Nas prvi indoor grow (podrum)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
19.01.2008
44
7
8
Zbog nestasice dobre vutre i zbog smeca koje se prodaje na ulici,moj haver i ja odlucismo poceti sa indoor uzgojem (ovo je njegov account jer ja nisam mogao otvoriti novu temu zato sto sam "predban" jer sam jednom clanu ponudio nesto na nekoj temi..heheheh...btw ja sam GizmoBlaze)Kupili smo svu osnovnu opremu:box je jedan stari ormar vrlo dobar visine 170cm ,dubina i sirinu nisam mjerio al' uglavnom klasican ormar.Osvjetljenje sad za vrijeme vegetacije lampa MH400W,jer kako smo skuzili na forumu,ona je njbolja za ovu fazu i biljke a i mi smo pocetnici tako da nam bude lakse bar malo.Djubriva imamo dva razlicita al' ih necemo jos koristiti.Dva ventilatora za wc sa klapnom i reflektor homemade od komada llima dimenzija 60x70.Kasnije cemo kupiti i HPS ali kad bude vrijeme za cvjetanje i vi cete nam reci kad je to vrjeme jer nama je ovo prvi pokusaj s indoorom!!!
Stoga,svi savjeti i kritike su vise nego dobrodosle!
Sto se sjemena tice,uzeli smo par sjemenki iz jedne extra dobre vutre koja je par dana kruzila gradom i stavili na klijanje u tariguz pa na tanjir i onda u jedan ormar iza kojeg su radjatori.Te sjemenke su proklijale za malo vise od 24h.Posadili smo jos puno nekih sjemenki koje su se skupljale kod mene u jednoj kutijici vise od pola godine i prosuli ih u zemlju :eyebrows:.Nisu pokazivale nista par dana,al' od kako je lampa upaljena one izlaze iz zemlje i ne znam sta cu s njima.Par njih sam presadio ali djaba kad svaki dan niknu nove biljcice.Sada je osmi dan kako je lampa upaljena i samo jedna biljka je u zivotu od tad.Ove ostale su se kasnije digle.Evo slike:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Hehe.. pravo rodiliste imate tamo.. fiino to izgleda..

Pazi dok su male da ne ostanu bez vode jako brzo mogu dehidrirat i uginut pod 400w.. pobrini se za ventilaciju i temperaturu.. Preko 50% vlage je pozeljno dok ne ojacaju..

Koji je svjetlosni rezim?? Ajmee... morat ces puno jos ucit ali isplatit ce ti se.. samo lagano i strpljivo... koristi search kad zapne i citaj.

Pozdrav :baby::baby::baby:
 

GizmoBlaze

Aktivan Član
26.11.2007
96
1
0
33
NE CITIRAJ BEZ POTREBE

Zaljevamo ih svaki dan prije paljenja lampe i imamo ztanjiric u koji takodjer stavimo malo vode i svako jutro kad dodjem da ih pregledam,sva ta voda ispari i zemlja se osusi.Skonatali smo da brzo ostaju bez vode.Eeee a svjetlosni rezim je 16/8 kao sto je Dr.Green rekao na onom dokumentarcu.A barometar i tajmer jos nismo nabavili tako da ne mogu jos izmjeriti vlagu.Temperatura je po danu 30 celzijusa,a preko noci ne spada ispod 17.Samo me zanima jel treba ostaviti ventilatore upaljene kad se ugasi lampa???
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Netrebaju ti ventovi kad ne gori lampa.. 30 je jako vruce.. Preporucam ti pod hitno jedan veliki ventilator. Posto ti je to u podrumu najlakse bi ti bilo nac jedan veliki sta stoji sam i samo ga uperis u biljke. Stavis da puse koliko treba nebi li spustio temperaturu na 27.. Pobrini se za vlagu i vodu jer sta biljke idu vece sve vise vlage trebaju i ne sredis li klimatske uvjete u startu zaboravi na zetvu..



Ovako.. 16/8 je dobar rezim za vegetaciju. Posto imas velik broj malenih biljcica i ogranicen prostor preporucio bih ti da ih ne vegetiras dugo.. 10ak dana najdulje ovako, onda ih presadis u najmanje 4L zemlje i par dana poslje odmah prebacis na 12/12. Ako ti pola ostane zenkica mogao bi to biti veoma pristojan grow!

Eto samo par stvari o kojima bi trebao razmislit pod hitno..

Edit:
Skloni gnojiva sa "sunca".. ccc
 

GizmoBlaze

Aktivan Član
26.11.2007
96
1
0
33
E sad se temperatura sama regulisala zato sto je zahladnilo napolju.Stoji na 26.Ali morat cu uraditi nesto po tom pitanju ovih dana.Ja sam kontao vegetirati 30-tak dana pa onda nabaciti HPS i prebaciti rezim svijetlosti na 12/12..A mogao sam probati i ovako ranije kako si mi ti rekao..
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
A gle.. po mojem misljenju 400w je premalo svjetla da bi se 7-8 zenki vegetiralo duze od tjedan dana i odradilo kako treba do kraja.. pogotovo u takvom prostoru.

