
6
0
3
41
dobro pedala kaže. nije iznad 100 eura besplatna dostava za narudžbu u hr, nego iznad 50. ja naručio box početkom 8. mjeseca ove godine i stigao za par dana, piše na njihovom sajtu da je iznad 50 eura dostava besplatna. hempatia je ok ;)
 

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
Imao sam ovih dana jedno pomalo neprijatno iskustvo, pa bih to podelio sa vama. Znam da je ljudima u Srbiji veliki problem naručivanje, pa će im ovo moje iskustvo možda pomoći.

Seme sam poručio i platio 23.11. (ponedeljak). Dobio sam poruku 24.11. da je porudžbina poslata i da je očekujem u roku od 3 radna dana. Kako paket nije stigao ni do kraja sledeće nedelje, poslao sam im mejl da pitam šta se dešava sa paketom, da li su imali sličnih problema pri slanju u Srbiju i sl. U ponedeljak sam dobio mejl da nisu imali neko seme na lageru, da su mislili da su mi poslali mejl u vezi toga i da će opet proveriti lager itd. U utorak stiže mejl da su poslali paket. Sutradan, u sredu, meni stiže paket u sanduče, na sigurnu adresu koju sam tamo naveo. Bilo mi je malo čudno kako je paket uspeo da stigne za jedan dan iz Slovenije, ali nisam se puno uzbuđivao, sve do danas dok ga zapravo nisam dobio u ruke.

Prvo što se uočava na žutoj koverti (a što ja nisam uočio odmah) jeste velika žuta traka sa crnim štampanim slovima POŠTA CARINJENA kojom je zapravo koverta zatvorena. Ja sam prvo otvorio koverat i na svoje zaprepašćenje ugledao mali smotuljak onog puckavog celofana oblepljen selotejp trakom u kome se nalazilo seme u originalnom pakovanju. Ceo smotuljak je takođe bio oblepljen trakom POŠTA CARINJENA. Nije bilo čvrsto oblepljeno, dovoljno je bilo malo prstima to pomeriti i ambalaža je izletela napolje. Sve to je bilo umotano u veliki trostrani katalog na kome je ogromnim slovima pisalo CANNABIS SEEDS. Umalo nisam pao u nesvest. A sada ono najluđe, na koverti lepo piše da je poslata 24.11. dakle, kada je i trebalo da bude poslata prvi put. Nije istina ono što su mi javili u kasnijem mejlu, da nisu imali seme, pa se na to čekalo.

Ono što je sigurno je da je pošta otvorena i pregledana na carini u Beogradu (piše poštanski broj) i da je neko vreme stajala tamo dok neko nekome nije nešto javio, te je puštena dalje i sutradan odmah stigla na odredište.

Sad, ja glavu razbijam sa sledećim pitanjima...
Da li je seme uopšte bilo zapakovano u stealth pakovanje kao prethodni put (mada sam ih tada, prvi put kada sam poručivao u avgustu, u mejlu pitao to i potvrdili su mi da to uvek rade)? Neozbiljno mi deluje da ih čovek mora svaki put podsećati da takvu robu moraju na taj način da pakuju, pogotovu što na sajtu nema posebne opcije za stealth.
Zašto nisam pozvan da to podignem u Pošti gde bi me čekali drugovi u plavom?:murija:
Da li su uopšte obavestili policiju i ako nisu, zašto nisu?
Da li sam možda evidentiran negde (odnosno moje ime i adresa)?

Ja definitivno više neću naručivati preko Hempatije. Ne znam da li je u pitanju njihov propust ili jednostavno nisam imao sreće, ali ne smem više rizikovati. Ako su oni uspeli da reše problem sa carinom, hvala im za to, ali stres je proživljen i nema tu šta. Uzdržaću se u narednom periodu od bilo kakvog naručivanja, a pogotovu ne na istu adresu.

Moj savet ljudima ovde je da obavezno u mejlu naglase da žele stealth pakovanje.

Eto, baš sam mislio da će naša saradnja potrajati jer sam baš bio zadovoljan prvi put... ali već druga porudžbina i sranje. Ne mož' čovek ništa bez nerviranja, pa to ti je...:(
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
mislim da oni sa celom pricom nemaju veze, a sta se izdesavalo na carini ostaje enigma. mozda je neko rekao: ma pustite decu nek sade :) mada koliko sam ispratio do sada, ljudi ili ne dobiju nista ili dobiju bez semena. tvoja situacija je fakat neobicna
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi