Narudzba preko hempatie

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
Ma znaju oni skro za sve koji sade pogoto kad sedneš za net pa gugleš canabis, uzgoj....samo ne diraju nas osobnjake, bolje da sadimo i pušimo nego da šta drugo mnogo gore po zakon i društvo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
...a možda su odlučili da malo pričekaju da stabljike narastu pa će onda da navrate...
i sta s tim kad je seme stiglo na sigurnu adresu a ne na onu gde ce da sadi. mogu da dodju, vide da nista nema , izvinu se na uznemiravanju i odu ;) za takve stvari se ne otvara nalog za pretres, samo za siguricu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Decki, a da nisu janezi mozda zaljepili tu traku sa carinom? Bas si gruntam i neobicno,kak seed kaze ili ne dobis ili te zovu...ili fakat mozda dobra volja nekog carinika kojem sin npr ciba:) Ko ce ha znat,uglawnom s nama si i imas to sta treas a za ubuduce znas jbg ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
29.11.2015
59
143
33
Je,sve je "super" kad čitaš nečiji post o takvoj situaciji i komentiraš u stilu : aaa možda je to ovako ili onako,možda su vidjeli pa progledali kroz prste,a sasvim druga stvar kad se to dogodi tebi osobno.Svi mi imamo obitelji,poslove,prijatelje i ostale stvari bez kojih u sekundi možemo ostati.Samo hoću reći da je bolje biti više paranoičan nego manje oprezan...Mi iz RH nemamo taj "carinski"problem sa SLO,ali ipak mi nije svejedno kad pročitam ovako nešto.Što opet ne znači da neću naručivati preko neta,samo oprezno...
 

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
Seme sam poručio i platio 23.11. (ponedeljak). Dobio sam poruku 24.11. da je porudžbina poslata i da je očekujem u roku od 3 radna dana. Kako paket nije stigao ni do kraja sledeće nedelje, poslao sam im mejl da pitam šta se dešava sa paketom, da li su imali sličnih problema pri slanju u Srbiju i sl. U ponedeljak sam dobio mejl da nisu imali neko seme na lageru, da su mislili da su mi poslali mejl u vezi toga i da će opet proveriti lager itd. U utorak stiže mejl da su poslali paket. Sutradan, u sredu, meni stiže paket u sanduče, na sigurnu adresu koju sam tamo naveo. Bilo mi je malo čudno kako je paket uspeo da stigne za jedan dan iz Slovenije, ali nisam se puno uzbuđivao, sve do danas dok ga zapravo nisam dobio u ruke.

Prvo što se uočava na žutoj koverti (a što ja nisam uočio odmah) jeste velika žuta traka sa crnim štampanim slovima POŠTA CARINJENA kojom je zapravo koverta zatvorena. Ja sam prvo otvorio koverat i na svoje zaprepašćenje ugledao mali smotuljak onog puckavog celofana oblepljen selotejp trakom u kome se nalazilo seme u originalnom pakovanju. Ceo smotuljak je takođe bio oblepljen trakom POŠTA CARINJENA. Nije bilo čvrsto oblepljeno, dovoljno je bilo malo prstima to pomeriti i ambalaža je izletela napolje. Sve to je bilo umotano u veliki trostrani katalog na kome je ogromnim slovima pisalo CANNABIS SEEDS. Umalo nisam pao u nesvest. A sada ono najluđe, na koverti lepo piše da je poslata 24.11. dakle, kada je i trebalo da bude poslata prvi put. Nije istina ono što su mi javili u kasnijem mejlu, da nisu imali seme, pa se na to čekalo.

Ono što je sigurno je da je pošta otvorena i pregledana na carini u Beogradu (piše poštanski broj) i da je neko vreme stajala tamo dok neko nekome nije nešto javio, te je puštena dalje i sutradan odmah stigla na odredište.