Prouci malo forum i procitaj.. imas razne tehnike uzgoja.. ja ti preporucam da naucis i shvatis princip LSTa za pocetak.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
ne, ne...30dana vegetacije je definitivno previse..mislim mozes ih ostaviti da ojacaju i da se razbuse , ali nije potrebno.

sta se tice trenutne vegetacije....slobodno drzi rezim 18/6 ako ne i 20-22/4-2 ! skratit ces vrijeme vega. jedini problem vam predstavlja toplina !

ja bi ih istavio 2 tjedna i prasnuo na 12/12 !
biljke su se dosta izduzile prema svijetlu iako je 400w ....samo bed je ako to spustis vise dole lupnut ce ih toplina u glavu ... stvarno moras rjesiti to sa temp !

jos jedna stvar...gledaj u boxu drzati cim manje elektromaterijala (kablovi itd ) ! nikad ne znas sta se moze desiti , a tu je i velika vlaga...a svi i znamo da struja i voda ne idu skupa.

sretno i pozz !

 

GizmoBlaze

Aktivan Član
26.11.2007
96
1
0
33
Shvatio sam ja princip LST-a i pokusat cemo to uradit ali onda kontam da ne bi mogao vise od dvije biljke stavit u box.Neka im vegetacija traje 15-tak dana pa cemo nabacit HPS i preklopiti na 12/12 i nabacit cu slike da vidite.A sav elektromaterijal i prigusnica sa starterom se nalaze na vrhu boxa.Procitao sam negdje na forumu da je najbolje to drzati na visini da se ne bi prosula voda ili slicno.
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
hehehehe vidim da nas ima dosta koji smo učili od mr.greena.
e kad vidim novi growreport dan mi bude ljepši
samo napred momci i za razliku od kolega gore ja savjetujem
bezstresnu vegetaciju od 40 dana ali to je samo moje skromno misljenje
pa po volji vam. hehehehehe bar savjeta nece manjkati.
 

GizmoBlaze

Aktivan Član
26.11.2007
96
1
0
33
Mi smo kontali drzati u vegetaciji prvi mjesec a dva ostala pod HPS na 12/12.Nekako mi to najbolje i najjednostavnije.
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
kako god odlucili, ako sve napravite kako treba , bez nepotrebnih kikseva biti ce ovo dobar grow , a i dobroga za pusiti :))

sretno !
 

GizmoBlaze

Aktivan Član
26.11.2007
96
1
0
33
Ej hvala tebi sto si ti nama pozelio srecu u ovom nasem pocetnickom projektu:banana_rasta:Ne bi trebalo biti kikseva jer tu ste vi da nas savjetujete.Da nije ovog sajta ne bi nam nikad palo na pamet da uzgajamo pod lampom,jer ja sam mislio da se to radi samo u Holandiji megalomanski.Ali vutra.org me malo vise prosvijetlila.:b_cyclops:
Hvala vutri i svim indoorovcima koji uzgajaju dobru vutru za sebe!!:hehe::hehe::hehe:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: -BäR-
01.02.2008
46
0
0
43
uuu ovo ce vam biti super.vidis da se isplati malo uložit pare nego potrošit na prašinu što ljudi prodaju,e da pusti jos da cvjetaju ja sam se zajebo isto kao i ti nisam mogao cekat.Jel da da stalno misliš na biljke,priznaj?Znam da bi probao!!ajd otkini si neki mali cvjetić pa javi,hehehehehe
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
mislim da je deny bio potpuno stoniran i da je fulao thread ! :))

hehe... peace ! :b_cowboy:
 

GizmoBlaze

Aktivan Član
26.11.2007
96
1
0
33
Hahaha joj jest ovaj deny loood..Kakav cvjetic bolan pa volio bi i ja ugledat cvjetic al' ove nase tek drugu internodu izbacuju.Mozda si ti gledao drugi thread i ovdje ostvaio post.Joj legenda si hehehhehe

Pozdrav
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ha znas onu staru sumeransku: internoda po internoda - cvijetić(i). :D

Nego svaka cast momci, keep up the good work. Mislim da bi ovaj grow mogao ispasti jako zanimljiv, a vi na kraju jako ubijeni :D

Nemojte pobjeć, informirajte nas o napretku.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Momci, imate moju podršku, go for it ! :eyebrows:

400W MH/HPS, čudo se može napraviti sa tim ako znaš kako, zato pamet u glavu ... :hehe:

P.S.
Ne znam koju zemlju koristite i kakav je mix, ovako od oka mi se ne čini nešto naj. U svakom slučaju obrati pažnju da kupiš neku kvalitetnu zemlju sa stabilnim ph.
 
01.02.2008
46
0
0
43
neeee nisam fulao al da sam naderan jesam zapiljio sam se,čitam od 8h tako da je to ipak za mene previše informacija,nekad zaboli glava od toga moram priznat:b_cyclops:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.