Nastanak točkica i mrlja na listovima koji brzo postanu i žuti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
26.06.2016
2
0
1
50
Pozdrav ljudi,
ovo je moj prvi grow i bilo je početničkih grešaka koje su u hodu ispravljene. Sada se moram uhvatiti u koštac s novim problemom kojeg neznam sam dijagnosticirati pa se nadam da ćete mi moći pomoći.

Ukupno je 15 biljaka u boxu 150x90 cm pod cca 400W LED svjetla.
Biljke su prije 15-ak dana iz malih posuda prebačene u veće potove i odmah nakon presađivanja pokazale su znakove da im novi uvjeti odgovaraju i počele su intenzivnije rasti.
To se otprilike poklopilo i s početkom cvijetanja većine biljaka (2 su još uvijek u fazi vegetacije).

Prvo da dam odgovore na bitna pitanja prije neg krenem na pravi problem:
- biljke su feminizirane autosice (sjeme), samo je jedna "divlja"
- biljke su ušle u fazu cvjetanja prije 15-ak dana (osim dvije)
- posude su promjera 24 cm, cca 6-8 l zemlje je u njima
- zemlja je Bauhaus univerzalni supstrat, pH nisam mjerio ali po deklaraciji je između 6.0 i 7.2
- biljke zalijevam svaki ili svaki drugi dan (kad se površinski sloj zemlje osuši), pH namjestim da bude između 6.2 i 6.5 (uz pomoć limuna)
- gnojivo nisam koristio do prije neki dan kad sam u vodu dodao Plantela Cvijet (6-8-8) ali ne cijelu dozu nego 2/3
- svijetla su 400W LED, 18/6 režim
- biljke (najviše) su udaljene cca 30-ak cm od svijetla
- box je 150x90 cm
- temperatura se kreže od 25-29°C, vlažnost od 30-40%
- nisam uočio insekte
- prvi grow, valjda nisu i prvi mačići

Uglavnom, biljke su kroz zadnjih 15-ak dana pokazale dobar progres (osim 3 biljke koje su od početka bile kržljave), listovi su izgledali zdravo, samo je par biljaka imalo oštećeno donje listove ,pretpostavljam zbog nedostatka nutrijenata u manjim potovima u kojima su bile prije presađivanja.
Unazad 3 dana su se na nekoliko se biljaka pojavile točkice, mrlje ili veći dio lista požuti.
S obzirom da mi je ovo prvi grow, ne mogu prepoznati je li to nedostatak dušika, kalcija, mangana ili je uzročnik nekakav nametnik...samo znam da se dosta toga promijenilo nagore u zadnja 2-3 dana (jako brzo) i polako i druge biljke pokazuju iste simptome.

Molim vas iskusnije growere za pomoć, da spasim što se spasiti da.
U nastavku nekoliko slika.

IMG_20160626_135401.jpg IMG_20160626_135408.jpg IMG_20160626_135417.jpg IMG_20160626_135427.jpg

Hvala vam i pozdrav
 

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Prema tekstu koji si napisao odmah ti svatko moze reci...zemlja mozda neprovjerena, nema potrebe svaki dan zaljevat, cak ni gnojiti...sve sto ti biljke pokazuju tu je od uvijeta u kojima jesu, obicno pocetnici previse drkaju s nepotrebnim stvarima u growu pa nest sjebu
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.011
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Ja bi to kreno odma sve flushati sa korigiranom vodom,pa onda stao malo na loptu sa gnojenjem
Kupis led panel od 400w i onda odes po neku tamo zemlju,nejde to tako
 
26.06.2016
2
0
1
50
Možda ste me krivo shvatili, gnojio sam samo jednom i to ne full nego 2/3 preporučene doze.
Ipak su thripsi, zahvatili su skoro sve biljke, na nekima još nema vidljivih posljedica ali su beštije tu.
Pošpricao sam biljke s otopinom duhana ali bi prema savjetima nekih ljudi Spinosad bio učinkovitiji.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.