Sad, ja glavu razbijam sa sledećim pitanjima...
Da li je seme uopšte bilo zapakovano u stealth pakovanje kao prethodni put (mada sam ih tada, prvi put kada sam poručivao u avgustu, u mejlu pitao to i potvrdili su mi da to uvek rade)? Neozbiljno mi deluje da ih čovek mora svaki put podsećati da takvu robu moraju na taj način da pakuju, pogotovu što na sajtu nema posebne opcije za stealth.
Zašto nisam pozvan da to podignem u Pošti gde bi me čekali drugovi u plavom?:murija:
Da li su uopšte obavestili policiju i ako nisu, zašto nisu?
Da li sam možda evidentiran negde (odnosno moje ime i adresa)?
Hmmm... Priča dobija zanimljiv nastavak. :popcorn::

Naime, danas (a možda i pre neki dan, sanduče nije proveravano par dana) je stigla i koverta sa stealth pakovanjem, koja je poslata 08.12. (dakle, kada su mi se i javili drugi put i rekli da su poslali).

Ja sad ne znam šta da mislim. Verovatno je u pitanju čista koincidencija da mi je paket sa carine stigao baš dan pošto sam izmenjao mejlove sa njima. Nagađam i da je pošiljka možda propuštena zato što jedan od dva poručena straina bio medical.

U svakom slučaju, ljudi iz Hempatije su se posle moje intervencije poneli skroz profesionalno i poslali mi porudžbinu, ovog puta kako treba zapakovanu (u međuvremenu sam skontao da prva porudžbina definitvno nije bila zapakovana kako treba, jer je na paketu stajala nalepnica na kojoj je pisala masa paketa pre i posle otvaranja na carini i ova druga je bila malo veća - očigledno zbog dodatne trake kojom je bila ulepljena i dodatnih nalepnica koje su bile po njoj nalepljene).

Na kraju sam eto, za stres koji sam proživeo, lepo nagrađen u vidu dodatnih semenki.
Ta adresa od sada otpada za porudžbine, kao i moje lično ime i prezime, ali eto, sad makar imam dovoljno menki, pa neću morati o tome da brinem neko vreme.
:rasta:
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Bilo bi dobro da moderatori zamole clanove da ne pisu puno detalja oko narudzbi i dostave istih iz sasvim razumljivih razloga.
Pa cak mislim i da se ne bi trebali hvaliti i ponositi kako nam je eto upravo nama prosla posiljka i kako su oni na carini glupi jer to nije tacno i mogao bi neko od njih da prosvrlja forumom pa se oseti prozvanim i eto problema i bespotrebno cimanje.
Pisite sto manje detalja.
 

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
Da... Pa napisao sam par reči zbog toga što znam da je mnogim ljudima frka kad naručuju menke i da im svako iskustvo i svaka informacija dobro dođe. Ja sam isto tako prvo iščitao sve što sam mogao da nađem o tome na forumu i svaka mi je informacija bila od koristi.

Niko nije ni pomislio da su ljudi na carini glupi. Morao bi baš da budeš mnoooogo glup da ugledaš semenke umotane u katalog Cannabis seeds, pa da ne skontaš šta je u pitanju. Ne mislim da je to uopšte u pitanju. Pre je u pitanju ili nečija dobra volja ili isplanirana akcija koja će se tek dogoditi.

Zadnji post sam pisao samo sa namerom da istaknem da su se ljudi iz Hempatije poneli profesionalno u nameri da mi nadoknade pošiljku za koju možda nisu ni znali da je ipak prošla carinu (iz meni nepoznatih razloga).

Detalji su izneti samo kada je opisivana neadekvatno upakovana pošiljka, a to na kraju krajeva nije ni bitno jer takve pošiljke ne treba da budu kad je ono što mi poručujemo u pitanju.

Peace.

EDIT: A ova bi cela tema mogla da ide iz ove Opreme... verovatno u neki FAQ ili gde već treba...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Veoma je neprofesionalno da tako nesto salju, ali moramo i mi razumeti da je sve drugo njihova dobra volja jer kod njih je to legalno, a mi prakticki snosimo odgovornost za sve drugo.
Ja sam bio zaprepascen kada sam dobio drugu posiljku od Seedsmana i otvorio pliko te je paketic samo ispao!
Srecom pa nisu otvarali na carini, ali da jesu bilo bi frke.
Sad ovaj drugi paket koji mi je stigao iz NL je stajao na carini pune 2 nedelje i tek nakon toga sam dobio obavestenje u plikou da dostavim invoice ili neku medicinsku belesku.
Mislio sam da sam pecen ali otisao u carinu da vidim o cemu se radi jer ne bi bilo dobro da oni proslede dalje pa da mi drugi kucaju na vrata.
Ispostavilo se da nisu nasli menke, ali nisam hteo da rizikujem pa sam paket vratio natrag sa obrazlozenjem da nisam dobio to sto sam narucio.
Bolje da platim ponovo dostavu od 10 eu.
p.s
Vrlo je moguce da su postali liberalniji sto se toga tice jer masa ljudi ima bar nekog bliskog koji je oboleo od kancera pa verovatno su svi poceli da drugacije gledaju na celu pricu.
Evo danas kod nas u Mkd vest da je podnesen nacrt zakon za legalizaciju upotrebe u medicinske svrhe i regulisanje ko moze i pod kojim uslovima da odgaja medicinsku i industrisku konoplju.
Iako je trenutni premijer pre mesec dana imao prilicno suprotan stav po istom pitanju sada vidimo drugu pricu.
Ja sam malo skeptican da nije samo ovo neka varka pre izbore, kao i sve do sad.
 

beren

Banned
Banovan
14.08.2012
37
8
8
55
ma momci iz hempatije su zakon. prošli put sam naručio ph metar i škarice, malo iznad 50e, plaćao sam karticom ali je njihov sistem rekao da plaćanje nije prošlo. provukao sam drugu karticu, opet isto. sutradan gledam na računu otišle su 2 uplate za hempatiju. napisao sam im mail i sve je riješeno u jedan dan. jednu uplatu su mi vratili na račun a paket je stigao za 5-6 dana. i da preko 50 e je besplatna dostava
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Stipe
29.11.2015
59
143
33
Ja sam četiri dana prije božića (ovog prvog) imao prvu naruđbu iz hempatije,negdje oko 120 eura materijala i stavim u opis plaćanje preuzećem.Stigao paket za tri dana,znači točno na badnjak ali nisam bio doma pa ga je primio član obitelji.Kad sam došao doma pitam ko je platio paket,a svi me blijedo gledaju...
Paket izvana "neutralan",otvorim i sve je uredno unutra i UPLATNICA na navedeni iznos.Moram priznati da me to šokiralo (ugodno naravno),ne znam da li je to bila neka greška jer tu praksu u HR-u još nisam doživio.
Pošta više nije radila,pa božić pa vikend (malo mjesto) tako da sam svotu uplatio u ponedjeljak ujutro,i moram priznati da nikad nisam nešto platio sa većim zadovoljstvom.
Eto,to je moje iskustvo sa hempatiom i moram reći da su dobili vjernog kupca.
 
17.04.2009
140
138
43
kad se vec otvorila tema da ja podijelim jednu pricu, dok jos nismo bili u EU narucio na frendovu adresu ( uz njegovo pristanak naravno ) hpsicu, box, ct iz inozemstva, sve uredno stiglo, nakon 2ipo mjeseca dolaze plavi sa nalogom za pretres zbog tog i tog paketa od prije 2,5mj, naravno to je bila sigurna adresa i sve je proslo ok, da bi mu u stanici rekli da su ih obavijestili sa carine, oni odlucili proslijedit to i mislili su doci na gotov cin, frend je bio zabiljezen od prije zbog nekih par grama i to je bilo presudno po mom misljenju.... eto da znate ekipa iz srbije sto se moze desiti....
 
06.07.2015
13
4
3
Imao sam ovih dana jedno pomalo neprijatno iskustvo, pa bih to podelio sa vama. Znam da je ljudima u Srbiji veliki problem naručivanje, pa će im ovo moje iskustvo možda pomoći.

Seme sam poručio i platio 23.11. (ponedeljak). Dobio sam poruku 24.11. da je porudžbina poslata i da je očekujem u roku od 3 radna dana. Kako paket nije stigao ni do kraja sledeće nedelje, poslao sam im mejl da pitam šta se dešava sa paketom, da li su imali sličnih problema pri slanju u Srbiju i sl. U ponedeljak sam dobio mejl da nisu imali neko seme na lageru, da su mislili da su mi poslali mejl u vezi toga i da će opet proveriti lager itd. U utorak stiže mejl da su poslali paket. Sutradan, u sredu, meni stiže paket u sanduče, na sigurnu adresu koju sam tamo naveo. Bilo mi je malo čudno kako je paket uspeo da stigne za jedan dan iz Slovenije, ali nisam se puno uzbuđivao, sve do danas dok ga zapravo nisam dobio u ruke.

Prvo što se uočava na žutoj koverti (a što ja nisam uočio odmah) jeste velika žuta traka sa crnim štampanim slovima POŠTA CARINJENA kojom je zapravo koverta zatvorena. Ja sam prvo otvorio koverat i na svoje zaprepašćenje ugledao mali smotuljak onog puckavog celofana oblepljen selotejp trakom u kome se nalazilo seme u originalnom pakovanju. Ceo smotuljak je takođe bio oblepljen trakom POŠTA CARINJENA. Nije bilo čvrsto oblepljeno, dovoljno je bilo malo prstima to pomeriti i ambalaža je izletela napolje. Sve to je bilo umotano u veliki trostrani katalog na kome je ogromnim slovima pisalo CANNABIS SEEDS. Umalo nisam pao u nesvest. A sada ono najluđe, na koverti lepo piše da je poslata 24.11. dakle, kada je i trebalo da bude poslata prvi put. Nije istina ono što su mi javili u kasnijem mejlu, da nisu imali seme, pa se na to čekalo.

Ono što je sigurno je da je pošta otvorena i pregledana na carini u Beogradu (piše poštanski broj) i da je neko vreme stajala tamo dok neko nekome nije nešto javio, te je puštena dalje i sutradan odmah stigla na odredište.

Sad, ja glavu razbijam sa sledećim pitanjima...
Da li je seme uopšte bilo zapakovano u stealth pakovanje kao prethodni put (mada sam ih tada, prvi put kada sam poručivao u avgustu, u mejlu pitao to i potvrdili su mi da to uvek rade)? Neozbiljno mi deluje da ih čovek mora svaki put podsećati da takvu robu moraju na taj način da pakuju, pogotovu što na sajtu nema posebne opcije za stealth.
Zašto nisam pozvan da to podignem u Pošti gde bi me čekali drugovi u plavom?:murija:
Da li su uopšte obavestili policiju i ako nisu, zašto nisu?
Da li sam možda evidentiran negde (odnosno moje ime i adresa)?

Ja definitivno više neću naručivati preko Hempatije. Ne znam da li je u pitanju njihov propust ili jednostavno nisam imao sreće, ali ne smem više rizikovati. Ako su oni uspeli da reše problem sa carinom, hvala im za to, ali stres je proživljen i nema tu šta. Uzdržaću se u narednom periodu od bilo kakvog naručivanja, a pogotovu ne na istu adresu.

Moj savet ljudima ovde je da obavezno u mejlu naglase da žele stealth pakovanje.

Eto, baš sam mislio da će naša saradnja potrajati jer sam baš bio zadovoljan prvi put... ali već druga porudžbina i sranje. Ne mož' čovek ništa bez nerviranja, pa to ti je...:(

najvjerojatnije taj koji je radio na carini rola isto ko i mi pa ti je progledo kroz prste i presutio :D
ili mozda su dogovoru sa podruznicom pa propustaju ,neces nikad znat :D
 
28.06.2016
7
1
3
53
Ne narucujte preko interneta..dal vam radi mozak ili ne..u slo sve to panduri kontroliraju..a kad ide preko granice onda carina..pogledajte malo google koliko racija bilo zbog interneta..u slo..ti sto radite 250w...kod takvih ne dolaze posto vise goriva potrose..a ostali pamet u glavu